/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł
Autor Wiadomość
Szemrany
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-25, 15:52   Moduł

Witam.Niestety padł mi moduł zapłonowy,w związku z tym pytanie,może ktoś ma jeden do sprzedania.U mnie są dwa moduły z pięcioma przewodami wychodzącymi z każdego modułu.Pozdrawiam.
 
 
piotrmiazga
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-25, 17:10   

Witam

Jeżeli układ scalony nie poleciał to jestem w stanie go naprawić.



Piotrek
 
 
Szemrany
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-25, 19:06   

piotrmiazga napisał/a:
Witam

Jeżeli układ scalony nie poleciał to jestem w stanie go naprawić.



Piotrek




A jak to sprawdzić? (Widzę,że kolega z Jarosławia,kiedyś tam mieszkałem,czasem bywam w Łowcach i Radymnie)
 
 
piotrmiazga
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-25, 19:26   modół

Witam



Najlepiej na stole, zasilamy modół, generator wpinamy na wejście, uruchamiamy oscyloskop i jazda po nogach scalaka. Mając sprawny drugi modół bez problemu można to sprawdzić. Dwa sezony wstecz ja miałem ze swoim modułem sporą jazdę, tęż przestał mi palić na jeden cylinder. W mojej VT500 z 87 r. jest sterownik czy jak kto woli modół podwójny wiele elementów jest wspólnych dla obydwu cylindrów i nieżle się tam namęczyłem żeby go naprawić ale z pomocą się udało i do tej pory śmiga.



Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piotrmiazga 2008-05-26, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-26, 10:48   

Nie jest tak że te 2 moduły to jest to samo co jeden?

tzn.. Jak ktoś ma jedn moduł (jedną obudowę) to w środku są oczywiście dwa moduły na jednej płytce drukowanej i z połączonymi przedowami masy? Stąd mniejsza ilość wychodzacych z modułu przewodów ?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
piotrmiazga
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-05-28, 17:17   Modół VT500

Witam



Cezar napisał/a:
Nie jest tak że te 2 moduły to jest to samo co jeden?

tzn.. Jak ktoś ma jedn moduł (jedną obudowę) to w środku są oczywiście dwa moduły na jednej płytce drukowanej i z połączonymi przedowami masy? Stąd mniejsza ilość wychodzacych z modułu przewodów ?




Częściowo zgadzam się z kolegą Cezar. Starsze modele VT500 miały dwa niezależne moduły w dwóch obudowach z których wychodziło po 5 przewodów do sześciopinowych wtyczek (przypadek kolegi Szemrany), nowszy model VT500 (mój przypadek 97 rok) ma moduł podwójny w jednej większej obudowie (jeden obwód drukowany) z którego wychodzi 8 kabelków do dwóch wtyczek (biała sześciopinowa i czarna czteropinowa). Dodam jeszcze że w tym module podwójnym oprucz wspólnych mas jest jeszcze wspólne zasilanie 12V.



Pozdrawiam Piotrek
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-28, 17:48   Re: Modół VT500

piotrmiazga napisał/a:
Witam



Cezar napisał/a:
Nie jest tak że te 2 moduły to jest to samo co jeden?

tzn.. Jak ktoś ma jedn moduł (jedną obudowę) to w środku są oczywiście dwa moduły na jednej płytce drukowanej i z połączonymi przedowami masy? Stąd mniejsza ilość wychodzacych z modułu przewodów ?




Częściowo zgadzam się z kolegą Cezar. Starsze modele VT500 miały dwa niezależne moduły w dwóch obudowach z których wychodziło po 5 przewodów do sześciopinowych wtyczek (przypadek kolegi Szemrany), nowszy model VT500 (mój przypadek 97 rok) ma moduł podwójny w jednej większej obudowie (jeden obwód drukowany) z którego wychodzi 8 kabelków do dwóch wtyczek (biała sześciopinowa i czarna czteropinowa). Dodam jeszcze że w tym module podwójnym oprucz wspólnych mas jest jeszcze wspólne zasilanie 12V.



Pozdrawiam Piotrek






Dokładnie tak jak mówisz.. i w związku z tym po małych przeróbkach można próbować podstawiać starsze moduły do nowszych modeli i na odwrót.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Szemrany
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-29, 18:37   

Oddałem moduł do naprawy do elektryka motocyklowego(Modlińska 217) i niestety padł na amen.Elektryk powiedział,że był zalany wodą i wszystko jest popalone(dekielek obudowy nie był uszczelniony,jak wyjmowałem moduł to odpadł).No i szukam modułu.

Jeden jest na świstaku ale ma uciętą wtyczkę i gościu pisze,że był w motorze,który do końca był sprawny(ale się spalił) i moduł powinien być dobry.Niby zwróci kasę jak się okaże,że jest niesprawny.Cena to 169 zł.Co o tym sądzicie?
 
 
piotrmiazga
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-29, 20:17   modół

Witam



Widziałem ten moduł, nawet kiedyś chciałem go kupić tylko sprzedający był nie ugięty i nie chciał nic opuścić z 200 zł. Nie poddawaj się tak szybko i dla pewności daj moduł jeszcze innej osobie do sprawdzenia. Oprócz scalaka można wymienić wszystkie elementy wraz z obwodem drukowanym. Wadą VT500 jest miejsce zamontowania modułów które są narażone na zalanie wodą i zachlapanie błotem przez mały odpowietrzający otwór. W moim module są wymienione wszystkie elementy pasywne i polutowane druty w miejsce ścieżek. I tu przestroga dla innych użytkowników VT500 aby otworzyli obudowę modułu i sprawdzili stan druku, jest on wprawdzie zalany lakierem i niektóre większe elementy klejem ale w moim przypadku lakier odstał od druku i błotko które wylałem z modułu wyżarło ścieżki.



Pozdrawiam Piotrek
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-29, 23:46   

Zaraz jak tylko kupowałem motocykl to wyciągnąłem z niej moduł. Laminat jest w świetnej kondycji, brak zimnych lutów.. uszczelniłem dodatkowo gdzie trzeba i do tej pory nic się z nim nie działo.

Ten moduł na świstaku też widziałem.. nie wiem czy warto....

Na allegro stoi od dawna taka niebieska VT500 na części - zapytaj ile on chce za moduł.. BYłą też rozebrana VT500E - tu też zapytaj. OStatnio było ich jeszcze kilka...

Ten od VT5000E krzyknął mi za gaźniki 700zł :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Szemrany
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-30, 21:42   

Dzięki Piotrek za pomoc :thx: :thx: :thx:

Posłuchałem się Ciebie,odebrałem moduł od elektryka,wyczyściłem z rdzy,poprawiłem wszystkie luty i zaczął działać.A elektrykowi nawet nie chciało się sprawdzić,uznał że nie nadaje się do naprawy.Wreszcie motor normalnie chodzi(ciekawe jak długo?) :-)8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM