/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
AKUMULATOR
Autor Wiadomość
dyha 
dyha

Motocykl: vt600
Wiek: 52
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 144
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2009-04-05, 09:44   AKUMULATOR

mój akumulator dokonał żywota czeka mnie wymiana,doradźcie proszę co wybrać ,czego się wystrzegać i ile ta przyjemność może kosztować
_________________
największa frajda jaką można mieć w ubraniu
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-04-05, 09:50   

Powiem tak, jeżeli chcesz coś co posłuży Ci dłużej to wybierz aku YUASA . Są stosunkowo drogie, ale warto tyle dać, za cenę niezawodności :-D Pozdrawiam.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-05, 11:32   

I najlepiej, żeby był elektrolit w zestawie, albo od razu ci zalali.



Ja swego czasu nieźle sie nałaziłem po Łodzi w poszukiwaniu elektrolitu ;-)
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-04-05, 13:02   

Ja moto kupiłóem z aku FIAMM'a i nie mam z nim problemów. Jest to moje drógie moto z takim aku i ogólnie to nigdy prądu nie brakowało. Co do ceny to nie jestem zorientowany.



Co do elektrolitu to nie mogę się zgodzić z przedmówcą- u mnie w sklepie jest "od ręki" w opakowaniach 1l i 5l :lol:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2009-04-05, 13:42   

Ja zapytam - jak jest z aku. żelowym , ponoć najlepsze, jaka jest Wasza opinia , bo też muszę wymienić i nie wiem co wybrać do VT 750 C4. Proszę o poradę....
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-05, 16:05   

GhoustDragon napisał/a:
Co do elektrolitu to nie mogę się zgodzić z przedmówcą- u mnie w sklepie jest "od ręki" w opakowaniach 1l i 5l :lol:
Niestety ale miałem z tym problemy:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=722

Widać - Łódź to dziwne miasto ;-)
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-04-05, 18:26   

Typ akumulatora nie ma żadnego większego znaczenia- swoje przeżyje...

Żelowy jest wymagający w ładowaniu - ładować można tylko małym prądem i nie można przeładować. Jest sam w sobie dorgi i wymaga dobrej (zatem idość drogiej) ładowarki.

Bezobsługowy ma zalety i wady żelowego i cenę kwasowego.

klasyczny kwasowy - tani łatwy do ładowania... tyle że trzeba kontrolować stan elektrolitu i dolewać wody dest. od czasu do czasu.

Mój ostatni kwasowy pewnego dnia ekspoldował - kiedy z Endru wracaliśmy od Gadka...

Od tamtej pory mam bezobług. kosztował chyba ze 140 zł (w porównaniu do YUASY - 300 zł) i w mojej opinii dobry sprzęt.

W motocylku są ważne tylko gabaryty - aby zmieściłsię tam gdzie zmieścić się musi oraz pojemność (aby nie było przeładowania ani niedoładowania podczas eksploatacji).
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2009-04-05, 20:57   

Dzięki Kicia :thx: Czyli kupuję taki jaki był fabrycznie...wytrzymał od 2004 do wczoraj( pierwszy raz go ładowałem) Jeszcze odpala ( ale jest słaby) i drugi trzeba już kupić aby nie było niespodzianki.
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-04-05, 22:19   

Globi napisał/a:
Niestety ale miałem z tym problemy:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=722

Widać - Łódź to dziwne miasto ;-)


No cóż- może to centrum Polski :lol:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-04-05, 22:27   

Lbzdz napisał/a:
Typ akumulatora nie ma żadnego większego znaczenia- swoje przeżyje...

Żelowy jest wymagający w ładowaniu - ładować można tylko małym prądem i nie można przeładować. Jest sam w sobie dorgi i wymaga dobrej (zatem idość drogiej) ładowarki.

Bezobsługowy ma zalety i wady żelowego i cenę kwasowego.

klasyczny kwasowy - tani łatwy do ładowania... tyle że trzeba kontrolować stan elektrolitu i dolewać wody dest. od czasu do czasu.

Mój ostatni kwasowy pewnego dnia ekspoldował - kiedy z Endru wracaliśmy od Gadka...

Od tamtej pory mam bezobług. kosztował chyba ze 140 zł (w porównaniu do YUASY - 300 zł) i w mojej opinii dobry sprzęt.

W motocylku są ważne tylko gabaryty - aby zmieściłsię tam gdzie zmieścić się musi oraz pojemność (aby nie było przeładowania ani niedoładowania podczas eksploatacji).


Co fakt to fakt ale nie zapominajmy, że większość "żelówek" na naszym rynku ma klemy na zwykłe złącza konektorowe co wiąże się z pewnym przerobieniem podłączenia. Ponad to ładowarka musi być specjalna- do ładowania aku żelowych danej pojemności(podobna do ładowarki do tel. kom.; a nie zwykły prostowinik).

Dodatkowo wszystkie żelówki jakie znam(a pracuje w sklepie i mam z nimi do czynienia na codzień) mają "zaciski" po jednej stronie, co też komplikuje sprawę.

Reasumując akumulatory żelowe mają swoje zalwey i wady(tak jai i standardowe zalewane elektrolitem)z tym że moim zdaniem tych drugich więcej.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-10, 15:12   

Muszę lekko odświeżyć temat mam problem ze znalezieniem aku do mojego Cienia, kupując moto dostałem aku nieoryginalny 9Ah no i nie daje rady. Problem polega na tym, że zalecana pojemność akumulatora do mojego modelu to 16Ah wiem, że 20 lat temu robili aku o mniejszym prądzie i teraz by pewnie wystarczyła 12 czy 14. Niestety dostępne akumulatory są za wysokie o ok 3cm. Wymiary mojej puszki pod aku to 150mm szerokość 90mm głębokość i 135mm wysokość.

W związku z powyższym moje pytanie do Was czy ma ktoś może w swoim moto takie aku i może mi podać jego symbol? z góry dzięki za odpowiedź
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-06-10, 15:50   

taki

http://moto.allegro.pl/it...lep_poznan.html
 
 
 
Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 12:47   

dzięki bardzo w przyszłym tygodniu kupuję
 
 
Kuklas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-17, 14:57   

Ja mam żelowy bezobsługowy 8Ah i do tej pory jeżdżę na nim 3 rok ani razu go nie ładowałem i nigdy nie miałem z nim problemu. Zalali mi go w sklepie i jak wróciłem z papierosa to zamontowałem i od tamtej pory nic nie ruszam. Aha zapłaciłem za niego 150zł byłem ostatnio kupić taki sam dla kolegi to w promocji juz o 5 dyszek tanszy.
 
 
MCY 
Marcin


Motocykl: VT600C-93 JAWA350-82 VTX1300S-06
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2199
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-06-17, 15:22   

Kuklas napisał/a:
Ja mam żelowy bezobsługowy 8Ah i do tej pory jeżdżę na nim 3 rok ani razu go nie ładowałem i nigdy nie miałem z nim problemu. Zalali mi go w sklepie i jak wróciłem z papierosa to zamontowałem i od tamtej pory nic nie ruszam. Aha zapłaciłem za niego 150zł byłem ostatnio kupić taki sam dla kolegi to w promocji juz o 5 dyszek tanszy.




Może podaj jakiś link? Nazwę? Adres.
_________________
Marcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM