/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada kierownicy
Autor Wiadomość
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 12:13   Blokada kierownicy

Witam! Mam maly problem z wyjeciem kluczyka ze stacyjki. Chodzi o to ze mozna go tylko w tedy wyjac gdy kierownica jest skrecona maksymalnie w prawo po czym wlacza sie blokada kierownicy. Mozna to jakos zrobic inaczej?? zebym sobie mogl wyciagac kluczyk kiedy bedze chcial i w jakiej pozycji bede chcial zostawic kierownice?? Moze ktos mial podobny problem i go jakos rozwiazal??

Pozdrawiam
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-01-21, 13:18   

A blokadę masz też jak skręcasz kierownice w lewo?? u mnie jest w lewo...

Nie wiem czego to może być wina ale jedyne co mi przychodzi do głowy to zalać to WD40 :) może coś sie przyblokowało?

Innej opcji nie widzę jak mechaniczne uszkodzenie na skutek zablokowania zapadki lub czegoś w tym stylu...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-01-21, 14:11   Re: Blokada kierownicy

Bushi napisał/a:
Witam! Mam maly problem z wyjeciem kluczyka ze stacyjki. Chodzi o to ze mozna go tylko w tedy wyjac gdy kierownica jest skrecona maksymalnie w prawo po czym wlacza sie blokada kierownicy. Mozna to jakos zrobic inaczej?? zebym sobie mogl wyciagac kluczyk kiedy bedze chcial i w jakiej pozycji bede chcial zostawic kierownice?? Moze ktos mial podobny problem i go jakos rozwiazal??

Pozdrawiam


A sprawdzales w kazdej pozycji kluczyka? Bo u mnie mozna wyjac tylko na pozycji off lub lock ... w innych nie wychodzi
 
 
McGregor 
vel. Gregorman


Motocykl: VT 1100C2 SABRE 06
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 804
Skąd: Kock /LLB/
Wysłany: 2008-01-21, 15:40   Re: Blokada kierownicy

Mateusz napisał/a:
Bushi napisał/a:
Witam! Mam maly problem z wyjeciem kluczyka ze stacyjki. Chodzi o to ze mozna go tylko w tedy wyjac gdy kierownica jest skrecona maksymalnie w prawo po czym wlacza sie blokada kierownicy. Mozna to jakos zrobic inaczej?? zebym sobie mogl wyciagac kluczyk kiedy bedze chcial i w jakiej pozycji bede chcial zostawic kierownice?? Moze ktos mial podobny problem i go jakos rozwiazal??

Pozdrawiam


A sprawdzales w kazdej pozycji kluczyka? Bo u mnie mozna wyjac tylko na pozycji off lub lock ... w innych nie wychodzi






U mnie jest to samo co u Mateusza czyli kluczyk wychodzi w pozycji off lub look inaczej nie.
_________________
VT 500 84 - VT 1100 96 - VTX 1300 06 - VT 1100C2 Sabre 06
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-01-21, 15:42   

Jak w każdej 500 tce i pewnie 750 i 1100.. nic dziwnego..
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 17:45   

u mnie kluczyk wychodzi tylko w tedy gdy kierownica ma blokade na prawa strone, a na lewa nie da rady. WD40 juz probowalem to tylko kluczyk luzniej wchodzi i wychodzi
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-01-21, 17:48   

Tak było od zawsze od kiedy masz motocykl??
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-01-21, 18:36   

Bushi napisał/a:
u mnie kluczyk wychodzi tylko w tedy gdy kierownica ma blokade na prawa strone, a na lewa nie da rady. WD40 juz probowalem to tylko kluczyk luzniej wchodzi i wychodzi


Czekaj, a Ty chcesz blokować na lewą? Nie da się. Pozycja blokady jest tylko na jedną, na prawą stronę. Jak skręcisz kierę na lewo to w pozycji off powinieneś dać radę wyjąć, ale nie zamkniesz blokady.
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 18:41   

a to jutro jade do garazu i zobacze czy sie da:D Dzieki za wskazowki moze sie uda a jak nie to bede dalej myslal i wam tez dam do myslenia.



Tak, tak jest odkad go posiadam.
 
 
Jurek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 21:42   Re: Blokada kierownicy

Mateusz napisał/a:
Bushi napisał/a:
Witam! Mam maly problem z wyjeciem kluczyka ze stacyjki. Chodzi o to ze mozna go tylko w tedy wyjac gdy kierownica jest skrecona maksymalnie w prawo po czym wlacza sie blokada kierownicy. Mozna to jakos zrobic inaczej?? zebym sobie mogl wyciagac kluczyk kiedy bedze chcial i w jakiej pozycji bede chcial zostawic kierownice?? Moze ktos mial podobny problem i go jakos rozwiazal??

Pozdrawiam


A sprawdzales w kazdej pozycji kluczyka? Bo u mnie mozna wyjac tylko na pozycji off lub lock ... w innych nie wychodzi




U mnie tak samo - ale blokada tylko w lewą stronę - VT700 :-D
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 11:30   

i jak nie zostawisz na blopkadzie to kluczyka nie wyciagniesz??
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-01-22, 13:55   

Każdy z nas wyciągnie pozycji OFF i LOCK tylko u Ciebie coś jest nie do końca w porządku, to jakieś mechaniczne uszkodzenie stacyjki. cieżko się do niej dobrać więc sprawa nie jst łatwa..

Chyba że masz jakś stacyjkę kombinowaną..?

Masz kluczyk Hondoski?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 14:18   

nie no kluczyk niby jest orginal... zaraz pojade pokombinuje cos bo jak stoi na bocznej stopce i mam na blokadzie to mi nie wygodnie jest z nim w garazu a jak na centralnej to jeszcze gorzej. Zaraz pokombinuje i dam znac :-)
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 19:52   

A jednak... nic sie nie dalo zrobic, nadal jest tak jak juz mowilem. Kluczyk da sie wyciagnac gdy sie zablokuje kierownice :-/
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-01-22, 20:06   

Żeby to naprawić musisz rozebrać stacyjkę i zobaczyć co sie tam dzieje, moim zdaniem coś się zapiekło.. Ja na przykład nie mogę przekręcić kluczyka w uchwycie kasku dlatego go zdemontowałem.. po rozebraniu okazało sie że niby jest ok... podejrzewam że kluczyk po prostu nie pasuje...

Zatem, jeśli penetratory nie działają to nie pozostaje Ci nic innego jak zajrzeć do środka. Takie jest moje zdanie
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM