/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
całkowity brak reakcji
Autor Wiadomość
Smoko 

Motocykl: Honda VT750 CUSTOM RC-14 '87
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2010-11-13, 00:34   całkowity brak reakcji

Witajcie .

Ostatnio pojawił mi się problem , który miałem w lecie i...sam się wtedy naprawił, więc jakoś nad tym przeszedłem bez wnikania ( było ciepło więc czas był na śmiganie ) .

Teraz do rzeczy - po ostatniej jeździe wstawiłem Ją do garażu - wczoraj idę i po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żadne kontrolki i nie ma żadnej reakcji ze strony rozrusznika . Totalna cisza !!! Akumulator odpada - sprawdziłem . Kiedyś na forum czytałem podobny problem ,ze trzeba sprawdzić bezpiecznik główny 30A . Znalazłem go tuż nad akumulatorem na tej szynie w plastikowej kostce. Wyglądał zupełnie normalnie . Oczyściłem tam połączenia i ...nic . I na tym kończy mi się moja wiedza na ten temat. Dodaję , że elektryka nie jest moją mocną stroną .

Może macie jakieś pomysły - teraz jest czas aby się tym dogłębnie zająć. A swoją drogą ciekawe jak to się "samo " naprawiło w lecie bo objawy były identyczne ???
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-11-13, 01:12   

Jeśli akumulator jest ok, bezpieczniki też, to warto sprawdzić czy jest napięcie na stacyjce, jeśli po przełączeniu na pozycję "ON" napięcie z niej "nie wychodzi" to masz problem ze stacyjką, piszę o tym bo właśnie też dziś to przerabiałem, i moja służy teraz wyłącznie jako blokada kierownicy :cry: . Chyba pogoda nie służy :cry: :cry: .Poruszaj jeszcze kluczykiem trochę na boki itp, może coś pomoże :mrgreen: na kilka minut :mrgreen:
 
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 01:21   

Spróbuj docisnąć od spodu plastikową pokrywę stacyjki, też miałem kiedyś taką sytuację i to pomogło.

Sprzęt ma swoje lata :)
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-11-13, 01:45   

Pomaga, ale... pomyśl jak przy wyprzedzaniu tira się rozłączy :-/ Już mnie to drażniło od kilku dni, dociskanie kręcenie itp, aż dziś zgasł jak jechałem koło domu na szczęście ;-)
 
 
 
Pavello61 


Motocykl: Honda shadow 1100 (1989)
Wiek: 63
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215
Skąd: Józefów / Otwocka
Wysłany: 2010-11-13, 09:38   odp

a może to jednak akumulator ?

przerabiałem ostatnio temat baterii w swoim moto !!!!

Todek :mrgreen: może potwierdzić

po wymianie na nowy - nie ten motocykl ;-)
 
 
Yarpen 


Motocykl: Shadow VT700c 85r
Wiek: 43
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 144
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-11-13, 11:13   Miałem dokładnie to samo :)

Sprawa nie jest beznadziejna.

Moja Hanka nawet wylądowała u mechanika elektryka.

Pierwsza diagnoza była taka, że to starość nie radość i trzeba wyczyścić instalację.

Tak też zrobił. Po tym zabiegu przejechałem jakieś 200km i znów to samo.

Koniec końców okazało się, że jedna z plastikowych kostek pod kontrolkami się totalnie stopiła i dlatego nie było nigdzie napięcia.

Tak więc radzę rozkręć lampę, zdejmij osłonkę kontrolek na kierownicy i zajrzyj pod żarówki czy się tam coś nie fajczy.

Pozdrawiam
_________________
Yarpen
 
 
Ulfr 
Bogumił


Motocykl: Shadow VT750 '84 RC29
Wiek: 44
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 668
Skąd: Pruszcz Poole (uk)
Wysłany: 2010-11-13, 21:07   

Też to przerabiałem w swojej 500 też mi przerywała stacyjka raz był w niej prąd raz nie.Rozkręciłem poczyściłem nic wielkiego.Nie dało to jednak to nic jak się okazało stacujka tak się wyrobiła że nie dociskało tam małej kostki i dzięki temu rozłączało. Dodałem co nieco pod obudowę plastikową skręciłem mocno i jest ok.Przejechaliśmy z Żonką jakieś 4tys.km i jakoś jest ok.Nic nie rozłącza wiec może tak spróbuj.
_________________
Loud Pipes Save Lives
A to trochę z innej beczki ;-) http://www.youtube.com/watch?v=yWyxl_feFh4
 
 
 
Smoko 

Motocykl: Honda VT750 CUSTOM RC-14 '87
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-13, 23:59   

Wielkie dzięki WAM wszystkim !!!!!!!

Olśniło mnie - to musi być stacyjka lub coś w okolicy . MOJA KOCHANA kilka lat stała nieużywana w Normandii i teraz doprowadzam ją powoli do stanu na jaki zasłużyła. Akumulator jest nóweczka , wszystko Jej kupię aby tylko jeżdziła ( zakochałem się w tym modelu w 1984 ..i tak zostało do dzisiaj .....).. A faktycznie na naszych "wspaniałych " drogach zauważyłem , że puszka z lampkami kontrolnymi bardziej drga, wibruje na nierównościach , nie jest tak stabilna jak lampa. Może się tam coś ruszyło .....A i lampa nie jest oryginalna- jakiś HD bez pozycji ... chyba ją wymienię .

Ale to dygresja na inną okoliczność . Dam znać jak pogrzebię . Jeszcze raz dzięki.
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 11:26   

Smoko napisał/a:
.....A i lampa nie jest oryginalna- jakiś HD bez pozycji ... chyba ją wymienię .


Możesz mieć lampę od wersji USA z 1983r. Sprawdź profil strugi światła.

W amerykańskiej będzie taki - / \
 
 
Ulfr 
Bogumił


Motocykl: Shadow VT750 '84 RC29
Wiek: 44
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 668
Skąd: Pruszcz Poole (uk)
Wysłany: 2010-11-14, 17:53   

Ja tez nie mam pozycji w swojej lampie i prawie na 100 % jest to wersja USA. A jakbyś opychał lampę daj znać chętnie przygarnę.
_________________
Loud Pipes Save Lives
A to trochę z innej beczki ;-) http://www.youtube.com/watch?v=yWyxl_feFh4
 
 
 
jurbassteck
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 18:45   

Ulfr napisał/a:
Ja tez nie mam pozycji w swojej lampie i prawie na 100 % jest to wersja USA. A jakbyś opychał lampę daj znać chętnie przygarnę.




Chyba, że z całym motocyklem :)

A tak serio, to w USA nie ma światła pozycyjnego, jest tylko mijania(krótkie) i drogowe (długie). Za pozycyjne robią włączone i niemigające kierunki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM