/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rdzawy nalot na chromach
Autor Wiadomość
Lucjano 
Lucjan


Motocykl: VT 1100 C2 98
Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2009-03-18, 21:49   Rdzawy nalot na chromach

Witam, podczas mycia maszyny po zimie zauwazyłem rdzawy nalot na chromach tj. na obudowie tylnego amortyzatora i bardzo licznie na felgach. Przy mocniejszym przetarciu schodzi. Troche mi to ciesnienie podniosło. Skąd to sie bierze? Eletrolit sie nie rozlał, może wilgoć w garażu.. Macie jakieś pomysły?
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-03-18, 21:59   

Może na to pomóc to co napisał R0bi w innym temacie:
Cytat:
Myślę, że można wypróbować taki środek jak CORTANIN. Likwiduje on korozję,zabezpiecza wiążąc rdzę i tworząc powłokę ochronną. Pokryta rdza zmienia kolor na niebieski, czyli bliski metalicznemu, a poza tym jest tani.
Sam się nad tym zastanawiam. Jeżeli to tylko nalot, to jeszcze nic poważnego, ale jak już Ci zaczną wyskakiwać malutkie ogniska rdzy, to trzeba będzie już na to zwrócić baczniejszą uwagę. Sam się chyba skuszę na tego Cortanin'a i zobaczę jaki jest skutek jego użycia :-) a i czy nie szkodzi mu wysoka temperatura.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-03-19, 07:21   

rufi napisał/a:
Odpuście sobie cortanin ,on jest fajny na rdze i faktycznie w momencie wiązania się z tlenkami powłoka robi się brunatno-śliwkowa .Problem jest w tym,że po użyciu cortaninu trzeba to miejsce zabezpieczyć (zamalować ) Jeżeli wychodzi rdza na chromie to znaczy że w powłoce galwanicznej są mikropęknięcia i w tych miejscach już zawsze będzie rdza wyłazić. Jeżeli mogę coś doradzić to zamiast cortaninu lepiej użyć odrdzewiacza na bazie epoksydu (odrdzewia i od razu zabezpiecza powłokę na zewnętrzne czynniki) np. Fertan lub Brunox.


A potem na to powłokę ochronną pasta do polerowania chromów lub jakimiś woskami ... nie zabezpieczy na stałe ale na pewno zmniejszy szybkość powstawania korozji :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM