/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny dźwięk
Autor Wiadomość
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 20:50   Dziwny dźwięk

Witam. W mojej vt600 występuje dziwny gwizd/pisk na wyższych obrotach na luzie (a przynajmniej podczas jazdy nie zauważyłem tego...). Po dzisiejszej małej przejażdżce ten dźwięk był, poczekałem z 10-15 min i było wszystko dobrze, znowu mała rundka i to samo... Co to może być? Wiem, że lepiej byłoby na żywo oceniać, ale te dwa filmiki może dadzą jakiś obraz o co mi chodzi...:

W pierwszym filmiku silnik chodzi dobrze:

http://www.youtube.com/watch?v=boge9x5-Tyo



a w drugim już słychać ten dźwięk:

http://www.youtube.com/watch?v=IihbSAk1x1A



Pozdrawiam!
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2009-03-31, 21:04   

Z nagrania ciężko coś powiedzieć, ale u mnie jest dość podobnie. Taki jakby gwizd przy pewnych obrotach. Miałem to odkąd kupiłem moto i mi to nie przeszkadza. A ten dźwięk w mojej ewidentnie dochodzi z okolicy tłumików więc nie przejmuję się tym, w zasadzie to nawet brzmi fajnie ;-)
_________________
Say no to slow.
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 21:07   

Aha :-D A może to być rozrząd?? Słychać go na tych filmikach??



Sprawdziłem też, czy to nie są jakieś poodkręcane śrubki, podkładki, ale chyba nie.
Ostatnio zmieniony przez hatsan 2009-03-31, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9493
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-03-31, 21:09   

Ja tam też nic nie słyszę. Ale trzeba by było posłuchać na żywca. Moja 700 i teraz 1100 też tak lekko gwiżdżą przy dodawaniu gazu. Dzisiaj był u mnie kolega na 750C2 i posłuchał mojego moto to stwierdził, że wszystkie Hondy tak gwiżdżą, jego zresztą też. :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 21:11   

ale zwróćcie uwagę na drugi filmik, słychać to dosyć wyraźnie od 8 sekundy na drugim filmiku (sound 2)
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9493
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-03-31, 21:13   

Teraz słyszałem, ale z filmu to ciężko coś wywnioskować. Trzeba to osłuchać na żywo.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 21:18   

Można z tym jeździć??



A tak poza tematem, jaka może być orientacyjnie cena: wymiany świec, oleju, filtra oleju i powietrza i regulacji i synchronizacji gaźników (robocizna + częsci)??
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2009-03-31, 21:21   

Przy okazji nagram dźwięk swojej i będziemy porównywać :-) Może faktycznie "ten typ tak ma". Wiem o który dźwięk Ci chodzi, ale faktycznie z nagrania ciężko wywnioskować o co chodzi. Posłuchaj z bliska skąd to dochodzi - z okolic silnika czy z okolic tłumików?



Ja z tym jeżdżę i nie widzę żadnego problemu. Jak będę na czyszczeniu gaźników i regulacji luzu w serwisie to zapytam mechanika o ten dźwięk. Jeśli chodzi o ceny to: świece: 12złx4szt. - wymiana pewnie z 20-30zł. Olej ok. 120zł, filtr oleju 30-45zł i wymiana ok. 30-40zł. Filtr powietrza 80-120zł, gaźniki ok. 150zł.
_________________
Say no to slow.
 
 
hatsan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 21:35   

Roadrunner - a u Ciebie też przy pewnych obrotach taki dźwięk występuje, czy u Ciebie obroty nie mają na to wpływu??
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2009-03-31, 21:47   

hatsan napisał/a:
Roadrunner - a u Ciebie też przy pewnych obrotach taki dźwięk występuje, czy u Ciebie obroty nie mają na to wpływu??




Przy pewnych obrotach. Mniej więcej tak jak na filmiku nr 2.
_________________
Say no to slow.
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-03-31, 22:19   

U mnie też tak było jak na filmie 2.

Właśnie próbuję sobie przypomnieć co to było, ale wydaje mi się że było to coś w stylu niedokręconego baku, generalnie chodzi o to że to co świszczy to coś co rezonuje pod wpływem wibracji przenoszonych z silnika. Teraz dokładnie nie pamiętam - ale z pewnoścą u mnie już tego nie ma. Bardzo często taki dźwięk to wina obluzowanych elementów.



Przesłuchałem raz jeszcze oba filmiki - wydaje mi się że to coś gumowego (jakby bak niedokręcony). Posprawdzaj śrubki!
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
glowago 
głowa


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 265
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-03-31, 22:22   

Przyłączę się do dyskusji.

U mnie też czasem słychać taki świst,pisk, gwizd czy jak kto woli :-> . Nie zauważyłem żeby była na to jakaś reguła. Na początku mnie to martwiło ale znajomy mechanik mnie uspokoił. Po ogólnym sprawdzeniu osądził, że wszystko z moto jest w jak najlepszym porządku. Zaczynam drugi sezon i już nie zwracam na to uwagi szczerze mówiąc.
 
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-03-31, 22:24   

Zdecydowanie od tego maszyna nie rozpadnie się na kawałki
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
glowago 
głowa


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 43
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 265
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-03-31, 22:25   

Lbzdz napisał/a:
U mnie też tak było jak na filmie 2.

Właśnie próbuję sobie przypomnieć co to było, ale wydaje mi się że było to coś w stylu niedokręconego baku, generalnie chodzi o to że to co świszczy to coś co rezonuje pod wpływem wibracji przenoszonych z silnika. Teraz dokładnie nie pamiętam - ale z pewnoścą u mnie już tego nie ma. Bardzo często taki dźwięk to wina obluzowanych elementów.



Przesłuchałem raz jeszcze oba filmiki - wydaje mi się że to coś gumowego (jakby bak niedokręcony). Posprawdzaj śrubki!




No to znowu zaczynam się martwić... :-> Chyba poszukam też innego mechanika...
 
 
 
gniew1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 22:37   

Coś chyba jest poluzowane, niedokręcone. Przynajmniej tak to brzmi. Moja niunia nie wydaje takich dźwięków. :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM