/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zablokowany amortyzator tylny vt 750
Autor Wiadomość
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-08-28, 15:41   Zablokowany amortyzator tylny vt 750

Witam mam pytanie ostatnio zablokował mi sie tylny amortyzator i motocykl jest strasznie sztywny . 750c 1983r , czy te amorki są rozbieralne i co mogło być przyczyna tego zablokowania . Czy ktoś z Was juz to przerabiał . Jeden zablokowany trzyma drugi , po pewnym czasie odpuszcza ale jeżdzić się nie da . Prosze o pomoc
 
 
ms-kola 
Kola


Motocykl: VT700C 85
Wiek: 51
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-28, 18:55   

serwisówka przewiduje pewien demontaż tylnego amorka.... ale w zasadzie dotyczy on kontroli i wymiany sprężyny.... co do samego amora i jego demontazu nie ma nic... zatem zasadniczo zdaje się być nierozbieralny, chociaż jak zdemontujesz i dokładnie obejrzysz to może znajdziesz sposób... w końcu jakoś go złożono ;-)



przyczyna takiego przyblokowanie może być zgięcie "tłoczka" amorka - ten srebrny pręt wewnątrz sprężyny - nie wiem jak to się fachowo nazywa... a zatem niefachowo ten "dings" :lol:

kumpel tak miał, że na jakichs dołach t podgiął i czasem jak mu dobije to się przyblokuje i trchę trwa zanim odpuści....

może się też tam coś zatarło.... rozbierz i sprawdź... :-)
_________________
jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
 
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-08-28, 19:07   

dzieki Kola za podpowiedz .Tak mi sie tez wydaje bo nie widać gołym okiem jak go rozebrac zeby dostać sie do tloczyska . A tak mi sie fajnie jeżdziło i będe musiał sezon wcześniej zakończyć z powodu amorka .Uderzyć raczej nigdzie nie uderzyłem , dziury w drodze jak wszędzie ale czy od tego by się skrzywił , nie widać aby gdziekolwiek miał wyciek, jest suchutki .
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-08-28, 19:53   

wg.mojej wiedzy jest on nierozbieralny własnymi silami.Gdzieś już pisano o firmie regenerującej amortyzatory,ale jak pamiętam było to nieopłacalne.Taniej kupić inne
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-08-29, 15:45   

Markiz a Ty co zrobiłeś ze swoimi amorkami bo czytałem że miałeś kiedys podobny problem . Kupiłeś używane czy nowe i jaki to był mniej więcej koszt ?
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-08-29, 16:13   

Pozostałem przy nich :mrgreen: Po prostu kupując mojego shadowa nie wiedziałem że ma wysoko położony środek ciężkości.Tu chodziło o to że inaczej zachowywał się przy pokonywaniu kolein i zakrętów niż inne motocykle.Wymieniłem łożyska w kołach i z zakrętami było lepiej :lol: Musiałem przyzwyczaić się że to moto tak ma.A już myślałem o wymianie "amorków"
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-09-25, 11:52   

Amortyzatory sa nierozbieralne , uzywane kosztuja ok 250 zł na allegro ( ale w jakim sa stanie i ile czasu wytrzymaja ?) nowe koszt ok 1000zł za sztuke , regeneracja w Lublinie ok 200zł za sztuke .Postanowiłem wiec sam spróbować naprawić , bo skoro maja iść do wyrzucenia . Rozebrałem kapelusz i wyjałem sprężynę , pojechałem do tokarza i otworzył mi amorek . Trudno jest wyciagnąć srodek tłoczyska , bo jest ściśle spasowany . Ale i z tym dałem sobię radę . Okazało się że po 27 latach w oleju pojawiły sie jakieś kryształki, grudki jakby piasek który zablokował tłoczysko . Myślę że uda mi się je złożyc i wszysko bedzie działało prawidłowo . Jeżeli ma ktoś jakieś pytania to służę pomocą . Mam pytanie jaki olej lejemy do amortyzatorów rozbieralnych z tyłu . Musi to być amortyzatorowy np amortyzol , czy samochodowy 10w 40 ?, chciałbym żeby były troche twardsze , i jaką ilość producent zaleca do 1 amortyzatora.
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-09-28, 18:03   

montując różne amortyzatory w zabytkach śmię twierdzić że olej amortyzatorowy jest rzadszy niż silnikowy.Ma to wpływ na działanie amortyzatora.Teraz pytanie:jaki mógł być zalewany oryginalnie olej w Hondach?Myślę że amortyzatorowy.Mają one także różną gęstość,np.10/40,15/40......Jaki olej i ile go wchodzi to pewnie nawet serwis nie bedzie wiedział,bo tego nie robią.Wówczas pozostanie eksperymentowanie.....
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-10-21, 22:17   

Amortyzatory złożone działają poprawnie , nie widać śladu po ingerencji , zaprasowałem w tokarni u tokarza .Jednak można naprawić we własnymn zakresie .
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-10-22, 11:11   

tomekmegi napisał/a:
Amortyzatory złożone działają poprawnie , nie widać śladu po ingerencji , zaprasowałem w tokarni u tokarza .Jednak można naprawić we własnymn zakresie .




No to może jakieś konkrety, może się przyda kiedyś taka wiedza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM