/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-01, 22:38
olej midland
Autor Wiadomość
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-06, 22:36   olej midland

witam serdecznie, byłem dziś w hurtowni olei i zaproponowano mi kupno oleju o nazwie Midland do motocykla, nie znam go i prawdę mówiąc nic o nim nie słyszałem . Wiem że może być do motocykli z mokrym sprzęgłem , ale nie mam przekonania . Proszę o radę :thx:
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3676
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-06, 23:15   

Daj sobie spokój z tym olejem. Tak naprawdę nikt do końca nie wie, gdzie jest rozlewany i jak ma tak naprawdę jakość. Swojego czasu zalałem Midlandem silnik w samochodzie i po 10000 km bardziej przypominał brudną wodę niż olej :-?
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
SHADOWNIK 


Motocykl: vt 1100 C 02
Wiek: 64
Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 83
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-03-07, 00:34   Re: olej midland

shadowbogdan napisał/a:
witam serdecznie, byłem dziś w hurtowni olei i zaproponowano mi kupno oleju o nazwie Midland do motocykla, nie znam go i prawdę mówiąc nic o nim nie słyszałem . Wiem że może być do motocykli z mokrym sprzęgłem , ale nie mam przekonania . Proszę o radę :thx:


Masz dobry motor to dbaj o niego,zaś niepewne oleje niech testują właściciele kitajskich wynalazków. :-)8
_________________
'Nie wiem, nie znam się, nie rozumiem, zarobiony jestem"
 
 
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-07, 08:44   

Hej witam i ślicznie dziękuje za dobre rady, macie racje, midland odejdzie na półkę niby rozlewany w Szwajcarii ale Szwajcaria nie ma rafinerii więc tak samo można było by kupować gdzieś z pseudo stodoły sorki za tekst miłego dzionka
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-03-07, 15:49   

Witaj! Ja jeżdże na Bardhalu 10/40. Jestem zadowolony. Kupisz go Tata Motor. Pozdr
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-07, 22:04   

cześć witam coś będę musiał popróbować jesteś z koszalina to może w maju byśmy się z pikneli na małą przejażdżkę :thx:
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2009-03-07, 22:47   

shadowbogdan napisał/a:
cześć witam coś będę musiał popróbować jesteś z koszalina to może w maju byśmy się z pikneli na małą przejażdżkę :thx:


A co :?: - do maja będziesz się zastanawiał nad olejem :-P
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-09, 08:41   

Wielkie dzięki, nie nie będę czekał, po prostu w maju dopiero będę w Polsce :)
 
 
Miki01 
Miki01


Motocykl: VT 1100C 86, HD Electra FLHT 06
Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 555
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-10, 18:33   

Witam,

olej Midland to dawny olej Queker Sate (jeśli pomyliłem pisownię przeprazszam). Swego czasu były to doskonałe, aczkolwiek mało znane oleje do motocykli i nie tylko. Był to olej Amerykański produkowany-rozlewany w szwajcarii i zmienił nazwę bo o jakieś patenty czy cóś chodziło. Jakiś czas temu byłem w hurtowni mot. i mówili, że ma wrócić znowu pod marką QuerkerState... pożyjemy zobaczymy

pzdr
 
 
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 12:47   olej midland

dzięki teraz mi rozjaśniłeś pamięć pozdr
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-03-12, 17:08   

Co tam słychac Bogdan! wybrałes już olej! Ten Quaker kupisz w Tomsolu ,ale on przychodzi ze Szwecji. Kiedys taksiarze sie nim zachwycali ,ale teraz podobno to nie to samo. Pozdr..
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-03-12, 18:00   

Na amerykańskie oleje do Vtwinów radzę uważać. Np. Harley firmuje olej V-twin ale w opisie oryginalnym jest napisane że jest to olej do silników ale bez zintegrowanej skrzynki i sprzęgła (jak to w HD), a polska nalepka na nim pisze że nadaj się do sprzęgieł mokrych - więc radzę polskich opisów nie czytać!!!



Chociaż trzeba przyznać że amerykańskie oleje np. do silników samoch. są naprawdę dobre
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-12, 18:54   olej midland

cześć Jarek myślę że zaleje bardhalem bo jeżeli ty na nim pomykasz to i do mojego cienia się nada, a kupię go dopiero po powrocie, bo jutro wieczorem wyjeżdżam i już nie będę sobie głowy zawracał . ą co do postu kolegi to faktycznie oleje do HD to są praktycznie takie jak do samochodów ,i lepiej ich nie lać do porządnych motocykli :-)8
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-03-13, 08:39   

To spokojnego wyjazdu Bogdan zycze i do zobaczenia w maju. Pozdr....

PS. Mój kolega który sprowadza motory a specjalizuje sie w Yamahach też wszystkie motory zalewa Bardahlem. Jak wrócisz to daj znać , no i oczywiscie jak Cie znudzą skandynawki to pisz hahaha> Do zobaczenia
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
shadowbogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 14:26   olej midland

hej hej, na pewno się odezwę bo w kilka motocykli się przyjemnie spaceruje,a szwedki są nawet ładne, tylko jak już dunki mi się zaczynają podobać ,to już się robi niebezpiecznie i oznacza to że czas już prędko wracać do polski do domu .Pozdrawiam i wesołych świąt z mokrym dyngusem :-)8 :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM