/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
czujnik temperatury
Autor Wiadomość
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 13:40   czujnik temperatury

Potrzebuje jakiegoś patentu na wymianę czujnika temperatury ... Chodzi o to, że wskazówka pokazuje, co ma pokazywać, ale nie załącza się wiatrak. Wiatrak "na krótko" działa, więc to nie jego wina ... wszystkie styki możliwe przeczyściłem ale nadal nie załącza. Zależy mi tylko na tym, żeby coś załączało wiatrak przy odpowiedniej temperaturze. Bo wskazówka pokazuje co ma pokazywać. Macie jakiś pomysł??
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-05-07, 14:09   

Pewnikiem termostat dostał popalić,a jak zrobić go na krótko to co się dzieje-sprawdzałeś?
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2008-05-07, 14:15   

W VT600c jest tak, że są dwa czujniki - jeden od kontrolki (u ciebie pewnie analogiczny czujnik steruje wskaźnikiem temperatury), a drugi jest od włączania wichury. Może po prostu ten od wiatraka Ci zdechł?
_________________
Say no to slow.
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-07, 15:10   

moze zrob tak jak ja mam... ze podłączyłem kabel z przelącznikiem na krotko i jak jest cieplo to sam wlaczam wiatrak...przełącznik mam pod siedzeniem ze jak jade to opuszczam raczke i wlaczam... z tym ze mi nawet czujnik nie działa:/
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-07, 15:10   

W VT500C jest tak że w chłodnicy jest czujnik który pod wpływem temperatury zmienia rezystancję. Gdy jest gorąca woda w chłodnicy to czujnik sie zwiera i w ten sposób załączane jest zasilanie wiatraka..

U mnie ten czujnik odpowiednio reaguje na temperaturę ale wydaje mi się że coś jest nie tak.

Podczas wyjazdu do Sanoka nigdy nie włączył mi się wiatrak.. W sumie to odkąd mam motocykl to widziałem chyba tylko raz żeby sie załączył i nastąpiło to gdy wskazówka już wyła na "czerwonym polu". Kiedyś byłą o tym rozmowa na forum...

Globi, Igner i reszta posiadaczy VT500... Jak jest u Was ? często włącza sie wiatrak? Przy jakim wskazaniu temperatury przez wskazówkę? BO Cotek mówi że u niego włącza się znacznie wcześniej i też mam obawy że może jednak przegrzewam ją czasem :-/
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Michael Jordan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-07, 15:30   

Zanim wpadłem na pomysł z przełącznikiem pod siedzeniem jak u bushiego to miałem taki objaw, że puszczał mi kłęby pary z takiej rurki pod moto i działo się to zanim dochodziła wskazówka do czerwonego pola. Radzę, żebyś dolał koniecznie płynu, bo może już Ci dawno się wygotował i zrób sobie ten włącznik pod siedzenie, bo jak Ci padł ten w chłodnicy to jakieś 400 będzie Cię kosztował :/



Pozdrawiam

MJ
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-07, 15:33   

Poziom płynu mam dobry. Myślałem już o ręcznym włączniku i chyba jednak na nim się skończy ;/
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-07, 16:33   

Czyli widze ze ja taki głupi nie jestem jak myślałem :mrgreen:
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-07, 16:46   

Ja swój wykręciłem z chłodnicy wsadziłem do gara i przez prostownik podpiąłem żarówkę. Woda się zagotowała, żarówka nie zaświaciła. Więc odciąłem kable przy czujniku w chłodnicy i wypuściłem w kierunku zegarów. Sięgają bez przedłużania i założyłem koło zegarów mały zielony włącznik. Kto był w Sanoku to może widział i zastanawiał się do czego może służyć. Podpiąłem kable i włączam wiatraka kiedy mi pasuje. :chytrusek:
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-07, 16:56   

Jest to jakieś "przejściowe" rozwiązanie. Nie mówię że złe. Tylko ja jestem zwolennikiem utrzymywania maszyny w stanie 100% sprawności
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-07, 18:42   

Cezar napisał/a:
W sumie to odkąd mam motocykl to widziałem chyba tylko raz żeby sie załączył i nastąpiło to gdy wskazówka już wyła na "czerwonym polu". Kiedyś byłą o tym rozmowa na forum...
U mnie włącza się bardzo rzadko, w momencie gdy wskazówka jest już jakieś pół milimetra na czerwonym polu. Załącza się w gorące dni na światłach, lub gdy stoję w korku.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-07, 20:55   

No więc u mnie jest tak samo i się zastanawiam czy po prostu TTTM ?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:13   

omo napisał/a:
Pewnikiem termostat dostał popalić,a jak zrobić go na krótko to co się dzieje-sprawdzałeś?


Znaczy co zrobić na krótko? Wiatrak? To działa, sprawdziłem na krótko
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:14   

Roadrunner napisał/a:
W VT600c jest tak, że są dwa czujniki - jeden od kontrolki (u ciebie pewnie analogiczny czujnik steruje wskaźnikiem temperatury), a drugi jest od włączania wichury. Może po prostu ten od wiatraka Ci zdechł?


Nie znalazłem drugiego czujnika ... znalazłem jeden, z którego wychodzą dwa przewody :-) I właśnie mnie to dlatego dziwi, bo wskazówka działa, wiatrak chodził ... i nagle wiatrak przestał a wskazówka działa.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:15   

Bushi napisał/a:
moze zrob tak jak ja mam... ze podłączyłem kabel z przelącznikiem na krotko i jak jest cieplo to sam wlaczam wiatrak...przełącznik mam pod siedzeniem ze jak jade to opuszczam raczke i wlaczam... z tym ze mi nawet czujnik nie działa:/


W ostateczności zrobię ale ... wolałbym mieć normalnie uruchamiany automatycznie przy odpowiedniej temperaturze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM