/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin A1
Autor Wiadomość
Pitek130 

Motocykl: Derbi Terra
Wiek: 25
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-04-16, 11:22   Egzamin A1

Witajcie. Na 22 kwietnia mam wyznaczony termin egzaminu na kategorię A1. Z racji tego, że w tym roku jeszcze nie jeździłem za bardzo, a kurs skończyłem w grudniu zwracam się do was, bardziej doświadczonych na co zwrócić szczególną uwagę podczas egzaminu na mieście i na placu manewrowym? Wykupię sobie jeszcze 2/3 godziny dodatkowej jazdy w przyszłym tygodniu, przed samym egzaminem, ale i tak trochę się tego boję.
Pozdrawiam :-)
Piotr
_________________
Motocykl nie jest zwykłym środkiem transportu. To przyjaciel na dwóch kołach...
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2015-04-16, 11:27   

Przede wszystkim na to, żeby poświęcić te godziny na ćwiczenie panowania nad motocyklem, kładzenia go w zakręty w jedną i drugą stronę a nie na zadania egzaminacyjne.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Pitek130 

Motocykl: Derbi Terra
Wiek: 25
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-04-16, 13:11   

Wiesz co, z tym nie mam problemów, ponieważ już od najmłodszych lat jeździłem komarkami, simsonkami i tak dalej, a mniej więcej od roku czasami śmigam na Derbi Terra 125. Bardziej mi chodzi o to czego unikać, a co robić na egzaminie żeby dobrze zdać.
_________________
Motocykl nie jest zwykłym środkiem transportu. To przyjaciel na dwóch kołach...
 
 
oktan77 
Paweł


Motocykl: VT 1100 T Tourer 00'
Wiek: 47
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 1109
Skąd: Jedlnia-Letnisko
Wysłany: 2015-04-16, 13:28   

Dużo zależy od egzaminatora, jeden się czepia szczegółów, inny nie. Gdybyś trafił na szczególarza, to zwróć uwagę na czynności przed rozpoczęciem jazdy, sprawdzanie poziomu płynów, naciąg łańcucha, światło stop-zarówno klamką jak i nożnym, wszystkie światła, kierunki,klakson, lusterka, przed ruszeniem głowa w lewo,prawo itp. Pamiętam nawet, że ktoś zapomniał założyć kasku... i dziękuję. Powodzenia :chytrusek:
_________________
"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
 
 
garnett 
Majsterpopsuj


Motocykl: HD Electra Glide wcześniej VT500c i VT1100ace
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 1617
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2015-04-16, 13:55   

1.Dodatkowo pamiętaj o zapięciu paska w kasku ( częsty błąd ).
2. Choćbyś miał dobrze ustawione lusterka po poprzedniku pamiętaj żeby przynajmniej je dotknąć ( nie ustawienie lusterek do błąd )
3. W mieście pamiętaj o zatrzymaniu się na zielonej strzałce i włączeniu kierunków jak mijasz zaparkowane samochody ( złe nawyki z jazdy samochodem )
4. Cały czas powtarzaj sobie żeby przed każdym ruszeniem na placu obrócić głowę ( nawet jak za plecami masz płot)
5. W mieście patrz w lusterka czy samochód z egzaminatorem zdążył się włączyć do ruchu za Tobą czy przejechać przez skrzyżowanie.
6. Jak wylosujesz światła pozycyjne motocykla to służbista może chcieć żebyś włączył światła postojowe. Do świateł pozycyjnych zalicza się również oświetlenie tablicy
_________________
Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
 
 
Kuba05 
Majster


Motocykl: Honda Shadow VT 125C 99'
Wiek: 26
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 78
Skąd: Lubliniec SLU
Wysłany: 2015-04-18, 17:33   

Tak jak pisali poprzednicy.

Zapnij kask.
Ustaw lusterka nawet jak dobrze. Na tym mnie oblali jak zdawałem.
Nie zapomnij się dobrze ubrać. Jak ubierzesz się w ciuchy motocyklowe jakoś lepiej patrzą egzaminatorzy. Obracaj głowę przed manewrami i popatrz czy egzaminator to widział. Jak nie masz pewności zrób to jeszcze raz.

I bez stresu.

Na koniec powiem że motorkami śmigałem od dziecka, mniejszymi i większymi a egzamin praktyczny na a1 zdałem za 3 razem. Tak bywa.
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2015-04-18, 19:43   

Paranoja z tymi egzaminami - ,,patrz czy patrzy'' ... masakra. Dawniej - albo umiałeś jeździć, albo nie, a egzaminator widział to już po wsiadaniu na moto - ale wtedy chodziło o naukę jazdy, a nie o naukę zdania egzaminu - ech :evil:
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
czeslaw 

Motocykl: Honda Shadow VT 800
Wiek: 61
Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 163
Skąd: Rogów - Łódzkie
Wysłany: 2015-04-18, 21:05   

Ech, inne były czasy....
 
 
Duszeek 

Motocykl: Honda vt shadow
Wiek: 52
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 133
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-18, 22:24   

Czas jak czas, tylko egzaminy były dla ludzi, a nie jak teraz dla kasy.

Czy to normalne, że średnio ludzie zdają egzamin za 4 razem - a tylko mniej niż 40% za pierwszym ?? - osobiście uważam, że to trochę chore.

Rozumiem, że nie wszyscy są urodzonymi kierowcami, ale oblewanie 70% ludzi nie jest normalne.

Sami piszecie, że za nie dotknięcie lusterka potrafią oblać czy jak się człowiek zatrzyma, to nie stanie na tą nogę co trzeba.

Przecież w praktyce są to pierdoły.

Najgorsze jest to, że wszystko idzie w jeszcze gorszym kierunku.

Nie dziwię się więc, że ludzie jeżdżą bez prawka lub je kupują.

Oczywiście są to patologie, ale im bardziej rygorystyczny egzamin - tym te patologie będą się pogłebiać ... i zamiast być bezpieczniej jest odwrotnie ...
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2015-04-19, 14:33   

dotarliśmy do maksymalnej paranoi
---- AM, czyli następca karty motorowerowej, koszt AM ok 800zł, koszt (były) karty motorowerowej ok 40zł, czyi przedszkole motocyklowe, które praktycznie zostało zlikwidowane, przy czym AM, traci ważność po ukończeniu 18 roku życia, wtedy "można" już jeździć 50 nie umiejąc nawet czytać
----- A1, czyli 125, nie ma znaczenia, że ukończyłeś kurs AM, zaczynamy od początku, koszt ok 1100 zł, ale jeśli mamy "samochodowe" i 21 lat to zbyteczny luksus
----- A2 od 18 roku życia, nie istotne, że mieliśmy AM< A1, zaczynamy od ZERA, koszt ok 1200zł
----- A czyli musimy się wykazać posiadaniem A2 i wtedy dwadzieścia lat, lub 24 jeśli nie posiadamy A2, najważniejsze, że zaczynamy od ZERA, czyli chcąc jeździć z pełnym prawkiem, po kolei jeżdżąc oficjalnie, mamy 4 pełne kursy, oczywiście zaczynając od pojęcia do czego służy sprzęgło i wydane ponad 4 tyś - to możliwe TYLKO u nas, przy czym uwaga, od tego roku możemy zostać "oblani" za nieekonomiczną jazdę, czyli następne widzi mi się egzaminatorów
 
 
garnett 
Majsterpopsuj


Motocykl: HD Electra Glide wcześniej VT500c i VT1100ace
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 1617
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2015-04-19, 15:31   

bogdi napisał/a:
AM, traci ważność po ukończeniu 18 roku życia, wtedy "można" już jeździć 50 nie umiejąc nawet czytać


Tutaj się trochę mylisz. Na dowód osobisty motorowerami mogą jeździć tylko osoby które ukończyły 18 lat przed 19/01/2013r. Wtedy zmieniły się przepisy i cała reszta musi się legitymować jakąkolwiek inną kategorią prawa jazdy.
_________________
Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
 
 
Pitek130 

Motocykl: Derbi Terra
Wiek: 25
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-04-19, 16:40   

Wielki dzięki panowie za dobre rady, wezmę je sobie do serca.
Z tymi pieniędzmi to prawda, kurs na A1 kosztuje u mnie aż 1300zł, egzamin teoretyczy 40, a praktyczny 180 i jeszcze za sam plasticzek trzeba stówkę położyć. Tragedia. Przy tym jest tendencja do oblewania ludzi na egzaminach. No nic, trzeba przez to przebrnąć. Trzymajcie kciuki 27 kwietnia.
_________________
Motocykl nie jest zwykłym środkiem transportu. To przyjaciel na dwóch kołach...
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2015-04-19, 17:52   

garnett napisał/a:
bogdi napisał/a:
AM, traci ważność po ukończeniu 18 roku życia, wtedy "można" już jeździć 50 nie umiejąc nawet czytać


Tutaj się trochę mylisz. Na dowód osobisty motorowerami mogą jeździć tylko osoby które ukończyły 18 lat przed 19/01/2013r. Wtedy zmieniły się przepisy i cała reszta musi się legitymować jakąkolwiek inną kategorią prawa jazdy.


przyznaję - masz rację, tylko ten urodzony przed 2013 nie "musi umieć czytać" ;), chodzi mi o ogólną paranoję tego akurat systemu
 
 
garnett 
Majsterpopsuj


Motocykl: HD Electra Glide wcześniej VT500c i VT1100ace
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 1617
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2015-04-19, 18:23   

bogdi napisał/a:

tylko ten urodzony przed 2013 nie "musi umieć czytać" ;), chodzi mi o ogólną paranoję tego akurat systemu


Myślę że to był jeden z głównych powodów do zmiany tego przepisu ( po pieniądzach oczywiście ), tylko że żadne prawo nie działa wstecz, więc osobom które nabyły już prawo do prowadzenia tych pojazdów nie można było tego cofnąć. Absurdem jest to że według prawa takie osoby nie muszą znać przepisów RD żeby poruszać się tymi pojazdami ale w razie czego niewiedza nie jest usprawiedliwieniem więc można ich karać za nie przestrzeganie kodeksu.

Niestety żyjemy w kraju takich absurdów, najlepszym przykladem jest to że w Polsce sex można uprawiać od 16 roku życia ale oglądać już od 18.
_________________
Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
 
 
Aramil 


Motocykl: VT 600 90'
Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 152
Skąd: Białystok (Cz. B.)
Wysłany: 2015-04-20, 15:10   

garnett napisał/a:
Absurdem jest to że według prawa takie osoby nie muszą znać przepisów RD żeby poruszać się tymi pojazdami ale w razie czego niewiedza nie jest usprawiedliwieniem więc można ich karać za nie przestrzeganie kodeksu.

Akurat to nie jest żadnym absurdem, tylko zwykłym zapisem w prawie. W innym wypadku każdy mógłby się bronić w stylu "ale ja nie wiedziałem, że nie można strzelać do ludzi" ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM