/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrotomierz
Autor Wiadomość
Kordian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-06, 14:40   Obrotomierz

Witam wszystkich.

Mam problem z niedziałającym obrotomierzem. Szukam kogoś kto potrafi takie rzeczy naprawiać w okolicy krakowa. Z góry dziękuję za podpowiedź...

Pozdrawiam
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-05-06, 20:01   

Mechaniczny czy elektroniczny?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Kordian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-06, 21:52   

Elektroniczny. Zaczęło się od tego, że raz działał a raz nie. Rozebrałem go, znalazłem zimny lut na kablu- polutowałem i działał z tydzień. A potem zdechł.... Na tym moje umiejetności sie niestety kończą. Sprawdziłem inst. el. moto i jest ok. Wczoraj obudził się na 50 km. i zasnął...:) Mam nadzieję że nie snem wiecznym ;)
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9495
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-05-06, 22:53   

Znalazłeś zimny lut. :-( Sprawdź wszystko jeszcze raz, bardzo dokładnie, może jest jeszcze jeden zimny lut. :chytrusek: :chytrusek:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
pdarek 

Motocykl: VTX1300 06'
Wiek: 49
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-05-07, 06:55   

Kordian napisał/a:
Elektroniczny. Zaczęło się od tego, że raz działał a raz nie. Rozebrałem go, znalazłem zimny lut na kablu- polutowałem i działał z tydzień. A potem zdechł.... Na tym moje umiejetności sie niestety kończą. Sprawdziłem inst. el. moto i jest ok. Wczoraj obudził się na 50 km. i zasnął...:) Mam nadzieję że nie snem wiecznym ;)


U mnie było podobnie raz działał a raz nie. Jak w niego popukałem to działał. Zdemontowałem go, wyczyściłem styki, przylutowałem całą płytkę elektroniki, powymieniałem kondensatorki (elektrolity) i zaczął działać :-D . Troszkę trzeba się niestety pomęczyć z estetycznym rozebraniem i szczelnym poskładaniem obrotomierza :-|
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-05-07, 11:14   

Kolega dał tu dobrą radę... Jeśli w środku są jakieś elektrolity - wymień wszystkie....
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
pdarek 

Motocykl: VTX1300 06'
Wiek: 49
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-05-07, 12:40   

Cezar napisał/a:
Kolega dał tu dobrą radę... Jeśli w środku są jakieś elektrolity - wymień wszystkie....


Nie za dużo tych elektrolitów, ale są (z tego co pamiętam 3szt.).
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-05-07, 12:51   

W takim układzie, gdzie pewnie te "elki" są stabilizacją źródła zasilania to bardzo ważne żeby je wymienić... przecież napięcie zasilające obrotomierz jest mało stabilne... a tego zwykłe elektrolity nie znoszą, tracą pojemność i powodują zwarcia... To jest bardzo prawdopobona przyczyna usterki.... Wymień koniecznie kondensatory...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Kordian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-07, 16:19   

Dzięki za podpowiedź. Wymienie, tylko muszę znaleźć trochę czasu na rozebranie i sprawdzenie jakie. Chyba że ktoś pamięta...??? Myślę że to może być to - mój obrotomierz też działał jak go postukałem. A tak na marginesie, dzisiaj pomykałem do pracy, było z 5 stopni i nagle się obudził. Działał z 40 km... Pozdrawiam wszystkich
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-05-07, 16:58   

To może wskazywać bezpośrednio na zimne luty........ Tak, wiem, że już dawno to każdy zdiagnozował, ale chodzi mi o tą bezpośrednią sytuację, gdy przy niskiej temperaturze obrotomierz wrócił na jakiś czas do życia :-) O ile dobrze pamiętam zimne luty sprawdza się, (czy są) traktując poszczególne miejsca lutowania sprężonym CO2 obniżając temperaturę na styku i tym samym obkurczając cynę, co powodować może powrócenie do działania całego układu ( o ile trafimy na właśnie wadliwy lut ) :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-05-07, 18:30   

Zimne luty.... co do techniki z CO2... Łatwiej rozebrać, przelutować porządnie płytkę i po sprawie... Szybciej i taniej :) Wprawnym okiem można też pod dobra lampą stwierdzić utlenienie lutowania, ewentualnie lampa i lupa...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Kordian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-08, 07:52   

Wczoraj rozebrałem to jeszcze raz. Przelutowałem całą płytkę.....i działa. Ciekawe jak

długo. Mieliście rację co do zimnych lutów.
 
 
dudu1978 

Motocykl: honda shadow VT 750 85'
Wiek: 45
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 26
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-06-07, 11:43   

Szanowni koledzy powiedzcie mi jak wogóle rozebrać ten obrotomerz żeby czegoś nie uszkodzić?
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-06-07, 15:38   

dudu1978 napisał/a:
Szanowni koledzy powiedzcie mi jak wogóle rozebrać ten obrotomerz żeby czegoś nie uszkodzić?


Rozkręcasz, zdejmujesz tylną część korpusu i rozginasz glachę przodu, żeby dostać się do środka... O ile jest to podobna konstrukcja jak u mnie...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Kordian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-16, 17:05   

Witam,

ja rozciąłęm obudowę żeby nie uszkodzić chromowanej ramki. Mniej więcej w połowie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM