/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-01, 22:36
Spostrzeżenia na temat olejów do naszych maszyn..
Autor Wiadomość
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-16, 06:15   

Cezar napisał/a:
Więc zlej cały olej jeśli nie masz pewności co było lane wcześniej i lej jakiś półsyntetyk API SF

Ja bym jednak lał raczej 10W40 gdyż lepiej sie sprawdza w większym zakresie temperatur..

A przynajmniej mi sie tak wydaje że 20W50 to jest dobry na temp. od 0 wzwyż, a 10W40 od -10 wzwyż..

Niektórzy leją gęstszy olej bo niby wycisza silnik no i może mniej cieknie.. Ale jak masz zdrowy silnik to bez obaw..

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam




Słuchaj Cezara. Racje Ci ma on. :-)
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Hub81
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 15:50   

Witam, witam - narazie nie zmieniam oleju bo okazało się ze jest zalany nowy olej :) miło ze strony poprzedniego właściciela. Motul 10W40 5100 jest ciemny,a ten jest jasny przezroczysty... a może istnieje możliwośc sprawdzenia co to jest za olej?

Wie ktoś może?



ps. po pierwszych 200km jestem zachwycony maszyną :P .... spalanie mi wyszło 4,7/100km. O wiele lepiej niż moja poprzednia 250 :D

Serdecznie pozdrawiam, Hub81
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2008-05-27, 16:11   

Hub81 napisał/a:
Witam, witam - narazie nie zmieniam oleju bo okazało się ze jest zalany nowy olej :) miło ze strony poprzedniego właściciela. Motul 10W40 5100 jest ciemny,a ten jest jasny przezroczysty... a może istnieje możliwośc sprawdzenia co to jest za olej?

Wie ktoś może?



ps. po pierwszych 200km jestem zachwycony maszyną :P .... spalanie mi wyszło 4,7/100km. O wiele lepiej niż moja poprzednia 250 :D

Serdecznie pozdrawiam, Hub81




U mnie spalanie sporadycznie przekracza 4,2l/100km :-P A olej w silniku po 2300km przebiegu jest nadal żółciutki i bez żadnych ubytków. Również jestem ze swojego zakupu bardzo, bardzo zadowolony, a śmigam na Agip 15w50 półsyntetycznym. Pozdrawiam.
_________________
Say no to slow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM