/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
vt 750 rs
Autor Wiadomość
suru 
/ Marcin/


Motocykl: TRACER 9
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1104
Skąd: Rogoźnik k Będzina
Wysłany: 2010-01-26, 15:56   

Jesli przyjąć, że RS jest inspirowany H-D Sportster to należałoby ten motocykl zakwalifikować do Choperów. Gdyż Sportster to choper, tak przynajmniej opowiadał o nim przedstawiciel H-D.

Moja teza jest taka, że VT to jest crusier a nie turystyk. Mimo pozornego podobieństwa to dwa rózne gatunki.

Pozdrawiam
_________________
Suru
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1028
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 16:16   

Tomson napisał/a:
ale gdzie mu tam do oryginału...podkreślam - wizualnie.





cóż tu się muszę trochę zgodzić bo głupi kill switch w H-D zrobią czarny od tak żeby lepiej wyglądał , diabeł tkwi w szczegółach dla mnie, bo ogólna linia mi się podoba i po prostu nie wnikam czy zerżnięta czy nie :roll:
_________________
VT 600 -> VT 750 DC -> VZR M1800R -> Triumph Tiger SE 1050
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2010-01-27, 10:45   

suru napisał/a:
Jesli przyjąć, że RS jest inspirowany H-D Sportster to należałoby ten motocykl zakwalifikować do Choperów. Gdyż Sportster to choper, tak przynajmniej opowiadał o nim przedstawiciel H-D.

Moja teza jest taka, że VT to jest crusier a nie turystyk. Mimo pozornego podobieństwa to dwa rózne gatunki.

Pozdrawiam




Święta racja - Sportster to klasyczny wręcz Chopper. Pierwsze choppery zaczęły powstawać w USA w latach 50-tych, niegrzeczni chłopcy brali klasyczne amerykańskie maszyny i nadawali im agresywny wygląd przez obcinanie (chop) błotników, pozbawianie zbędnych ozdobników itd.

W tym co napisałem wczesniej uzyłem hasła "cruiser" jako uogólnienia bo teraz to pojęcie się jakoś rozciągnęło - np. dragstar custom to chopper - a też jest określany jako cruiser.

A turystyk to mi się kojarzy z rzeczami typu yamaha venture czy HD electra glide...Co nie znaczy, że nie mozna turystyki uprawiać na vt750 ;-) Ludzie rowerami europę objeżdżają...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM