/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
szkolny problem z uzupełnianiem płynu w chłodnicy
Autor Wiadomość
Smoko 

Motocykl: Honda VT750 CUSTOM RC-14 '87
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-02, 00:18   szkolny problem z uzupełnianiem płynu w chłodnicy

Witajcie -

mam pytanie na które nie do końca znalazłem odpowiedź czytając wcześniejsze posty. Moje Moto w czasie drogi utrzymuje wskaźnik temperatury tuż przed czerwonym polem. Pomyślałem ,że to za dużo ( sugestie w postach mówiły o poziomie 1/3 do 1/2 skali ) ,więc postanowiłem dolać płynu ( zwłaszcza , że w zbiorniczku wyrównawczym była pustka ). I pojawił się problem - wlewając do zbiorniczka wyrównawczego wylewało się rurką przelewowa z drugiej strony . W postach było podane ,że trzeba dolać nie do zbiorniczka , tylko do chłodnicy ( korek po lewej stronie przy główce ramy ). No i tu też skucha bo dzieje się to samo . :cry: Co robię nie tak ??? Trochę obawiam się jeździć bo teraz mamy mocno gorąco na dworze a jeżdżę przeważnie po miecie ( korki ) więc mam stresa .... dla wielu z Was jest to typowy banał , ale jest to mój pierwszy Moto chłodzony nie wichurą stąd takie "głupie" pytanie.
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-02, 01:14   

Sprawdź, czy włącza Ci się wiatrak chłodnicy, powinien ok połowy skali (przynajmniej u mnie tak jest). Jeśli nie - tu szukaj przyczyny przegrzewania.
 
 
Smoko 

Motocykl: Honda VT750 CUSTOM RC-14 '87
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-02, 12:46   

Witaj - problem w tym , że wiatrak chodzi jak szalony . No i nurtuje ciągle mnie ten brak płynu w zbiorniczku wyrównawczym i brak możliwosci jego uzupełnienia ( lub brak moich umiejętności :lol: )
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-02, 12:53   

Nie wiem jak to jest w w RC-14, ale:

1. w mojej VT 500c wskaźnik normalnie rozgrzanego moto w gorący dzień jest ok. 2 mm skali przed czerwonym polem i to jest normalne.

2. Zawsze uzupełniam płyn wlewając go do zbiorniczka wyrównawczego między znaczniki "min" a "max". Jak mi się przeleje - moto samo wypluje nadmiar przez rurkę.

3. Nie ruszam korka wlewowego przy główce ramy - służy mi on tylko przy wymianie płynu. Wlewając tam - można sobie zapowietrzyć układ.

Może właśnie to się stało?
 
 
Smoko 

Motocykl: Honda VT750 CUSTOM RC-14 '87
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-02, 14:21   

Bardzo pocieszające info z tą strzałką - czyli moze i u mnie to jest norma . A z tym odpowietrzaniem spróbuję . Gdzieś na forum widziałem opisany ten temat od stony praktycznej . A jutro sobota to można na słoneczku się odstresować i popracować przy Moto .
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-02, 15:27   

Globi napisał/a:


3. Nie ruszam korka wlewowego przy główce ramy - służy mi on tylko przy wymianie płynu. Wlewając tam - można sobie zapowietrzyć układ.

Może właśnie to się stało?


Z tego co mi wiadomo w VT750 RC14 jest układ samoodpowietrzający.

A swoją drogą RC14 to były wcześniejsze modele, niż z 1987r, bodajże do 1985r.

Sprawdź vin i dokładną datę produkcji na tabliczce znamionowej.
 
 
przemol 


Motocykl: VT 700 C 83 // Sabre 1100 06r.
Wiek: 39
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-07-02, 21:29   

Również posiadam RC 14 i jest z 83r z fabryki w hammamoto (czy jakoś tak) :D

Niedawno miałem taką sytuacje że brakowało płynu w układzie. Wskazówka temperatury często dochodziła do czerwonego pola a wiatrak włączał sie nawet w trakcie jazdy na trasie. Okazało sie że brakowało prawie LITR płynu który dolałem do korka przy ramie. Teraz gdy moto pracuje w temeraturze optymalnej, wskazówka jest hmmm... prawie przy 3/4... a wiatrak włącza sie jak napisał kolega 2mm przed czerwoną skalą a do owej skali nie dochodzi nawet w korkach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM