/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerywanie podczas jazdy
Autor Wiadomość
drut 


Motocykl: Honda shadow 1100Aero c3
Wiek: 38
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 59
Skąd: M-ko/Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-21, 20:07   Przerywanie podczas jazdy

Witam...motocykl jest po wymianie swiec po synchronizacji a mimo to podczas jazdy przerywa jakby gubil iskre na wszystkich swiecach od razu.najczesciej dzieje sie to przy jednostajnej, rownej jezdzie okolo 80km...rzadziej podczas dodawania gazu..poprostu pare razy przerwie i mozna jechac dalej ale czasem to jest uciazliwe bo swiadomosc ze cos nie gra to wiecie....nie dzieje sie to zawsze, czasem juz po 10km czasem po 50 a czasem przejade 100km i wszytko gra..pojechalem raz jeszce na synchronizacje a tam po zbadaniu zegarami stwierdzili ze wszytko z gaznikiem ok swiece maja wrecz podrecznikowy kolor...co to moze byc przewody WN czy moze coz z elektryka?Gyby gubil prad na jednej albo dwoch swiecach nie byloby to odczuwalne chyba az tak wiec wydaje mi sie ze gubi na wszystkich ale jak mowi wydaje sie...z kolei gdyby gubil iskre na jednym garze byloby to jeszce inaczej odczuwalne no i swiece nie byly by idealne...nie wiem co jest pieć....
 
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-09-21, 22:45   

W sumie to może być wszystko i trzeba czekać aż się całkiem zepsuje:) Oczywiście to żart, ale kolor świecy o niczym w tym przypadku nie świadczy bo jak na chwile nie ma iskry to świeca oda razu koloru nie zmieni. Ogólnie to raczej coś z elektryką ale pewności nie ma. Możesz zacząć grzebać i sprawdzać ale nawet jak naprawisz to nie będziesz wiedział że naprawiłeś. Dla przykładu: impulsator, kable do niego, instalacja, moduł, pompa paliwa, itp itd.
 
 
yetiz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-22, 09:28   

Wydaje mi się że mam podobny przypadek. U mnie się okazało że problem jest z pompą paliwa. W pewnym momencie nie dawkuje paliwa i silnik szarpie jakby gubił iskrę. Może sprawdź sobie z tej strony.
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-09-22, 10:58   

A czy regulator napięcie nie jest wtedy gorący?
 
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-22, 12:14   

oczywiscie przyczyna moze być w kilku miejscach....

... ale wyglada to na przebicie, lub brak impulsu,

jeśli przebicie, to moze byc z kabli WN lub z cewki (czasem cewka ma popękany korpus/obudowę, niby nie widać na pierwszy rzut oka a jednak z cewki gdzies do wiąchy kabli przebicie występuje).



jeśli brak impulsu - tzn że nawala cewka impulsatora



tu przerabiałem temat

http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=5241



a z trzeciej strony moze to nie sprawa iskry tylko po prostu woda z wartościowszego paliwa odłozyła się gdzieniegdzie :-P
 
 
drut 


Motocykl: Honda shadow 1100Aero c3
Wiek: 38
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 59
Skąd: M-ko/Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-27, 15:35   

maka napisał/a:
A czy regulator napięcie nie jest wtedy gorący?




Nie....Jest poprostu cieply ale nie goracy..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM