AKUMULATOR
Odpowiedz do tematu

: AKUMULATOR
mój akumulator dokonał żywota czeka mnie wymiana,doradźcie proszę co wybrać ,czego się wystrzegać i ile ta przyjemność może kosztować

największa frajda jaką można mieć w ubraniu
:
Powiem tak, jeżeli chcesz coś co posłuży Ci dłużej to wybierz aku YUASA . Są stosunkowo drogie, ale warto tyle dać, za cenę niezawodności :-D Pozdrawiam.

:
I najlepiej, żeby był elektrolit w zestawie, albo od razu ci zalali.



Ja swego czasu nieźle sie nałaziłem po Łodzi w poszukiwaniu elektrolitu ;-)

:
Ja moto kupiłóem z aku FIAMM'a i nie mam z nim problemów. Jest to moje drógie moto z takim aku i ogólnie to nigdy prądu nie brakowało. Co do ceny to nie jestem zorientowany.



Co do elektrolitu to nie mogę się zgodzić z przedmówcą- u mnie w sklepie jest "od ręki" w opakowaniach 1l i 5l :lol:

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Ja zapytam - jak jest z aku. żelowym , ponoć najlepsze, jaka jest Wasza opinia , bo też muszę wymienić i nie wiem co wybrać do VT 750 C4. Proszę o poradę....

:
GhoustDragon napisał/a:
Co do elektrolitu to nie mogę się zgodzić z przedmówcą- u mnie w sklepie jest "od ręki" w opakowaniach 1l i 5l :lol:
Niestety ale miałem z tym problemy:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=722

Widać - Łódź to dziwne miasto ;-)

:
Typ akumulatora nie ma żadnego większego znaczenia- swoje przeżyje...

Żelowy jest wymagający w ładowaniu - ładować można tylko małym prądem i nie można przeładować. Jest sam w sobie dorgi i wymaga dobrej (zatem idość drogiej) ładowarki.

Bezobsługowy ma zalety i wady żelowego i cenę kwasowego.

klasyczny kwasowy - tani łatwy do ładowania... tyle że trzeba kontrolować stan elektrolitu i dolewać wody dest. od czasu do czasu.

Mój ostatni kwasowy pewnego dnia ekspoldował - kiedy z Endru wracaliśmy od Gadka...

Od tamtej pory mam bezobług. kosztował chyba ze 140 zł (w porównaniu do YUASY - 300 zł) i w mojej opinii dobry sprzęt.

W motocylku są ważne tylko gabaryty - aby zmieściłsię tam gdzie zmieścić się musi oraz pojemność (aby nie było przeładowania ani niedoładowania podczas eksploatacji).

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
Dzięki Kicia :thx: Czyli kupuję taki jaki był fabrycznie...wytrzymał od 2004 do wczoraj( pierwszy raz go ładowałem) Jeszcze odpala ( ale jest słaby) i drugi trzeba już kupić aby nie było niespodzianki.

:
Globi napisał/a:
Niestety ale miałem z tym problemy:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=722

Widać - Łódź to dziwne miasto ;-)


No cóż- może to centrum Polski :lol:

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Lbzdz napisał/a:
Typ akumulatora nie ma żadnego większego znaczenia- swoje przeżyje...

Żelowy jest wymagający w ładowaniu - ładować można tylko małym prądem i nie można przeładować. Jest sam w sobie dorgi i wymaga dobrej (zatem idość drogiej) ładowarki.

Bezobsługowy ma zalety i wady żelowego i cenę kwasowego.

klasyczny kwasowy - tani łatwy do ładowania... tyle że trzeba kontrolować stan elektrolitu i dolewać wody dest. od czasu do czasu.

Mój ostatni kwasowy pewnego dnia ekspoldował - kiedy z Endru wracaliśmy od Gadka...

Od tamtej pory mam bezobług. kosztował chyba ze 140 zł (w porównaniu do YUASY - 300 zł) i w mojej opinii dobry sprzęt.

W motocylku są ważne tylko gabaryty - aby zmieściłsię tam gdzie zmieścić się musi oraz pojemność (aby nie było przeładowania ani niedoładowania podczas eksploatacji).


Co fakt to fakt ale nie zapominajmy, że większość "żelówek" na naszym rynku ma klemy na zwykłe złącza konektorowe co wiąże się z pewnym przerobieniem podłączenia. Ponad to ładowarka musi być specjalna- do ładowania aku żelowych danej pojemności(podobna do ładowarki do tel. kom.; a nie zwykły prostowinik).

Dodatkowo wszystkie żelówki jakie znam(a pracuje w sklepie i mam z nimi do czynienia na codzień) mają "zaciski" po jednej stronie, co też komplikuje sprawę.

Reasumując akumulatory żelowe mają swoje zalwey i wady(tak jai i standardowe zalewane elektrolitem)z tym że moim zdaniem tych drugich więcej.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
Patryk
[Usunięty]
:
Muszę lekko odświeżyć temat mam problem ze znalezieniem aku do mojego Cienia, kupując moto dostałem aku nieoryginalny 9Ah no i nie daje rady. Problem polega na tym, że zalecana pojemność akumulatora do mojego modelu to 16Ah wiem, że 20 lat temu robili aku o mniejszym prądzie i teraz by pewnie wystarczyła 12 czy 14. Niestety dostępne akumulatory są za wysokie o ok 3cm. Wymiary mojej puszki pod aku to 150mm szerokość 90mm głębokość i 135mm wysokość.

W związku z powyższym moje pytanie do Was czy ma ktoś może w swoim moto takie aku i może mi podać jego symbol? z góry dzięki za odpowiedź

Patryk
[Usunięty]
:
dzięki bardzo w przyszłym tygodniu kupuję

Kuklas
[Usunięty]
:
Ja mam żelowy bezobsługowy 8Ah i do tej pory jeżdżę na nim 3 rok ani razu go nie ładowałem i nigdy nie miałem z nim problemu. Zalali mi go w sklepie i jak wróciłem z papierosa to zamontowałem i od tamtej pory nic nie ruszam. Aha zapłaciłem za niego 150zł byłem ostatnio kupić taki sam dla kolegi to w promocji juz o 5 dyszek tanszy.

:
Kuklas napisał/a:
Ja mam żelowy bezobsługowy 8Ah i do tej pory jeżdżę na nim 3 rok ani razu go nie ładowałem i nigdy nie miałem z nim problemu. Zalali mi go w sklepie i jak wróciłem z papierosa to zamontowałem i od tamtej pory nic nie ruszam. Aha zapłaciłem za niego 150zł byłem ostatnio kupić taki sam dla kolegi to w promocji juz o 5 dyszek tanszy.




Może podaj jakiś link? Nazwę? Adres.

Marcin
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group