/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś się spsuło :)
Autor Wiadomość
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-20, 22:13   Coś się spsuło :)

Hej,



Historia jest taka, że amatorką dzisiaj z mej strony zaleciało:) Rzecz dotyczy cuda mego :)

Zdemontowałem Lightbary i zbudowałem poprzeczkę do kierunków i dzisiaj przy próbie wymacania który przewód od kierunków jest do których kabelków wiszących z instalacji, robiąc to metodą padań pod napięciem przypadkiem zrobiłem zawarcie i coś chlasło przy kierunkach :oops:



Pytanie co, bezpiecznik, czy przerywacz ?

Jeśli bezpiecznik to gdzie on, a jeśli przerywacz to powiedzmy znajdę sobie go w serwisówce, ale pytanie czy kupić mogę pierwszy lepszy z allegro, jakiś uniwersal, czy mam przerąbane i muszę szukać do VT 1100 ?



Pytanie dodatkowe, parę dni wcześniej zupełnie bez powodu, mrugnęła kontrolna od luzu i też nie działa, pytanie czy żarówka/dioda ( nie wiem co tam jest schowane), czy też jakiś bezpiek ? Chyba nie czujnik, bo się to stało bez próby zapięcia biegu.



Proszę o wskazówki :roll:
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-02-21, 12:15   Re: Coś się spsuło :)

Licho napisał/a:
Hej,



Historia jest taka, że amatorką dzisiaj z mej strony zaleciało:) Rzecz dotyczy cuda mego :)

Zdemontowałem Lightbary i zbudowałem poprzeczkę do kierunków i dzisiaj przy próbie wymacania który przewód od kierunków jest do których kabelków wiszących z instalacji, robiąc to metodą padań pod napięciem przypadkiem zrobiłem zawarcie i coś chlasło przy kierunkach :oops:



Pytanie co, bezpiecznik, czy przerywacz ?

Jeśli bezpiecznik to gdzie on, a jeśli przerywacz to powiedzmy znajdę sobie go w serwisówce, ale pytanie czy kupić mogę pierwszy lepszy z allegro, jakiś uniwersal, czy mam przerąbane i muszę szukać do VT 1100 ?



Pytanie dodatkowe, parę dni wcześniej zupełnie bez powodu, mrugnęła kontrolna od luzu i też nie działa, pytanie czy żarówka/dioda ( nie wiem co tam jest schowane), czy też jakiś bezpiek ? Chyba nie czujnik, bo się to stało bez próby zapięcia biegu.



Proszę o wskazówki :roll:




Bez wątpienia "chlasnął" Ci bezpiecznik :lol: hm.... w nowszych sprzętach pewnie jest podobnie i należy go szukać w puszcze z bezpiecznikami, która powinna się znajdować gdzieś za akumulatorem z lewej strony moto. A jeżeli mowa o przerywaczu, to spokojnie można jak coś dobrać jakiś uniwersal z allegro... z tym to nie ma problemu :-) .



Hm... co do kontrolki luzu, to pewnie właśnie Ci się spaliła żarówka, czy tam dioda... zależy co tam masz wsadzone :-D wyciągnij ją sobie od dołu i sprawdź ją na "sucho".
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-23, 10:04   

dzięki za sugestie i nakierowanie na skrzynkę bezpiecznikową. Okazało się że spalone są dwa bezpieczniki. Już wszystko działa. Dzięki jeszcze raz :thx:
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-02-23, 15:05   

Licho napisał/a:
dzięki za sugestie i nakierowanie na skrzynkę bezpiecznikową. Okazało się że spalone są dwa bezpieczniki. Już wszystko działa. Dzięki jeszcze raz :thx:




Mam nadzieję, że kontrolka luzu także? :mrgreen: To fajnie, szkoda, żeby w takich pięknych maszynach jak VT 1100 (bez urazy dla innych, to po prostu moje osobiste zdanie) :-D coś nie działało, albo chodziło nie tak :lol: . Pozdrawiam serdecznie!



P.S. Może już za miesiąc usłyszę pierwszy od ponad roku ryk pustych wydechów mojej bestii :chytrusek: :-) Nie mogę się doczekać! ;-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-23, 15:37   

Kontrolka luzu tez bezpiecznik.



Widzisz, okazuje się że coś nie działa jak ktoś :oops: nie pomyśli i wierzę że tak pozostanie, bo po za tym wszystko gra i buuuczyy :lol:



P.S. W ostatnim czasie swojego bestyja ( a bardziej lokomotywę - bo do tego mi jego praca bardzo podobna ) odpalam przy każdej dłuższej wizycie w garażu, choćby po to by poupajać się odgłosem stojącej na peronie SU 45-263 :mrgreen:

Teraz tylko oczkami przebieram i szukam okazji żeby się wstrzelić na orbitę wkoło komina :chytrusek:
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-02-23, 18:02   

Zazdroszczę Ci Licho - gdybym tylko miał Cienia sprawnego.... :cry: :cry: Ale jestem dobrej myśli... przebolałem rok, to może i wytrzymam jeszcze trochę czasu... Tymczasem apeluję do Wszystkich: proszę Was o pohamowanie trochę entuzjastycznego nastroju podczas jazdy po zimie na swoich Cieniach... wiecie, że od szczęścia do nieszczęścia nie jest daleko... :-| Po prostu jeździjcie z głową i uważajcie jeszcze bardziej niż tak, jak uważacie normalnie.... :thx: Poza tym trzymajcie się ciepło! :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-24, 01:54   

Divastation -->

a co w twoim cieniu wciaz nie tak?
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-02-24, 14:54   

Saretar'ze w moim Cieniu jest cały czas to samo "nie tak" co było od momentu pojawienia się problemu :-/ Uszkodzony moduł zapłonowy... końcem marca mam się umawiać na wizytę u Piotra Miazgi z forum, który jak już nie raz pisałem, sam mi mówił, że powinien sobie z tym poradzić (wszczepienie modułu od 500-tki lub też innej pojemności). Także czekam bardzo niecierpliwie :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-25, 09:42   

a zadnego "powypadka" nie ma z serii 87-94 zeby to po prostu w calosci przeszczepic? Impulsator, zaplon, cewke?
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 10:28   

Divastion napisał/a:
Saretar'ze w moim Cieniu jest cały czas to samo "nie tak" co było od momentu pojawienia się problemu :-/ Uszkodzony moduł zapłonowy... końcem marca mam się umawiać na wizytę u Piotra Miazgi z forum, który jak już nie raz pisałem, sam mi mówił, że powinien sobie z tym poradzić (wszczepienie modułu od 500-tki lub też innej pojemności). Także czekam bardzo niecierpliwie :-)




Trzymam kciuk lewej stopy za powozenie akcji...Może Częstochowe razem zrobimy ;)
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-02-25, 11:21   

saretar napisał/a:
a zadnego "powypadka" nie ma z serii 87-94 zeby to po prostu w calosci przeszczepic? Impulsator, zaplon, cewke?




Gwarantuję Ci, że o wiele taniej wyjdzie próba wszczepienia modułu z innego Cienia :mrgreen: Bo jak powiedziałem Piotrkowi o tym, że moduły "chodzą" w najlepszym wypadku po 600zł to stwierdził tylko, że to dużo pieniędzy i żebym poczekał, to On mi coś tam pokombinuje :-D Wywnioskować można tylko z takiej odpowiedzi, że nie powinno to kosztować nie wiadomo ile :mrgreen: Pożyjemy - zobaczymy.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-02-25, 11:23   

Troll napisał/a:
Divastion napisał/a:
Saretar'ze w moim Cieniu jest cały czas to samo "nie tak" co było od momentu pojawienia się problemu :-/ Uszkodzony moduł zapłonowy... końcem marca mam się umawiać na wizytę u Piotra Miazgi z forum, który jak już nie raz pisałem, sam mi mówił, że powinien sobie z tym poradzić (wszczepienie modułu od 500-tki lub też innej pojemności). Także czekam bardzo niecierpliwie :-)




Trzymam kciuk lewej stopy za powozenie akcji...Może Częstochowe razem zrobimy ;)




Dzięki :lol: MOŻE :-P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM