/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
mały problem z wrzucaniem luzu
Autor Wiadomość
asza 


Motocykl: HONDA VT 600
Wiek: 66
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 75
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 2009-03-31, 18:24   mały problem z wrzucaniem luzu

Witam

Mam od początku (to znaczy od lipca jak kupiłem cienia)taki problem. Jak jadę i się zatrzymam to jeżeli prędzej(jeszcze jak się toczy motor) nie wrzucę luzu to gdy stanę np. na światłach nie mogę go znaleźć. Niby nic a zmusza do tego aby pamiętać o luzie jeszcze jak się koła kręcą. Może jakieś sugestie, za parę dni zakładam gmole to może trochę coś się da podregulować cięgnem od biegów??? :-D
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-03-31, 18:39   

A kontrolka biegu jałowego nie świeci się?
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-03-31, 18:50   

regulacja cięgna powinna sporo pomóc, jeżeli nie całkiem zniwelować problem, u siebie w 1100 miałem podobnie + zgrzytało i trzeszczało, jak wbijałem 1-nkę.... :-) mała regulacja i wszystko ustało :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2009-03-31, 19:56   Re: mały problem z wrzucaniem luzu

asza napisał/a:
Witam

Mam od początku (to znaczy od lipca jak kupiłem cienia)taki problem. Jak jadę i się zatrzymam to jeżeli prędzej(jeszcze jak się toczy motor) nie wrzucę luzu to gdy stanę np. na światłach nie mogę go znaleźć. Niby nic a zmusza do tego aby pamiętać o luzie jeszcze jak się koła kręcą. Może jakieś sugestie, za parę dni zakładam gmole to może trochę coś się da podregulować cięgnem od biegów??? :-D




duże znaczenie ma też sama technika zmiany biegu na postoju . Musisz zmienić z przygazówką wtedy biegi powinny lepiej wchodzić . spróbuj i napisz czy coś pomogło , same chlastanie biegami niszczy skrzynię i ciężko znaleźć potrzebny bieg Miedzygas obowiązkowy
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
asza 


Motocykl: HONDA VT 600
Wiek: 66
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 75
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-31, 20:19   

kontrolka się świeci jak już wrzucę luz, a z przegazówką to jutro sprawdzę. A odnośnie regulacji cięgna (zzgrzytów nie mam) to czy lepiej trochę poluzować czy skrócić cugle???
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-03-31, 20:45   

poeksperymentuj sam :mrgreen: ogólnie to jak poluzujesz, to wywrzesz większy nacisk na 2-gi bieg, analogicznie rzecz ujmując jak zmniejszysz luz, to nacisk na 2-gi bieg zmaleje, na koszt nacisku na 1-szy bieg, może nie tyle należy operować tu słowem "nacisk" co przestrzeń użytkowa danego biegu. :-) Pokręć trochę a zobaczysz czy coś się zmieni. Ogólnie to nawet nie piszę o przegazówce, bo to mi się wydaje bardziej niż oczywiste w silnikach bez synchronizatorów obrotów. Pozdrawiam.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2009-04-01, 00:02   

asza napisał/a:
kontrolka się świeci jak już wrzucę luz, a z przegazówką to jutro sprawdzę. A odnośnie regulacji cięgna (zzgrzytów nie mam) to czy lepiej trochę poluzować czy skrócić cugle???


luz na klamce sprzęgła powinien być ok pół cm w żadnym wypadku nie może brać od razu ,przy dobrze wyregulowanym luzie łatwiej jest dozować 1 i jazdę manewrową
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM