/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zatankowane do pełna - czuć że silnik jest slabszy
Autor Wiadomość
Zamek1200 


Motocykl: VT 125 00'
Wiek: 35
Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 514
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-05-04, 21:54   zatankowane do pełna - czuć że silnik jest slabszy

cześć

wczoraj troche pojeździłem, po wymianie łożysk w I cylindrze na razie jest w miare ok. wczoraj jeszcze miałem w baku stare paliwo z zeszłego sezonu. moto jezdzilo fajnie, na płaskim osiągnąłem nawet licznikowe 110km/h - nigdy nie jechałem tyle na płaskim. w końcu wyjeździłem paliwo i zatankowalem świeże. no i moto oslablo, nie było takie żwawe, na tej samej plaskiej drodze do 100km/h nie moglem sie rozbujać, w garażu przed zgaszeniem poczułem zapach paliwa czego wcześniej nie było.

możliwe że pelny bak i np masa paliwa tak naciska że za dużo paliwa trafia do cylindra? ale przecież są dysze ktore to regulują i poza tym mam zalożone mniejsze dysze niz fabryczne. ktos spotkał się z czyms takim? nie wierze że wlałem 13L paliwa i silnik ma taki problem z dodatkowymi 10kg

ktos ma jakis pomysł?
_________________

 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2018-05-05, 08:07   

Wygląda na kiepskiej jakości paliwo. Poszukaj innej stacji i oceń
 
 
Toma 
+Kasia


Motocykl: Drag Star 650 Była VTX1800C 2002 ST 1300 2007
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 746
Skąd: Mława
Wysłany: 2018-05-05, 11:29   

Może występuje brak odpowietrzenia zbiornika.Spróbuj zdjąć korek paliwa potem go zamknij i w drogę.Jak będzie problem z odpowietrzeniem to jakiś czas będzie Ci chodził normalnie.Do czasu następnego zapowietrzenia.
_________________
"Nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć"
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-05, 12:06   Re: zatankowane do pełna - czuć że silnik jest slabszy

Zamek1200 napisał/a:
możliwe że pelny bak i np masa paliwa tak naciska że za dużo paliwa trafia do cylindra?


niemożliwe.. po drodze jest kilka naczyń połączonych hamulcami.
jakby np. nie zamykał się zaworek iglicowy w komorze pływakowej, to dopiero wtedy byś mógł mieć jakikolwiek problem z ciśnieniem dalej w układzie.

a może regulacja maszyny była na starym paliwie i po zatankowaniu nowego jakby szlag ją trafił? możliwe to?
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Zamek1200 


Motocykl: VT 125 00'
Wiek: 35
Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 514
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-05-06, 23:38   

zaleje gdzie indziej i zobaczymy. ale to stacja orlenu, w miescie, tankuje tam 2 diesle i benzyniaka zony. Hanka też zwykle tam pije. też sie zastanawiam czy to nie kwestia odpowietrzenia baku - wlałem 13.3l to dość sporo. co do regulacji to nie pamiętam na jakim paliwie była robiona. na razie poobserwuje, może coś zauważe, jak coś stwierdze to odgrzeje kotleta :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM