/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
czujnik temperatury
Autor Wiadomość
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-16, 17:15   

Cezar napisał/a:
Mateusz napisał/a:


Hmmm ... napisali tak "If the mechanical seal is leaking the coolant will drip out of the weep hole in the bottom of water pump. If the mechanical seal is leaking, the water pump assembly must be replaced. It cannot be serviced."

Znaczy się co? Mam wymienić całą pompę? Pogięło ich? Nie da się naprawić o-ringu w pompie?


jak się nie da jak sie wszystko da :)





To spróbuj trzeasnąć drzwiami obrotowymi :chytrusek:
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-05-17, 12:27   

Cezar napisał/a:
Dziubek napisał/a:
To raczej nie będzie wina oringa a porcelanowego uszczelniacza.


a jakim uszczelniaczu mówisz, bo wygląda to na prawdopodobny skutek jak opisywany w słowach przytoczonych przez Mateusza.. ale Jak rozbierałem pompę wody to nic takiego w środku nie widziałem :-/




a nie było tam takiego pierscienia "porcelanowego" ślizgowego z jednej strony w gumie dociskanego sprezyną???
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-17, 13:00   

Dziubek napisał/a:
Cezar napisał/a:
Dziubek napisał/a:
To raczej nie będzie wina oringa a porcelanowego uszczelniacza.


a jakim uszczelniaczu mówisz, bo wygląda to na prawdopodobny skutek jak opisywany w słowach przytoczonych przez Mateusza.. ale Jak rozbierałem pompę wody to nic takiego w środku nie widziałem :-/




a nie było tam takiego pierscienia "porcelanowego" ślizgowego z jednej strony w gumie dociskanego sprezyną???




Się to "dławik" nazywa.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-18, 12:12   

Już nie mogę sobie przypomnieć, ale może ja tej pompy do końca nie rozebrałem?? Zobaczę później na zdjęcia... Bo tam gdzie do niej zaglądałem to nic takiego nie było..
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-19, 09:09   

Cezar napisał/a:
Już nie mogę sobie przypomnieć, ale może ja tej pompy do końca nie rozebrałem?? Zobaczę później na zdjęcia... Bo tam gdzie do niej zaglądałem to nic takiego nie było..


Pompa wyciągnięta. Jeśli kapie przez tą dziurkę .... to naprawdę nie da się tego naprawić ... mam pompę do wymiany. Wirnik jest zakuty chyba i spasowany idealnie ... no i niestety pasowanie siadło i dupa ... Jeszcze trochę i naprawdę będę miał pół silnika od Szatriego u siebie :-) Dekiel sprzęgła, pozycjonery wałka rozrządu a teraz pompa :-)
 
 
Bo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 01:01   

Mateusz napisał/a:
W ostateczności zrobię ale ... wolałbym mieć normalnie uruchamiany automatycznie przy odpowiedniej temperaturze




Polecam czujnik od skody z tego co pamietam temp zwierania ma obnizona o 10 stopni w stosunku do oryginału i kształt ma całkiem w porządku - wystarczy przejściówke u ślusarza zrobić.



A macie moze pomysł skad wytrzasnąć termostat?!
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-04, 08:25   

Bo napisał/a:
Mateusz napisał/a:
W ostateczności zrobię ale ... wolałbym mieć normalnie uruchamiany automatycznie przy odpowiedniej temperaturze




Polecam czujnik od skody z tego co pamietam temp zwierania ma obnizona o 10 stopni w stosunku do oryginału i kształt ma całkiem w porządku - wystarczy przejściówke u ślusarza zrobić.



A macie moze pomysł skad wytrzasnąć termostat?!


Poszukaj w tematach ... ktoś dorabiał od cienkiego czy czegoś takiego
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2008-06-04, 10:50   

Bo napisał/a:
A macie moze pomysł skad wytrzasnąć termostat?!




Ponieważ od jakiegoś czasu stałem się (dumnym) posiadaczem termostatu funkiel-nówki, bywając w sklepach motoryzacyjnych podrzucam go z prośbą o dobranie czegoś podobnego. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że z zebranych egzemplarzy najbardziej pasuje termostat jak to pan w sklepie powiedział "od jakiegoś 'Rovera' chyba", ta sama temp. otwarcia i niemal identyczna średnica, jak również słynny termostat od Matiza - ale tu mamy inną temp. otwarcia (87 st. zamias 82 st.), inną średnicę - trzebaby oszlifować ten matizowski o ok. 2mm na średnicy, w matizowskim brak otworu 2,5 mm. Ten Roverovy ma niestety inaczej ukształtowaną krawędź, ten matizowy powienien wejść bez problemu (po przeróbkach). A różnicę w temp. otwarcia można przeżyć chyba... :-|



Prace trwają...
_________________
Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM