/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba przednia do 1100C
Autor Wiadomość
Max 


Motocykl: VT 1100 C 89
Wiek: 42
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 696
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-26, 08:54   Szyba przednia do 1100C

Jak już się ubierać to ubierać... szukam też szyby do siebie. Przeszukując forum pochlebne opinie zbierają produkty National Cycle... a może polecicie coś jeszcze? Szukam szybki tak za 300-400 PLN max, niezadużej, bo nauczony jeździć bez, ale myśląc o dalszych wojażach w tym sezonie jednak się pokuszę.



Jeśli ktoś miałby chęć wkleić w tym wątku swoje moto z szybą i info o cenie byłbym zobowiązany.
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2010-03-26, 10:28   

Mam do sprzedania, ale uprzedzam: duża jest... Za to na pewno wymiarami będzie pasować jak ulał, bo widzę, że mamy takie same motocykle ;-)

TUTAJ LINK
_________________
Andryszek - www
Ostatnio zmieniony przez andryszek 2010-03-26, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lucjano 
Lucjan


Motocykl: VT 1100 C2 98
Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-03-26, 10:33   

Ja mam szybę National Cycle, stary model ale nadal swoją robotę robi.

Może tu znajdziesz coś interesującego dla siebie: http://www.mgg.com.pl/ind...ntpage&Itemid=1
_________________
www.chcechodzic.pl
 
 
Max 


Motocykl: VT 1100 C 89
Wiek: 42
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 696
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-26, 22:42   

andryszek napisał/a:
Mam do sprzedania, ale uprzedzam: duża jest... Za to na pewno wymiarami będzie pasować jak ulał, bo widzę, że mamy takie same motocykle ;-)

TUTAJ LINK




No właśnie nie chciałbym za dużej... ogólnie też preferuje jazdę bez (hehe brzmi dwuznacznie :mrgreen: ), a ze względy na planowane wojaże jednak się pokuszę... choć wybrałbym możliwie małą... może niekoniecznie taki tylko deflector, ale nie znów a'la amerykański policaj... a może fotkę jaką jak to na moto wyglądało?

a dziś spotkałem jak się okazało sąsiada na Suzuki Marauderze i fajną miał szybkę w swoim moto... z wyglądu właśnie podobna do tej Twojej... tylko wymiarowo muszę sprawdzić ile to on ma tu i tam...



Lucjano: dzięki za link, zakręce do nich i się wywiem która by podeszła i w jakiej monecie
 
 
Szemrany
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-27, 15:49   

Ja kupiłem tą szybę w zeszłym roku:

http://www.mgg.com.pl/ind...id=99&Itemid=34



Musiałem ją tylko wyciąć na dodatkowe lampy. Zdjęcia wrzuciłem do albumu. Pozdrawiam.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-05-07, 13:48   

Odgrzeję zimnego kotleta ;-)

Poszukuję czegoś do swojego Cienia. Cena max 250zł. Najlepiej jakaś uniwersalna z allegro, bo na inną raczej nie ma co liczyć :-) Zastanawiam się nad:
1
2

Coś w ten deseń ;-)

Chodzi o to, żeby dało rady przypasować tak szybę, żeby nie sterczała na prosto, tak jak wygląda to tutaj:

przykład

Za to do takiego wyglądu szyby dążę:

ok

Główny problem to taki, że jak szyba jest praktycznie cała prosta, to musiała by być bardzo spionowana, bo wymuszałby to licznik, który jest wysunięty do przodu. Zauważyłem, że większość tych uniwersalnych szyb jest zaraz nad wycięciem na reflektor, gięta... Wygląda to tak, jakby było specjalnie pod wysunięty do przodu licznik. Zastanawiam się tylko, czy to wygięcie będzie wystarczające...

Aaaa... mam ok 195cm wzrostu jakby coś... tak więc specjalnie wybrałem jak największą szybę ;-) W deszczu jeżdżę tylko wtedy, jak muszę. No i posiadam w moto lightbary, ale w zasadzie są dosyć mocno regulowalne :mrgreen: Za wszelkie porady serdecznie dziękuję :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Pavello61 


Motocykl: Honda shadow 1100 (1989)
Wiek: 63
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215
Skąd: Józefów / Otwocka
Wysłany: 2011-05-07, 13:57   odp

"sterczy" na prosto bo jest zle założona :shock:
mam taką szybę w swoim i jest ok. :mrgreen:
i nic mi nie sterczy ( oczywiście :-)8 szyba)
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-05-07, 14:06   Re: odp

Pavello61 napisał/a:
"sterczy" na prosto bo jest zle założona :shock:
mam taką szybę w swoim i jest ok. :mrgreen:
i nic mi nie sterczy ( oczywiście :-)8 szyba)


A jakiej wysokości masz u siebie? :-) też na tych standardowych mocowaniach? wytrzymują większe prędkości? napisz coś więcej o tym, jakbyś mógł. Może jakieś fotki byś dołączył? :-) Oczywiście, jeżeli to nie problem :->
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
MCY 
Marcin


Motocykl: VT600C-93 JAWA350-82 VTX1300S-06
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2199
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-05-07, 14:25   Re: odp

Divastion napisał/a:
wytrzymują większe prędkości?

Wytrzymują. Na wolnych obrotach się trzęsą. Jak znajdziesz już odpowiednie ustawienie, to dorobisz sobie dodatkowe mocowanie.
_________________
Marcin
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-05-07, 16:19   

Po zebraniu wymiarów ;-) chyba kupię
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2011-05-07, 22:05   

w moim modelu rc 29 nie dało sie skutecznie załozyć tej chinki ze zdjecia. kupiłem mocowanie do light baru na lagi plus mała kombinacja i dało radę. za daleko jest lampa od kierownicy
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-05-13, 15:20   

Założyłem :-)

Zrobiłem już 50km z różnymi ustawieniami kąta pochylenia i efekt jest taki, że do 80 w miarę okej (ale wydaje mi się, że nie idealnie), a powyżej to trzepie kaskiem strasznie...

Szczelina między reflektorem jest ok 3,5cm. Jak poluzowałem mocowania, to szyba dąży do całkowitego spionowania...

Obecna wysokość to ok linia ust może nawet niżej...

Podsumowując: całkowite spionowanie i max położenie szyby w tym ustawieniu nie zdaje egzaminu... kilka wartości pośrednich, też nie za bardzo daje oczekiwany efekt :koso:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-05-13, 15:32   

Za nisko. :mrgreen: Spróbuj tak żeby górna krawędź szyby była na wysokości Twoich oczu. :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2011-05-13, 15:35   

Todek napisał/a:
Za nisko. :mrgreen: Spróbuj tak żeby górna krawędź szyby była na wysokości Twoich oczu. :-D


Jest kilka opcji do tego :-D Jak dam ją tak jak piszesz, to wtedy:

1. nie będzie denerwowało mnie to, że na linii mojego wzroku załamują się dwie płaszczyzny?
2. przy pochyleniu równoległym do lag, będzie tak, że zwiększy się szczelina nad reflektorem.
3. przy bardziej spionowanej szybie - co się będzie działo, to nie wiem :lol:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2011-05-13, 16:08   

Todek ma rację - szyba za nisko - nie wziołeś pewnie przy "wymiarowaniu"pod uwagę swojego wzrostu - kolega miał ten problem z podobną szybą i pomogło dopiero zakupienie tafli poliwęglanu wym.80cmx60 cm gr.4mm i wycięcie nowej wyższej i szerszej - ze starej zostały mocowania plus dodatkowe , bo jednak wiatr skutecznie nią targał - koszt około90zł i jakieś dwie godz. roboty.
A szyba powinna być mocowana raczej równolegle do teleskopów , bo wydaje mi się , że w tym położeniu najlepiej się prezentuje..
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM