/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VT 600 93r. - smarowanie łańcucha / co ile i czym?
Autor Wiadomość
skies 
Sebastian


Motocykl: VTX1800C'03
Wiek: 48
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 467
Skąd: Rybnik ( Bogunice)
Wysłany: 2010-08-24, 14:59   VT 600 93r. - smarowanie łańcucha / co ile i czym?

Witam,



Jakie są Wasze doświadczenia jak w temacie - tzn. jaki medykament polecacie i co ile km/co jaki czas stosować go do smarowania łańcucha.

To moje pierwsze moto i to jeszcze w dodatku z łańcuchem :)

Przy zakupie - tzn. na początku lipca 2010 oraz jakieś 400km temu został wyczyszczony i nasmarowany łańcuch w serwisie.



Dziękuję za pomoc :-)
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3677
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-24, 15:04   

Oj było już, było, np. tutaj ;-)
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
skies 
Sebastian


Motocykl: VTX1800C'03
Wiek: 48
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 467
Skąd: Rybnik ( Bogunice)
Wysłany: 2010-08-25, 09:04   

"Oj były, było "- i to wiem, czytałem wcześniej zanim założyłem ten nowy temat.

Jednak w przytoczonym poście - brak jednoznacznego określenia co ile smarować - padają tam następujące dane: co 1500km, co 500km, co 300km! Które jest właściwe?

Poza tym, jeżeli mało się jeździ na moto - mój przebieg w 2miesiące to jedyne 400km, czy mam smarować wcześniej - tzn. czy czas od ostatniego smarowania ma też znaczenie, jeżeli moto miało w tym czasie mało przebiegu ( tzn. łańcuch krócej pracował)?

Poza tym w przywołanym poście nie znalazłem nazwy zalecanych "medykamentów" do smarowania łańcucha - pada tylko stwierdzenie, że smar w sprayu przeznaczonych do łańcuchów. Jako doświadczeni użytkownicy co polecacie, jakie konkretne marki i rodzaje smarów?

D
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2010-08-25, 09:44   

Częstotliwość smarowania dobiera się doświadczalnie i wg. potrzeb, w zależności od warunków pogodowych i stylu jazdy - ja smarowałem co ok. 200-300km, czasem częściej, a i kilka razy zdarzyło się, że i rzadziej. Trzeba się nauczyć obserwować łańcuch - jak tulejki są czyściutkie i błyszczące, to na pewno trzeba posmarować. W deszczowych warunkach trzeba częściej kontrolować i smarować łańcuch. Smarujesz tylko te tulejki czyli wewnętrzną stronę łańcucha. Poczytaj jeszcze to:

http://www.shadow.org.pl/...%E6+%B3a%F1cuch

http://www.shadow.org.pl/...%E6+%B3a%F1cuch

Jaki smar? Ja przetestowałem kilka różnych i wśród tych testowanych najlepsze to Motul i Bel-Ray. Valvoline był trochę gorszy, a jeszcze gorszy był smar z logo Larssona.
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3677
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-25, 09:50   

Chwilkę poszukałem podobnych tematów. Masz tam np marki środków do konserwacji. Jeśli wcześniej je czytałeś i nie znalazłeś wyczerpujących informacji, zawsze możesz dopisać post z pytaniem do istniejącego już tematu.

http://www.shadow.org.pl/...r++%B3a%F1cucha

http://www.shadow.org.pl/...F1cucha&start=0
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
skies 
Sebastian


Motocykl: VTX1800C'03
Wiek: 48
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 467
Skąd: Rybnik ( Bogunice)
Wysłany: 2010-08-25, 09:58   

Wielkie dzięki za pomoc. Doczytam przytoczone posty i zabierą się do pierwszej operacji smarowania :)

Żeby łańcuch nie czuł się osamotniony przy tej operacji zainwestuję w piwko co by sobie gardełko też przesmarować :)
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2010-08-25, 23:49   

A tylko z rozpędu jeszcze pytanko. Dopiero co go nasmarowałem a i tak słychać go podczas jazdy, nie za głośno ale słychać, czy taka sytuacja jest ok ??

A sam używam castrol chain lube i bardzo sobie chwale smarowałem około 2 razy na 2000km i dopiero gdy wpakowałem się na trochę piaszczyste bezdroża trza było go profesjonalnie zdjąć i wyczyścić do zera.
_________________
Najpierw mnie usłyszycie, potem mnie zobaczycie
 
 
Gerwazy 
MARCIN

Motocykl: VL 800
Wiek: 47
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 90
Skąd: ASW/TOS
Wysłany: 2010-08-28, 09:28   

Może wystarczy go odpowiednio naciągnąć :idea: Powinno pomóc :-D
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9497
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-08-28, 09:35   

No tak to jest, że łańcuch słychać. :lol: Nie przejmuj się tak ma być. :lol: Dbaj tylko o to żeby łańcuch był odpowiednio naciągnięty i na czas nasmarowany. :lol:



PS. Pamiętam, jak kiedyś jadąc obok Listonosza słyszałem jakiś taki dziwny odgłos, jakby szeleszczenia. Pierwsze co zrobiłem to zacząłem oglądać i nasłuchiwać swoje moto, dopiero po chwili zorientowałem się, że to łańcuch w moto Listonosza wydaje ten odgłos. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM