/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba przednia do 1100C
Autor Wiadomość
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2011-05-13, 16:14   

Januszku a jak z wyginaniem takiej tafli poliwęglanu, bo jak rozumiem on to kupił jako całkiem płaskie.
_________________
Z pasją przez życie......
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-05-13, 16:31   

Ja kupowałem z nim i dorabiałem mu tą szybę - z wyginaniem jest kiepska sprawa - raczej w warunkach domowych zapomnij o zmianie profilu . Robiłem parę podejść tzn. podgrzałem opalarką żeby dolne końce przy lampie wygiąć do środka - i efekt był taki , że w czasie grzania wygina się odwrotnie do miejsca grzania tzn . leży na płasko-grzejesz z dołu wygina się(dość szybko) do góry , ale ostygnie to wraca do prostego(jak z pamięcią) - próbowałem hartować szybko w zimnej wodzie - to samo- wróciła . Wygięcie pionowe (jak każda szyba) uzyskasz bez problemu na tych płaskownikach mocowania , bo możesz ją wyginać dosłownie w pałąk i nie pęka , dość swobodnie się poddając. Grzałem nawet dosłownie do granicy topienia - robiła się miękka jak papier - i wracała po ostygnięciu , doszedłem do wniosku , że poliwęglan tak ma i dałem spokój wyginaniu - ogólnie bardzo ładnie wygląda. A żeby uzyskać to dolne podgięcie , to trzeba zrobić te dwa pionowe płaskowniki trochę dłuższe i na nich wygięcie uzyskać.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Maniek G
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 16:51   

januszek napisał/a:
Ja kupowałem z nim i dorabiałem mu tą szybę - z wyginaniem jest kiepska sprawa - raczej w warunkach domowych zapomnij o zmianie profilu

Osobiście dorabiałem z poliwęglanu i nie miałem takich kłopotów, z tym, że wyginałem poliwęglan nad płomieniem turystycznej kuchenki gazowej.
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-05-13, 19:51   

No nie wiem - ja opisałem moje perypetie z wyginaniem , a żródło ciepła to chyba nie robi różnicy , może poliwęglany między sobą się różnią , robiłem kiedyś z plexi i też tym sposobem wyginałem i problemu nie było - gieła się jak chciałem.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
edzio 
EdHaust


Motocykl: Ducati St4s,,BMW R1100R
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2011-05-16, 05:53   

Ja mam na haku wisi wielką szybę wyprofilowaną na 4 mocowania do odstąpienia. Spisywała się wyśmienicie .Miałem ją zamontowaną na VT1100c 89r .Jest to szyba która kiedyś dawno dawn temu była zamontowana na Milicyjną Emzetkę albo inny komunistyczny sprzęt Milicyjny. Z racji że zsiadłem już z czoperów raczej nigdy więcej jej już nigdzie nie założę .Mam też do niej dorobione mocowania z nierdzewki ale możliwe że trzeba by sobie było dorobić nowe ładniejsze ale szyba ta chroni nawet przed pędem powietrza manetki.
_________________
EdHaust

Szalony spawacz-ślusarz-506436737
 
 
 
R@f@l 

Motocykl: Honda VT 1100 shadow aero
Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2024
Posty: 1
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2024-04-26, 11:12   Szyba i sakwa

Witam. Sprzedam szybę od mojej hondy. Mam również sakwę centralną w stanie idealnym oraz skórzane frędzle na dźwignię. Wolę klasyczny styl cruiser. A to wyposażenie może komuś się przyda. Do pierwszych dwóch przedmiotów dodaje lisią kitę 🤣
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM