/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
mały wyciek
Autor Wiadomość
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-10-11, 23:07   mały wyciek

Witam, oglądając ostatnio dwie Sabry zauważyłem w obydwóch mały wyciek (trochę jakby przyschnięty olej) w tych samych miejscach a mianowicie na przednim cylindrze pod atrapą żebrowania(siedząc na moto będzie to lewa strona) w okolicach przewodu świecy i trochę nad nim. przychodzi mi do głowy uszczelka pod dekielkiem nad zaworami. Obydwie które oglądałem miały tak samo i w tym samym miejscu. Więc pytanie czy to przypadek czy w tych silnikach się tak zdarza?? no chyba że to z innego miejsca wyleciało....może Ktoś ma jakieś pomysły :?:
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-10-11, 23:10   

Nie na pewno, ale podejrzewam, że jest to pozostałość z uszczelki w płynie, która wyciekła podczas montażu pokrywy zaworów. :lol: W moim Spiricie też to zauważyłem, zdemontowałem te żeberka, i po prostu umyłem rozpuszczalnikiem resztki uszczelki. :lol:

Chyba że jest to mokre, tłuste, od oleju, to wtedy może to być wyciek. :-( Chociaż bardzo w to wątpię. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Peter
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 07:45   

Miałem taki sam wyciek /1100c1994/, przykurzony tłusty nalot pod nakładką "żeberek" na przednim cylindrze, okazało się ,żę olej wyciekał z pod jednej ze śrub mocującej dekiel na głowicy, śruby oczywiście nie dało się wyjąć - chciałem wymienić podkładkę - odkręciłem ile się dało, wytarłem starą podkładkę i dokręciłem, jest ok.
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-10-15, 15:37   

jeszcze przyszła mi do głowy jedna myśl (może trochę głupia ale.. ;-) ) motory te od dłuższego czasu są sporadycznie odpalane, kiedy je odpaliłem to spaliny trochę miały białawą barwę, z tym że nie było ich tyle że zakopciło wszystko co za motorem, po chwili ( max 5 minut) kiedy wyłączyłem ssanie zaczęło to zanikać. Odkręcając manetką "gazu" też nie stwierdziłem żeby zaczynały kopcić bardziej lub coś takiego.... Czy to dlatego że moto były zimne i rozgrzewając się zanikały objawy i to normalka w VT1100 :?: czy jednak może to być coś innego :?: ..... w moim poprzednim moto (VT 750 spirit) spaliny praktycznie od samego odpalenia były bardziej bezbarwne niż jakiegoś wyrazistego koloru...
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2009-10-15, 15:49   

Biały" dym" może byc oznaką że w wydechach po długim postoju zebrała się woda.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM