/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poważny problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
gregor7_233 
MŁODY

Motocykl: Honda Shadow vt 125
Wiek: 28
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 94
Skąd: Praszka/OOL
Wysłany: 2013-06-10, 15:51   

Ja bym sparwadził przekaźnik ostatnio kolega w vt 600 miał podobnie niby normalnie jeździł cały czas, nigdy taka rzecz się nie stała mały postój na porzegnanie się każdy do domu a tu nagle nie chce zapalić okazało się że na przekaźniku nie było masy, spróbujcie omnąc przekażnik o sparwadzić czy po podładowaniu aku motor normalnie odpali
 
 
Gajdzi 

Motocykl: VT125
Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-06-10, 20:38   

Gregor, przekaznik chyba jest ok, ale oczywiście sprawdze go. Sadze ze jest ok, bo bardzo wyraźnie klika. Obawiam się ze jest coś po jego drugiej stronie, po stronie obwodu "pradowego".

W moim przypadku do sytuacji doszło po tym jak miałem słaby akumulator - nie wiadomo dlaczego po tygodniu moc aku spadła do takiej, ze tylko kontrolki były w stanie się zapalić. Każde nadciśnienie czegoś innego, jako odbiornika (nawet hamulca - światło stop) powodowało ich gasniecie.
Musiałem podpalić motor i zrobiłem to na pych - zapaliła idealnie i dalej to robi. Ale z rozrusznika tylko słychać klik przekaznika.

Dodatkowo w czasie jazdy gasl mi licznik i kontroli, a w tym samym momencie jakby tez zaplon - taka praca przerywana. Przyjechałem na miejsce, motocykl pracował na wolnych obrotach i w pewnym momencie zgasl (w tym samym momencie zgasly tez dosłownie na sekundę kontrolki).

Do tej pory z motocyklem nie było żadnych problemów...
 
 
gregor7_233 
MŁODY

Motocykl: Honda Shadow vt 125
Wiek: 28
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 94
Skąd: Praszka/OOL
Wysłany: 2013-06-11, 11:44   

Jest jeszcze opcja, że regulator napięcia albo alternator już szwankuje i nie daje rónego prądu sprawdź miernikiem ładowanie.
 
 
Gajdzi 

Motocykl: VT125
Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-06-17, 23:55   

Na szczęście to tylko rozladowany akumulator (pokazywał ~11V), po doladowaniu do 12,5V motocykl nie miał żadnych oporów aby zapalić...

Dzięki za pomoc.
 
 
Marcin14b 
Kasztan


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '98
Wiek: 30
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 152
Skąd: Zapolice
Wysłany: 2013-07-08, 21:29   

gregor7_233 napisał/a:
Jest jeszcze opcja, że regulator napięcia albo alternator już szwankuje i nie daje rónego prądu sprawdź miernikiem ładowanie.


Dokładnie miałem ostatnio to samo tylko u mnie niestety sie wszystko zjarało i 1000 zł w plecy. Problem miałem taki sam jak w temacie motor tylko kręcił ale niestety odpalić już nie chciał. Sprawdzałem iskrę zero. Zawiozłem moto do warsztatu i alternator i regulator do wymiany :-|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM