/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem załamany proszę o pomoc
Autor Wiadomość
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 21:42   Jestem załamany proszę o pomoc

Witam



Z racji tego że mam kilka dni wolnego postanowiłem wymienić łożysko główki ramy w swoim moto, niezwykle się ucieszyłem bo okazało się ze 50km odemnie jest sklep z takimi rzeczami (znalazłem go na allegro) Aukcja

Ucieszyłem się podwójnie bo znalazłem i było 50km to się przejechałem, łożysko kupiłem i wziąłem się za rozkręcanie i rozkręciłem ale okazało się że łożyska nie pasują co najgorsze one zupełnie kształtem się różnią w moto było taki z kulek i dużego łożyska nie dało się nawet założyć nie wiem co mam myśleć mój cień jest z 94r, mam kilka pytań czy te łożyska powinno się bardzo ciasno nabijać bo jeśli tak to gdyby nie różnica kształtów to może by się dało je spasować, czy to normalne że w 94r były jeszcze łożyska na kulki, ogólnie wkurzony jestem tak się cieszyłem a kiszka wyszła
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-06-03, 22:01   

Dawałem ci kiedys nr.tel.do mechaniora ,gdy pytałeś o wydechy.Dzwoń do niego i zapytaj
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
Zbyszek 


Motocykl: VT 1100 C 89
Wiek: 67
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 154
Skąd: Bielsko-Biała/SB
Wysłany: 2008-06-03, 22:02   

Witam !

Wszystko masz dobre. Powybijaj stare bieżnie z główki i ośki półki, nabij nowe bieżnie do ramy potem na ośke osłona i koszyk z rolkami i wszystko do środka. Od góry koszyk ,osłona Wszystko odpowiednio: posmarować, poskręcać i będzie OK.
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 23:08   

Prawie udało mi się wybić łożyska tj te co są w ramie poszły ale mam problem z tym co jest mocno spasowane to dolne nie wiem jak je wyciągnąć ma ktoś może jakąś szybką radę ???
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-04, 13:08   

janus napisał/a:
Prawie udało mi się wybić łożyska tj te co są w ramie poszły ale mam problem z tym co jest mocno spasowane to dolne nie wiem jak je wyciągnąć ma ktoś może jakąś szybką radę ???


Kawał rury kawał klocka na rurę, kawał porządnego młotka i nawalasz od góry :-) Powinno pójść :-)
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 15:20   

Mateusz napisał/a:
janus napisał/a:
Prawie udało mi się wybić łożyska tj te co są w ramie poszły ale mam problem z tym co jest mocno spasowane to dolne nie wiem jak je wyciągnąć ma ktoś może jakąś szybką radę ???


Kawał rury kawał klocka na rurę, kawał porządnego młotka i nawalasz od góry :-) Powinno pójść :-)




Hehe no własnie to zastosowałem, bo już zaczynałem się denerwować, jednak nie ma to jak ruski klucz, skręciłem wszystko ale nie wiem jak mocno ale z dokręceniem nie będzie tyle zachodu co ze zdjęciem łożysk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM