/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Duże problemy z moją shadowką
Autor Wiadomość
WhiteMan 

Motocykl: Honda VT 125 Shadow
Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-05-27, 21:39   Duże problemy z moją shadowką

Ostatnio coś złego się dzieje i za bardzo nie wiem z czego to może wynikać, zacznę od początku:
1. Jakim olejem oryginalnie zalewa się shadowkę, nie wymieniałem oleju chyba ze 2-3 lata, przydało by się.
2. Jako, że układ napędowy mi się sypie (strzelanie przy starcie) szukam nowego, da się to na allegro znaleźć, ale mam pytanko odnośnie zębatek, teraz mam chyba oryginalne, da się załorzyć jakieś inne by motocykl miał większą prędkość max? Jak dla mnie, teraz i tak ma niezłego kopa (czyt. przyspieszenie) z którego nie korzystam, a nieco większe v max się przyda
3. Jeśli jadę bez rąk, motocykl nieco ściąga na prawo, nie bardzo wiem dla czego, jest to jakaś wada konstrukcyjna, czy kupiłem shadowkę z krzywą ramą?
4. czy da się jakoś sprawdzić, czy koło jest krzywe (czy to w ogóle możliwe, kiedyś było ok)? Bo mam takie obawy, przy niskich prędkościach tj. podskakuje.
5. Motocykl nie odpala z biegu (na sprzęgle) tylko i wyłącznie na "N", gdy silnik jest odpalony nawet ze stopką da się bieg wrzucić i nie zgaśnie, czego to może być przyczyna, ostatnio ją myjką myłem, mogłem coś zalać. Co sprawdzić?

ty by chyba na tyle było, thx za wszelką pomoc.

@edit
dodam tylko, że to shadowka z 2000r, z przebiegiem 56tyś

Poprawiłem nazwę, bo to chyba nie są drobne problemy :-|

na tym forum nie przeklinamy nawet kropkami i gwiazdkami. mod.
Ostatnio zmieniony przez renegade 2011-05-29, 00:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2011-05-27, 21:45   

Wszystko da się sprawdzić i ponaprawiać.
W tym przypadku chyba najlepszy jednak będzie mechanik - skoro przez 3 lata nie chciało się wymienić oleju.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
WhiteMan 

Motocykl: Honda VT 125 Shadow
Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-05-27, 21:59   

tu akurat taki przypadek, że kupiłem go 2 lata temu, gość mówił, że należało by wymienić, więc tak przypuszczam że 3, ogólnie w tedy bardzo mało jeździłem, bo prawka nie zdążyłem zrobić do zimy, potem (rok temu), też dość mało, tak samo, tylko miasto (max 80km/h)
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-28, 13:10   

WhiteMan napisał/a:
1. Jakim olejem oryginalnie zalewa się shadowkę, nie wymieniałem oleju chyba ze 2-3 lata, przydało by się.

Możesz nalać np: Motul 5100, albo Castrol GPS 4T - rzecz gustu.
Czasu między wymianami nawet nie skomentuję.

WhiteMan napisał/a:
3. Jeśli jadę bez rąk, motocykl nieco ściąga na prawo, nie bardzo wiem dla czego, jest to jakaś wada konstrukcyjna, czy kupiłem shadowkę z krzywą ramą?
4. czy da się jakoś sprawdzić, czy koło jest krzywe (czy to w ogóle możliwe, kiedyś było ok)? Bo mam takie obawy, przy niskich prędkościach tj. podskakuje.

Jeżeli faktycznie wczaśniej "było ok" i nie zaliczyłeś gleby, dzwona czy wielkiej dzury w asfalcie to na początek sprawdź ciśnienie w gumach bo na 90% to jest przyczyną. Pozostałe 10 % to przypadłości związane np z łożyskiem czy luzem na główce ramy itp....

WhiteMan napisał/a:
5. Motocykl nie odpala z biegu (na sprzęgle) tylko i wyłącznie na "N", gdy silnik jest odpalony nawet ze stopką da się bieg wrzucić i nie zgaśnie, czego to może być przyczyna, ostatnio ją myjką myłem, mogłem coś zalać. Co sprawdzić?

Nie znam 125 ale generalnie z układem zapłonowym powinny być połączone dwa włączniki:
Jeden może być przy klamce sprzęgła drugi napewno jest przy stopce. Przyjżyj się im i ich okablowaniu czy nic nie jest zaśniedziałe, czy kable całe, czy wogóle działają (mają styk kiedy trzeba i czy rozwierają kiedy trzeba) itd.
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
WhiteMan 

Motocykl: Honda VT 125 Shadow
Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-05-28, 21:02   

w pn, jak będę mieć podnośnik to sprawdzę te koła, ciśnienie jest ok.

a co z tymi zębatkami, jest ktoś na forum kto się na tym może znać?
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2011-05-29, 00:09   

Przez 3 lata nie dbałeś o sprzęt i doprowadziłeś go do ruiny a teraz przed sprzedażą nagle oczekujesz pomocy? :koso: :evil:
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
WhiteMan 

Motocykl: Honda VT 125 Shadow
Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-05-29, 11:08   

gdybys przeczytal poprzednie posty, wiedzial bys, ze shadowke mam 2, a nie 3 lata, poza tym nie naprawiam jej ze wzgledu na sprzedaz, tylko chcialbym normalnie jezdzic, bez stukow, szarpniec itp. Nie byla naprawiana przez brak czasu, teraz gdy mam go nieco wiecej chce sie tym zajac.

sory za brak polskich znakow, ale z telefonu pisze
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-05-29, 13:00   

Z tego co wiem, to żeby uzyskać większą prędkość kosztem mocy, to zakłada się albo mniejszą zębatkę z tyłu, albo większa z przodu. :-D
Ale może niech się wypowiedzą użytkownicy moto z łańcuchem. :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
kocurek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 00:58   

ja zalewam Repsol 10w40 i chodzi super, przy okazji wymień też filtr. sprawdź czy łańcuch jest dobrze naciągnięty i czy tylne koło jest "w osi" tzn czy odległość nakrętek na tylnej osi jest jednakowa z obu stron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM