/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny dźwięk
Autor Wiadomość
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-03-31, 22:50   

moja też tak ma od jakiegoś czasu. Mechanik posłuchał i kazał mi się "odstosunkować" od tego ;-)
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9493
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-03-31, 22:58   

Może VT 600 poprostu "tak ma", i już. :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
glowago 
głowa


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 265
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-03-31, 22:59   

potfur napisał/a:
moja też tak ma od jakiegoś czasu. Mechanik posłuchał i kazał mi się "odstosunkować" od tego ;-)




To ja już zgłupiałem... :-?
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-03-31, 23:02   

Co do dzwięku to... mechanikiem nie jestem ale wychodzi na nic "groźnego"(znajomy w Virówce tak ma już 6sezon). Bardziej mnie zastanowiło to "cykanie" na pierwszym filmiku(pod koniec na wolnych obrotach).

Moja zamiast "gwizdać" to "dzwoni" zupełni jakby poluzowana osłona chłodnicy lub wydechu ale wszystko jest OK(dokręcone). W wolnej chwili może też zapodam na forum???



hatsan napisał/a:
A tak poza tematem, jaka może być orientacyjnie cena: wymiany świec, oleju, filtra oleju i powietrza i regulacji i synchronizacji gaźników (robocizna + częsci)??


Właśnie jestem po wymianah więc daje :chytrusek: :

-Filtr oleju HILFO HF 303: 20zł;

-Olej CASTROL GPS POWER 1: 40zł/l;

-Świece NGK DPR8EA-9: 11zł/szt(x4sztuki);

-Filtr powietrza od 75zł nawet do 250zł(K&N!!!)- nie wymieniałem bo nie było potrzeby ale się orientowałem w cenach;

-Płyn do chłodnicy 20zł/l(ja mam z MOTUL'a)

-Wymiana oleju(+filtr), płynu i świec(konieczny klucz 18mm- kupiłem za 8zł) po 20zł(20zł olej; 20zł płyn itd.) w serwisie, ale można samemu to się zaoszczędzi :mrgreen: (jak coś służe pomocą teoretyczną popartą literaturą :mrgreen: )

-Dodatkowo wymieniłem zestaw napędowy(łańcuch D.I.D i zębatki). Ceny różne, ja kupiłem na allegro za 444zł kpl. z Zabrza ale teraz nie ma(w razie czego mam tel i mogę podjechać; ewentuaknie poczekać aż wystawią ;-) ). Jak coś to mogę też podjechać do:

http://moto.allegro.pl/it...600_shadow.html

Za wymianę w serwisie powiedzieli 120zł- jest trochę roboty ale też można samemu(jak ja :mrgreen: )zawsze to dwa zbiorniki paliwa=ok. 550km jazdy :mrgreen:



W zasadzie wszystko(poza robocizną dostaniesz na "alledrogo") lub sklepie od "ręki"



W zeszłym sezonie po kupnie w znajomym serwisie za synchronizację i regulację gaźników; regulację zaworów i sprawdzenie wszystkich płynów(w tym olej w teleskopach) + ogólny przegląd po kupnie zapłaciłem 200zł!!!???!!!???!!!???!!!

Dużo czy mało oceńcie sami :lol:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-01, 06:08   

Dzięki za odpowiedzi :-D Sprawdzę czy bak jest dokręcony, bo faktycznie to może być przyczyną, bo tam jest gumowa podkładka.

A na przegląd muszę już kase szykować, bo widzę że tanio nie będzie...
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-04-01, 17:47   

Utnę tę pogawędkę, Chłopaki to przecież dźwięk ....... turbiny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:









A tak na poważnie (słuchałem dziś jak moja pryka) to chyba nie masz co się martwić. Jest OK.
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2009-04-01, 17:58   

Widać pospolita przypadłość w VT600. Wydaje się, że nie ma powodów do zmartwienia. Mi ten dźwięk nawet się podoba :mrgreen:
_________________
Say no to slow.
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-04, 20:59   

Witam. Bak sprawdziłem, był dokręcony, ale za to śruba która trzyma ramię wydechu (chyba), była odkręcona i wraz z podkładkami najprawdopodobniej była przyczyną tego metalicznego dźwięku, bo jak na razie zniknął... Na zdjęciu widać, która to śruba:



http://www.fotosik.pl/pok...6f4c353a04.html



Wymieniłem ją na nową, bo miała zjechany gwint i chyba dlatego była odkręcona. Sprawdźcie u siebie ;-) .
 
 
Roben
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-05, 14:59   

U mnie śruba mocująca bak była dokręcona ale nie było podkładek gumowych i był luz między mocowaniem baku a śrubą i bardzo stukało zwłaszcza na dziurach.

Też stukał mi luźny akumulator oraz tylny błotnik po bokach o rame ( gumy dystansowe pomiędzy ramą i błotnikiem były zbyt luźne i błotnik wpadał w drgania)
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-14, 14:01   

A ja się teraz wepnę jeszcze, ale z ciut innym dźwiękiem. Spróbuje nagrać filmik, na którym to dobrze slychać, ale... To sa takie dzwoneczki dzyń dzyń i na 100% w cylindrach. Od jakiegoś czasu to slyszę i zaczynam sie martwić czy to przypadkiem nie zawory lub ktoryś z elementów im towarzyszący.



Po za tym skrzynia, jestem ciekaw czy w waszych 600-tkach też sie tak trzęsie i huczy na wolnych obrotach tzn. Jak wcisnę sprzęgło to ewidentnie jest ciszej, czyli skrzynia, chyba że sprzęło.



Co wy na te odgłosy ?
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-04-14, 18:56   

Licho napisał/a:
A ja się teraz wepnę jeszcze, ale z ciut innym dźwiękiem. Spróbuje nagrać filmik, na którym to dobrze slychać, ale... To sa takie dzwoneczki dzyń dzyń i na 100% w cylindrach. Od jakiegoś czasu to slyszę i zaczynam sie martwić czy to przypadkiem nie zawory lub ktoryś z elementów im towarzyszący.



Po za tym skrzynia, jestem ciekaw czy w waszych 600-tkach też sie tak trzęsie i huczy na wolnych obrotach tzn. Jak wcisnę sprzęgło to ewidentnie jest ciszej, czyli skrzynia, chyba że sprzęło.



Co wy na te odgłosy ?






Wiesz co u mnie jak wcisne sprzęgło na zimnym silniku to grzechocze jak puszczę to jest cicho
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-15, 07:06   

jamcio-u mnie jest to samo...
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-04-15, 08:36   

hatsan napisał/a:
jamcio-u mnie jest to samo...






Nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie? :mrgreen: nagrałem dziś filmik wieczorkiem postaram się wrzucić linka. Jak moto jest rozgrzane to dźwięk niknie.
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-04-15, 14:36   

jak obiecałem tak i czynię TUTAJ jest filmik z grzechotaniem mojej Hani
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-15, 16:45   

U mnie ten dźwięk jest dużo cichszy, i tylko słyszalny jak nacisnę sprzęgło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM