/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
podkładka na osi tylnego koła
Autor Wiadomość
Tom
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 16:29   podkładka na osi tylnego koła

Witam,

przedwczoraj zdejmowałem tylne koło i jak się okazało ktoś wcześniej włożył 2 miedziane podkładki na oś od strony kardana na łożysko, co tworzyło dystans od lewej części wahacza. Podejrzewam, że było to zrobione, aby opona nie obcierała o osłonę wału, ponieważ się rozeszła. Tylko teraz rodzi się pytanie czy w ogóle powinna tam być jakaś podkładka, czy założyć koło bez podkładki, bo jak zauważyłem, gdy zakładam bez podkładki to rant na bębnie z lewej strony ładnie chowa się pod plastikową osłonę napędu, ale wg serwisówki powinna być tam jakaś podkładka.



Podaje link do schematu tego, o co mi chodzi :->

(co prawda jest to zdjęcie ze sklepu internetowego, ale identyczne jak w serwisówce).

Chodzi o podkładkę 8, tylko z rysunku wynika, że powinna być ona na trybie, a u mnie była wewnątrz na łożysku.



http://www.cmsnl.com/hond...list/F++12.html



Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę o odpowiedź :thx:



pozdrawiam
 
 
Marcin Racibory 
Marcin


Motocykl: Honda Shadow VT500C 1985 vt 1100 z1988
Wiek: 53
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 553
Skąd: Nowe Racibory
Wysłany: 2009-03-15, 19:32   

Wygląda na to, że podkładki powinny być z obu stron zębatki.Zapewne pełnią rolę uszczelniaczy. Zwróć uwagę że w opisie pod rysunkiem są podkładki o różnej grubości ale która jest od strony łożyska, a która z drugiej strony zębatki to już zagadka.Pewnie przy wymianie łożysk poprzednim razem ktoś się pomylił i włożył je z jednej strony.
_________________
Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-03-15, 21:19   

Przede wszystkim to nie jest żadna podkładka, tylko O-ring, taka gumowa uszczelka o przekroju koła. Znajduje się ona w rowku na tym wielowypuście. Idzie tam tego jedna sztuka.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Tom
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-16, 16:29   

Dzięki Todek, masz całkowitą rację - dopiero teraz się przyjrzałem i ten o-ring jest na miejscu, także moje przypuszczenia się sprawdziły co do robienia dystansu, aby nie tarła opona. Założyłem koło z nową oponą beż żadnych zbędnych podkładek i jest wporządku - nic nie trze.



Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie sprawą :-)



pozdrawiam
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-03-17, 07:20   

Tom napisał/a:
Dzięki Todek, masz całkowitą rację - dopiero teraz się przyjrzałem i ten o-ring jest na miejscu, także moje przypuszczenia się sprawdziły co do robienia dystansu, aby nie tarła opona. Założyłem koło z nową oponą beż żadnych zbędnych podkładek i jest wporządku - nic nie trze.



Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie sprawą :-)



pozdrawiam


Jak byś zauważył, że opona Ci się jakoś niebezpiecznie blisko kardana kręci to spuść z niej całkiem powietrze, daj jej jakieś dwie godzinki i napompuj od nowa :-) Pomaga :-)
 
 
Tom
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-17, 13:43   

Cytat:
Jak byś zauważył, że opona Ci się jakoś niebezpiecznie blisko kardana kręci to spuść z niej całkiem powietrze, daj jej jakieś dwie godzinki i napompuj od nowa :-) Pomaga :-)




wiem wiem, już o to wcześniej pytałem :-D

mam nadzieje, że z oponą, którą założyłem nie będę miał tych problemów, a zakupiłem Continetal-a po przeczytaniu kilku opinii np. o Dunlopie czy oponach Maxxis. To teraz pozostaje mi tylko czekać na lepszą pogodę...

...a przynajmniej żeby nie padało :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM