/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont rozpoczety 2
Autor Wiadomość
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-03-08, 09:25   Remont rozpoczety 2

Tym razem mojej maszyny. Wczoraj przyjechał Szatri :thx: i maszyna została ogołocona ze wszystkiego, silnik wyjęty i rozebrany. Na szczęście okazuje się, że tylko łańcuchy, pierścienie i uszczelniacze i ewentualnie jeden zawór wydechowy (ma drobny wżer na końcówce pod śrubą regulacyjną). No i oczywiście czyszczenie, polerowanie, regulacje, wymiana rurek sparciałych, kiepskich przewodów etc etc.

Raz jeszcze ogromne dzięki dla Szatriego - po prostu pokazał mi, jak się rozbiera silnik vt 500 c :-) Zrobię dziś kilka fotek części i samego motocykla, to wrzucę wieczorem :-) A teraz zamawiam pierścienie :-)
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-08, 10:08   

Nie za późno rozpoczynać remont ?
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-03-08, 10:43   

EEEEEEEEtam ja też za swojego się jeszcze nie wziąłem
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-03-08, 11:19   

hheh no to nieźle... Dobrze mieć kogoś kto sie znam i wie o co chodzi od razu... Sam pewnie w jeden dzień byś tego wszystkiego nie zrobił ;)

Powodzenia..

Ja właśnie zrobiłem pierwsze 2km ale chyba muszę podregulować zawory ;/ :evil:
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-03-08, 12:29   

Ja już swojego rozbierałem więc nie pownienem mieć żadnych problemów i nie sądzę żeby mi zeszło dłużej niż tydzień bo nie mam wiele roboty. Nie planuję robić mu kapitalki.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-03-08, 22:13   

yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)
 
 
mavarick 

Motocykl: VT 1100 C 85r
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 488
Skąd: Gorzanów
Wysłany: 2008-03-09, 09:33   

Wiecie ja zacząłem remont jeszcze przed pierwszym śniegiem i do tej pory nie skonczylem i uwazam ze jestem jeszcze w lesie. Mam problem ze sprowadzeniem części bo w polsce są o wiele za drogie !!. Ale mam nadzieje ze pod koniec tego miesiąca juz będzie wszystko na miejscu i akurat pogoda u nas w górach sie ustabilizuje i bedzie mozna zasiasc i testować sprzet po kapitalce. :) POzdro dla wszystkich odważnych



PS Nie róbcie fuszerek wyjdzie drożej i czasami dłużej ale jaka satysfakcja ze zrobienia tego jak sie należy :)
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-09, 11:33   

Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)




Jakbym umiał to zrobiłbym już dawno :lol:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-03-09, 11:50   

To oddaj komuś kto umie...

Nie masz dobrego spawacza w okolicy?

Jak masz jakieś bardzo dobre i dokładne fotki to podeślij mi na maila, pokaże to jutro magikom od spawania z 60 letnim doświadczeniem w inżynierii spajania i może coś doradzą :)

Mój mail to cezarysz@o2.pl
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-03-09, 15:49   

yanucha napisał/a:
Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)




Jakbym umiał to zrobiłbym już dawno :lol:


Yasiu, myślisz, że ja umiem? W życiu nie rozkładałem silnika motocyklowego :-) Ale Szatri i komplet kluczy wszelakich (z łomem włącznie ;-) ) i poszło :-) A myśle, że ani Kicia, ani Sztywny by Ci nie odmówili swojej pomocy i chęci :-) Do tego piwko i jazda :-)
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-03-09, 16:57   

Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)




Jakbym umiał to zrobiłbym już dawno :lol:


Yasiu, myślisz, że ja umiem? W życiu nie rozkładałem silnika motocyklowego :-) Ale Szatri i komplet kluczy wszelakich (z łomem włącznie ;-) ) i poszło :-) A myśle, że ani Kicia, ani Sztywny by Ci nie odmówili swojej pomocy i chęci :-) Do tego piwko i jazda :-)
sZTYWNY+KICIA+YASIU+PIWKO=REMONT TRWAJąCYdo przyszłego sezonu- chyba że piwa zabraknie w okolicy-to wtedy dwa dni :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-03-09, 22:49   

jarek73 napisał/a:
sZTYWNY+KICIA+YASIU+PIWKO=REMONT TRWAJąCYdo przyszłego sezonu- chyba że piwa zabraknie w okolicy-to wtedy dwa dni :mrgreen:


Myślę, że Yasiu by zrobił wszystko, żeby remont zakończyć jak najszybciej i w czasięemożliwie najkrótszym ... może nawet by chłopakom kroplówki podpiął, byleby łapy obie mieli wolne i w miarę sprawne do trzymania kluczy :-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-03-09, 22:51   

A tak BTW, Jarek, polerujesz coś jeszcze? Czy ewentualnie mogę pożyczyć zestaw do polerowania? Głownie chodzi mi o wiertarkę i węża :-) Moja wiertara ma za wysokie obroty zdaje się
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-10, 00:02   

Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
sZTYWNY+KICIA+YASIU+PIWKO=REMONT TRWAJąCYdo przyszłego sezonu- chyba że piwa zabraknie w okolicy-to wtedy dwa dni :mrgreen:


Myślę, że Yasiu by zrobił wszystko, żeby remont zakończyć jak najszybciej i w czasięemożliwie najkrótszym ... może nawet by chłopakom kroplówki podpiął, byleby łapy obie mieli wolne i w miarę sprawne do trzymania kluczy :-)




Jaro i Mati, obydwaj macie świętą rację :mrgreen: :lol: :mrgreen:



Cezar dzięki za pamięć. Ze spawaniem dam sobie radę ( była już próba i wychodzi nieźle). Miałem na myśli większy przeglądzik mojego moto. Ale wstrzymam się do przyszłej zimy. Wtedy poproszę Kicię i Sztywnego i hajda na koń.
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-03-10, 08:35   

yanucha napisał/a:




Jaro i Mati, obydwaj macie świętą rację :mrgreen: :lol: :mrgreen: (...)



Miałem na myśli większy przeglądzik mojego moto. Ale wstrzymam się do przyszłej zimy. Wtedy poproszę Kicię i Sztywnego i hajda na koń.


Nie boisz się, że zarżniesz maszynę i po kolejnym sezonie będziesz miał jeszcze większe wydatki niż teraz? Ja właśnie ze strachu przed czymś takim zdecydowałem się na remont w trybie dziwnym :-) Dzięki temu okazało się, że nie jest tak źle i będę mógł wydać więcej na "dopieszczenie" maszyny :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM