Remont rozpoczety 2
Odpowiedz do tematu

: Remont rozpoczety 2
Tym razem mojej maszyny. Wczoraj przyjechał Szatri :thx: i maszyna została ogołocona ze wszystkiego, silnik wyjęty i rozebrany. Na szczęście okazuje się, że tylko łańcuchy, pierścienie i uszczelniacze i ewentualnie jeden zawór wydechowy (ma drobny wżer na końcówce pod śrubą regulacyjną). No i oczywiście czyszczenie, polerowanie, regulacje, wymiana rurek sparciałych, kiepskich przewodów etc etc.

Raz jeszcze ogromne dzięki dla Szatriego - po prostu pokazał mi, jak się rozbiera silnik vt 500 c :-) Zrobię dziś kilka fotek części i samego motocykla, to wrzucę wieczorem :-) A teraz zamawiam pierścienie :-)

:
Nie za późno rozpoczynać remont ?

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
:
EEEEEEEEtam ja też za swojego się jeszcze nie wziąłem

:
hheh no to nieźle... Dobrze mieć kogoś kto sie znam i wie o co chodzi od razu... Sam pewnie w jeden dzień byś tego wszystkiego nie zrobił ;)

Powodzenia..

Ja właśnie zrobiłem pierwsze 2km ale chyba muszę podregulować zawory ;/ :evil:

Jadę jadę na motorze...
:
Ja już swojego rozbierałem więc nie pownienem mieć żadnych problemów i nie sądzę żeby mi zeszło dłużej niż tydzień bo nie mam wiele roboty. Nie planuję robić mu kapitalki.

:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)

:
Wiecie ja zacząłem remont jeszcze przed pierwszym śniegiem i do tej pory nie skonczylem i uwazam ze jestem jeszcze w lesie. Mam problem ze sprowadzeniem części bo w polsce są o wiele za drogie !!. Ale mam nadzieje ze pod koniec tego miesiąca juz będzie wszystko na miejscu i akurat pogoda u nas w górach sie ustabilizuje i bedzie mozna zasiasc i testować sprzet po kapitalce. :) POzdro dla wszystkich odważnych



PS Nie róbcie fuszerek wyjdzie drożej i czasami dłużej ale jaka satysfakcja ze zrobienia tego jak sie należy :)

:
Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)




Jakbym umiał to zrobiłbym już dawno :lol:

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
:
To oddaj komuś kto umie...

Nie masz dobrego spawacza w okolicy?

Jak masz jakieś bardzo dobre i dokładne fotki to podeślij mi na maila, pokaże to jutro magikom od spawania z 60 letnim doświadczeniem w inżynierii spajania i może coś doradzą :)

Mój mail to cezarysz@o2.pl

Jadę jadę na motorze...
:
yanucha napisał/a:
Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)




Jakbym umiał to zrobiłbym już dawno :lol:


Yasiu, myślisz, że ja umiem? W życiu nie rozkładałem silnika motocyklowego :-) Ale Szatri i komplet kluczy wszelakich (z łomem włącznie ;-) ) i poszło :-) A myśle, że ani Kicia, ani Sztywny by Ci nie odmówili swojej pomocy i chęci :-) Do tego piwko i jazda :-)

:
Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Mateusz napisał/a:
yanucha napisał/a:
Nie za późno rozpoczynać remont ?


Wiesz Yasiu, ja na Twoim miejscu zrobiłbym to dawno ... :-) A teraz ostatni dzwonek jest :-)




Jakbym umiał to zrobiłbym już dawno :lol:


Yasiu, myślisz, że ja umiem? W życiu nie rozkładałem silnika motocyklowego :-) Ale Szatri i komplet kluczy wszelakich (z łomem włącznie ;-) ) i poszło :-) A myśle, że ani Kicia, ani Sztywny by Ci nie odmówili swojej pomocy i chęci :-) Do tego piwko i jazda :-)
sZTYWNY+KICIA+YASIU+PIWKO=REMONT TRWAJąCYdo przyszłego sezonu- chyba że piwa zabraknie w okolicy-to wtedy dwa dni :mrgreen:

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
:
jarek73 napisał/a:
sZTYWNY+KICIA+YASIU+PIWKO=REMONT TRWAJąCYdo przyszłego sezonu- chyba że piwa zabraknie w okolicy-to wtedy dwa dni :mrgreen:


Myślę, że Yasiu by zrobił wszystko, żeby remont zakończyć jak najszybciej i w czasięemożliwie najkrótszym ... może nawet by chłopakom kroplówki podpiął, byleby łapy obie mieli wolne i w miarę sprawne do trzymania kluczy :-)

:
A tak BTW, Jarek, polerujesz coś jeszcze? Czy ewentualnie mogę pożyczyć zestaw do polerowania? Głownie chodzi mi o wiertarkę i węża :-) Moja wiertara ma za wysokie obroty zdaje się

:
Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
sZTYWNY+KICIA+YASIU+PIWKO=REMONT TRWAJąCYdo przyszłego sezonu- chyba że piwa zabraknie w okolicy-to wtedy dwa dni :mrgreen:


Myślę, że Yasiu by zrobił wszystko, żeby remont zakończyć jak najszybciej i w czasięemożliwie najkrótszym ... może nawet by chłopakom kroplówki podpiął, byleby łapy obie mieli wolne i w miarę sprawne do trzymania kluczy :-)




Jaro i Mati, obydwaj macie świętą rację :mrgreen: :lol: :mrgreen:



Cezar dzięki za pamięć. Ze spawaniem dam sobie radę ( była już próba i wychodzi nieźle). Miałem na myśli większy przeglądzik mojego moto. Ale wstrzymam się do przyszłej zimy. Wtedy poproszę Kicię i Sztywnego i hajda na koń.

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
:
yanucha napisał/a:




Jaro i Mati, obydwaj macie świętą rację :mrgreen: :lol: :mrgreen: (...)



Miałem na myśli większy przeglądzik mojego moto. Ale wstrzymam się do przyszłej zimy. Wtedy poproszę Kicię i Sztywnego i hajda na koń.


Nie boisz się, że zarżniesz maszynę i po kolejnym sezonie będziesz miał jeszcze większe wydatki niż teraz? Ja właśnie ze strachu przed czymś takim zdecydowałem się na remont w trybie dziwnym :-) Dzięki temu okazało się, że nie jest tak źle i będę mógł wydać więcej na "dopieszczenie" maszyny :-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group