/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Oploty nalinka i takie tam..
Autor Wiadomość
drut 


Motocykl: Honda shadow 1100Aero c3
Wiek: 38
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 59
Skąd: M-ko/Wielkopolska
Wysłany: 2008-12-04, 16:35   Oploty nalinka i takie tam..

Zakladal ktos jakies oploty metalowe na linki??

tzn kupilem sobie weze do wody za 10zl(po co przeplacac skoro to to samo co oferuja w sklepach motocyklowych za 25zl)rozebralem i zalozylem na linke ssania i sprzegla..zerknalem tylko na linke gazu nie wnikalem co i jak ale mnie odrzuca to..tam jest takie dojscie tragiczne ze szkoda gadac..od kierownicy sie nie dojdzie bo to jedna calosc a przy gaznikach ciasko ze az strach..r

obiliscie to kieys?strach ma wilelkie oczy czy jak?
 
 
 
lelumboss 
<lelum>


Motocykl: nie mam bo jestem biedakiem materialnym
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 1014
Skąd: StrzelceOp-Warszawa
Wysłany: 2008-12-04, 17:07   Re: Oploty nalinka i takie tam..

drut napisał/a:
Zakladal ktos jakies oploty metalowe na linki??

tzn kupilem sobie weze do wody za 10zl(po co przeplacac skoro to to samo co oferuja w sklepach motocyklowych za 25zl)rozebralem i zalozylem na linke ssania i sprzegla..zerknalem tylko na linke gazu nie wnikalem co i jak ale mnie odrzuca to..tam jest takie dojscie tragiczne ze szkoda gadac..od kierownicy sie nie dojdzie bo to jedna calosc a przy gaznikach ciasko ze az strach..r

obiliscie to kieys?strach ma wilelkie oczy czy jak?


ja założyłem przewód hamulcowy goodriga oraz linki gazu w oplocie Goodriga a sprzęgła w stalowym bo do Goodriga ciężko wchodziła .Linki zrobili mi w Jankach jest tam zakład produkujący linki 'Autolinki"dorobią wsio
_________________
Dlaczego niektórzy mają tak wyj.....e ???
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-12-05, 10:18   Re: Oploty nalinka i takie tam..

drut napisał/a:
Zakladal ktos jakies oploty metalowe na linki??

tzn kupilem sobie weze do wody za 10zl(po co przeplacac skoro to to samo co oferuja w sklepach motocyklowych za 25zl)rozebralem i zalozylem na linke ssania i sprzegla..zerknalem tylko na linke gazu nie wnikalem co i jak ale mnie odrzuca to..tam jest takie dojscie tragiczne ze szkoda gadac..od kierownicy sie nie dojdzie bo to jedna calosc a przy gaznikach ciasko ze az strach..r

obiliscie to kieys?strach ma wilelkie oczy czy jak?


Jest jeszcze inny pomysł - kupujesz długi wąż hydrauliczny w oplocie, odcinasz końcówki, zdejmujesz oplot i masz elegancki oplocik na różna średnice linek. łatwiejszy w układaniu :-) Ja założyłem takie oploty na linki gazu w .... warto przeczytać, bo objawy masz takie jakie mieliśmy w tamtej maszynie. Tak więc naVT500C. Jak poprosisz Barta1973 to Ci może jakieś zdjęcia podeśle :-)
 
 
drut 


Motocykl: Honda shadow 1100Aero c3
Wiek: 38
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 59
Skąd: M-ko/Wielkopolska
Wysłany: 2008-12-05, 15:46   Re: Oploty nalinka i takie tam..

Mateusz napisał/a:
drut napisał/a:
Zakladal ktos jakies oploty metalowe na linki??

tzn kupilem sobie weze do wody za 10zl(po co przeplacac skoro to to samo co oferuja w sklepach motocyklowych za 25zl)rozebralem i zalozylem na linke ssania i sprzegla..zerknalem tylko na linke gazu nie wnikalem co i jak ale mnie odrzuca to..tam jest takie dojscie tragiczne ze szkoda gadac..od kierownicy sie nie dojdzie bo to jedna calosc a przy gaznikach ciasko ze az strach..r

obiliscie to kieys?strach ma wilelkie oczy czy jak?


Jest jeszcze inny pomysł - kupujesz długi wąż hydrauliczny w oplocie, odcinasz końcówki, zdejmujesz oplot i masz elegancki oplocik na różna średnice linek. łatwiejszy w układaniu :-) Ja założyłem takie oploty na linki gazu w .... warto przeczytać, bo objawy masz takie jakie mieliśmy w tamtej maszynie. Tak więc naVT500C. Jak poprosisz Barta1973 to Ci może jakieś zdjęcia podeśle :-)




No kupilem wlasnie takie weze wyzej napisalem o tym 1,5m=10zl a na allegro 25zl!!chodzilo mi tylko o dojscie do linek gazu trudne czy nie bo ten "rlok"kabli i innych pierdolow mnie przerazil:)ale dam rade
 
 
 
jacabe 


Motocykl: Honda VF 750C2 - 1995; VT500C-sprzedana
Wiek: 50
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Lębork
Wysłany: 2008-12-05, 16:17   

Ja założyłem takie same na wszystkie linki łącznie z gazem , jest to troszke pracochłonne ale dałem rade. Chodzi o to żeby odciąć końcówki tego łazienkowego oploru i po prostu go rozwinąć, powstaje sprężyna którą nakręca się na linki bez demontowania ich następnie jak już są nakręcone trzeb oplot spowrotem zmontować. Nie jest to zbyt skomplikowane ale trudne do wytłumaczenia. Potrzeba sprawnych palców i trochę cierpliwości. Efekt mojej pracy widać na tych fotkach w tym poście



http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=605

i na fotkach w opisie
_________________
Jak dasz koniom jeść, tak cię będą wieźć.

http://i16.photobucket.co...cbar/sobow2.jpg

http://i16.photobucket.co...marzec08016.jpg
Ostatnio zmieniony przez jacabe 2008-12-05, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-12-05, 16:25   

jacabe napisał/a:
Ja założyłem takie same na wszystkie linki łącznie z gazem , jest to troszke pracochłonne ale dałem rade. Chodzi o to żeby odciąć końcówki tego łazienkowego oploru i po prostu go rozwinąć, powstaje sprężyna którą nakręca się na linki bez demontowania ich następnie jak już są nakręcone trzeb oplot spowrotem zmontować. Nie jest to zbyt skomplikowane ale trudne do wytłumaczenia. Potrzeba sprawnych palców i trochę cierpliwości. Efekt mojej pracy widać na tych fotkach:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na fotkach w opisie


Mówisz o trochę innym oplocie - takim z przewodu do prysznica ... a my o takim w formie plecionki z drucików. Ale i jedne i drugie daje sie łatwo założyć :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM