/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
POZNAŃ - potrzebny dobry elektryk
Autor Wiadomość
Ater 
Czarniutki


Motocykl: Był VT 600 C 90, teraz czekam na nowego konia
Wiek: 52
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 359
Skąd: Święte / Stargard
Wysłany: 2009-09-14, 21:27   POZNAŃ - potrzebny dobry elektryk

Odbywam w Poznaniu kilkumiesięczny kurs i wykorzystując tą okazję, postanowiłem przyjechać tu moją Lalunią.



Wszystko było fajnie dopóty, dopóki nie zaczęła prychać i kichać po jakichś 70 km. Moc spadała drastycznie, motor czasami nie palił by za chwilę znów zaskoczyć. Kierunkowskazy przestały się palić, a czasami błyskały bardzo szybko by za chwilę znów umrzeć.



Byłem przerażony, bowiem o 5.00 rano ciężko byłoby znaleźć jakiegoś elektryka na trasie. Stanąłem więc i zacząłem zastanawiać się co jest tego przyczyną. Motor i tak mi zgasł, więc nie miałem wyjścia. Po chwili namysłu postanowiłem go ponownie zapalić - i tu zonk: w momencie naciśnięcia na starter zrobiło się krótkie cyk, rozrusznik ani drgnął a kontrolki led zgasły. Ściągnąłem więc prawy boczek i dotknęłem przez przypadek kostki, w której jest kilka kabelków - o dziwo kontrolki się zapaliły. Spróbowałem odpalić motor a tu znów to samo: cyk i po światełkach. Znowu dotknąłem kostki i się zapaliły. Zapalił również motor na szczęście.



Niestety jak ruszyłem, to gdy wpadał w jakąś dziurę na jezdni to znów wszystko prychało i strzelało. Kierunkowskazy przestawały działać. Co chwilę się zatrzymywałem i ruszałem kabelkami w kostce. Czasem pomagało i ujechałem znów kilka kilometrów.



Jestem teraz w Poznaniu, motor stoi a ja się zastanawiam co to za ustrojstwo w tej kostce.



Dajcie mi proszę namiar na jakiegoś dobrego elektryka w tym pięknym mieście, bo inaczej pozostanie trauma. A chciałbym jednak wrócić do Stargardu na Laluni za dwa tygodnie.



Z góry dzięki :-)
 
 
Marcin Racibory 
Marcin


Motocykl: Honda Shadow VT500C 1985 vt 1100 z1988
Wiek: 53
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 553
Skąd: Nowe Racibory
Wysłany: 2009-09-14, 21:43   

Może wystarczy przeczyścić styki sprayem do elektryki?
_________________
Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-15, 01:23   

np. adammotocykle na ul. opolskiej 061-832-27-33
 
 
Ater 
Czarniutki


Motocykl: Był VT 600 C 90, teraz czekam na nowego konia
Wiek: 52
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 359
Skąd: Święte / Stargard
Wysłany: 2009-09-15, 06:16   

Marcin Racibory napisał/a:
Może wystarczy przeczyścić styki sprayem do elektryki?


Myślę, że to nie wystarczy, bo mam dziwnie zmontowaną tą kostkę. Otóż jest tam miejsce na bezpiecznik, ale mimo jego wyciągnięcia, obwód się nie rozłącza :shock:

Myślę, że ktoś z poprzednich właścicieli musiał tam nieźle majstrować :evil:



Carlos napisał/a:
np. adammotocykle na ul. opolskiej 061-832-27-33


Dzięki za szybkość :-D Rano do nich zadzwonię i się umówię.



Mam nadzieję, że przy okazji pobytu w Poznaniu zrobię też przegląd moto. Ile to tutaj kosztuje?

A, i jeszcze prośba o info, gdzie szybko i w dobrej cenie mogę kupić pokrowiec na moto - stoi pod chmurką a nie chciałbym by niunia za bardzo zmokła :thx:
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-15, 10:18   

Pokrowiec ... też w adammotocykle :mrgreen: Masz jeszcze moto-akcesoria.pl w Przeźmierowie (przedstawiciel Louisa). Przegląd 70 zł ... jakoś tak.
 
 
Ater 
Czarniutki


Motocykl: Był VT 600 C 90, teraz czekam na nowego konia
Wiek: 52
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 359
Skąd: Święte / Stargard
Wysłany: 2009-09-15, 11:45   

Carlos napisał/a:
Pokrowiec ... też w adammotocykle :mrgreen: Masz jeszcze moto-akcesoria.pl w Przeźmierowie (przedstawiciel Louisa). Przegląd 70 zł ... jakoś tak.


:thx: Dzięki baaaaardzo za pomoc :thx:



Zamówiłem już autopomoc i dostarczy moją hondzię do AM (fajnie mieć assistance na motocykl :-D )
 
 
Cichy 


Motocykl: Kawasaki gt550
Wiek: 53
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-16, 09:42   

Takie same obiawy miałem jak poluzowała się klema na akumulatorze. Sprawdz, to jest tańsze niż elektryk :lol:
 
 
Ater 
Czarniutki


Motocykl: Był VT 600 C 90, teraz czekam na nowego konia
Wiek: 52
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 359
Skąd: Święte / Stargard
Wysłany: 2009-09-16, 11:40   

Cichy napisał/a:
Takie same obiawy miałem jak poluzowała się klema na akumulatorze. Sprawdz, to jest tańsze niż elektryk :lol:


Za późno - od wczoraj wieczora moto w adammotocykle. Ale myślę, że jest to jednak wina kabli w kostce, choć kto wie :roll: W każdym bądź razie przy okazji zleciłem też przegląd i wymianę płynów - nie wiem, ile biorą w innych serwisach ale w AM 300-400 PLN :evil: No cóż, mam nadzieję, że chłopaki nie naciągają...



Ps. Ale najwięcej stresu przeżyliśmy z facetem z assistance w czasie transportu hondzi przez cały Poznań. Brak centralnej stopki w moto oraz to, że większość aut pomocy drogowej nie posiada obejmy na przednie koło, spowodowało, że lala musiała być pochylona a ja wraz z kierowcą drżeliśmy, czy czasem na jakichś wybojach nie śliźnie się na pasach ją mocujących. Na szczęście bez uszczerbku dotarliśmy na miejsce, choć kierowca stwierdził, że jeszcze nigdy tak się nie spocił :-D



No i generalnie muszę przyznać, że mieszkańcy Poznania są bardzo mili i uczynni - jestem pod dużym wrażeniem :thx: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM