/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
"szklanki" - osłony lag, proszę o pomoc i opinię
Autor Wiadomość
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 21:03   "szklanki" - osłony lag, proszę o pomoc i opinię

Witam



Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów sprawdzić jaki jest wymiar wewnętrzny szklanki dolnej, zamocowanej pod dolną półką, na wysokości początku goleni.



Wiem że goleń przy górze ma średnicę fi 62 mm, nie wiem jaki powinien być luz założony pomiędzy tym wymiarem a wymiarem wewnętrznym szklanki.



Można zmierzyć wymiar zewnętrzny i grubość szklani, bo średnicę wewnętrzną na szklance zamontowanej będzie zapewne ciężko.



Toczę szklanki do swojej C2 i nie wiem jaki luz zrobić, myślę o 1 mm, może 2 mm...hm...ciężko wyczuć ile powinno być.



Z góry dziękuję za pomoc.



pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Marcin Żary 2009-03-28, 16:12, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-01-07, 21:32   

Nie rozbierałem co prawda przedniego zawieszenia w VT 1100, ale z kolega demontowaliśmy zawieszenie w VTX 1300 i w Yamasze V Star 650.

W tych moto na dole szklanki, miedzy szklanką, a dolna częścią lagi jest taki plastikowy pierścień ślizgowy, w białym kolorze. Ten pierścień ma szerokość około 6 mm i grubość około 1-1.5 mm. Tak więc średnica szklanki powinna być większa od średnicy dolnej części goleni o 2-3 mm. :-D :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 21:38   dzięki

wielkie dzięki, tylko powiedz jeszcze, coś o tej tulejce ślizgowej, rozumiem że ona była zamontowana na stałę na goleni czy na wewnętrznej średnicy szklanki ? co się po niej ślizgało, goleń czy szklanka...



ps> domniemam że to teflonowy ślizg



dzięki za szybki odzew
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-01-07, 22:31   

Ten pierścień jest przyklejony do dolnej części lagi, i szklanka ślizga się po nim. :-D :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-08, 00:02   

dzięki za pomoc, zrobię taki sam ślizg, myślę że teflonowy powinien spełnić swoje zadanie.



pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za info...szybkie info
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-27, 22:39   

witam



prace nad przerabianiem przodu motocykla dobiegają końca, zostało przykręcenie koła, jednak brakuje mi tulejki dystansowej do ślimaka napędu.



Aktualnie zamontowałem nowe półki i osłony lag, oto efekt:



http://picasaweb.google.c...rzerobkaPrzodu#



jeszcze tylko trzeba będzie umyć, trochę pobrudzone...



proszę o opinie, wersja oryginalna c2 moim zdaniem ma chuderlawe półki jak do masy i gabarytu motoru no i nie osłonięte lagi też nie wyglądają masywnie.



pozdrawiam
 
 
Piotr 75 
burAS


Motocykl: VT 1100 C2 ACE -96, FLHTC 88"
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 287
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-03-28, 21:55   

Fajnie ci wyszło z tymi szklankami .No i pólki słusznego rozmiaru ;-) .
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-01, 00:57   

witam



Wczoraj ok północy skończyłem skręcanie swojego cienia, dzisiaj natomiast w świetle wiosennych promieni nadałem mu blasku. Przód po przeróbce nabrał masywności, czego zawsze mi brakowało w wyglądzie mojego C2, oryginalne półki i odsłoniete lagi zupełnie nie pasowały mi do gabarytu i masywności VT1100 C2 - ale to tylko moja opinia... oto efekt:



http://picasaweb.google.c...iosennaPolerka#



Sakw i stelaży nie mam jeszcze zamontowanych, gdyż stelaże są w wysłane do poprawienia chromowania.



pozdrawiam....



kolejne kroki to oparcie dla kobiałki i bagażnik montowany w miejsce pasażera, że nie wspomnę o narodzeniu się w głowie nowej koncepcji gmola...ale wszystko po kolei
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM