/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Mocowanie baku
Autor Wiadomość
Adam72
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-06, 13:22   Mocowanie baku

Cześć. Mam taki problem: podczas jazdy na nierównościach zauważyłem dziwne stuki, po dłuższych obserwacjach zauważyłem że bak nie trzyma się stabilnie ramy. Chciałem go dokręcić ale nie wiem jak się do tego zabrać, widzę tylko jedną śrubę przy siodle ale dokręcenie jej niewiele pomogło. Może trzeba zdiąć cały zbiornik i pod spodem trzeba coś poprawić tylko jak?
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2010-07-06, 13:44   

Bak jest mocowany na tej jedne śrubie. Na górze trzymają go gumy. Może Ci wypadły lub się wytarły.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-07-06, 13:48   

Nie wiem, jak tam w 600-tce, ale w moim bo jest banalnie proste wszystko. Jeżeli chcesz zdjąć bak, to powinieneś mieć jeszcze oprócz tej śruby przy siodle, drugą przy główce ramy na samym początku baku, w miejscu gdzie kończy się kierownica a zaczyna bak, tylko usadowiona jest głębiej. Na dzień dobry możesz spróbować ją dokręcić, jeżeli to nic nie pomoże, tzn. że pewnie gumy tłumiące drgania baku już się wyrobiły, albo którejś nie ma, albo brakuje Ci gumowego tłumika pod wypustem z przodu baku przylegającym do ramy w miejscu, gdzie jest właśnie ta śrubka z przodu baku, itp... Żeby dobrać się do gum pod bakiem: odkręcasz te dwie śruby, o których mowa wyżej, ściągasz wężyk z kranika i wysuwasz bak do góry jednocześnie ciągnąc go delikatnie do siebie (patrząc z pozycji kierowcy siedzącego w siodle na moto). Jak ściągniesz bak, to Twoim oczom powinny się ukazać dwie żebrowane gumy, na których poniekąd spoczywa bak, są one zamocowane; każda na dwóch wypustkach z ramy, jedna z jednej strony ramy, druga z drugiej. Sprawdź czy wszystko się tam zgadza, posprawdzaj czy te osłonki przed bakiem gdzieś się nie tłuką, ew. nałóż bak, tak jak powinien być, ale nie przykręcaj i spróbuj nim poruszać, czy gdzieś nie stuka... :-) :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-06, 16:42   

Divastation -->

w 600-tce jest inaczej.

Jest tam tylko jedna sruba fi8 i nic wiecej do przykrecenia. Z przodu bak takim kolnierzem wciska sie sie pod oslonki przy glowce ramy. Generalnie mizerne rozwiazanie i bak tak czy siak sie nie trzyma tak jak powinien, moze w salonowkach jest OK.

Acha zebrowanych gum tez tam nie ma, sa tylko takie mniejsze gumowe krazki po bokach. Na ramie za to mam przyklejona gabke, ale cos podejrzewam, ze to wymysl Saimona ;)
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Adam72
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-06, 17:48   Dzięki za pomoc

Dzięki waszym radom zlokalizowałem problem. Pod zbiornikiem do ramy zamocowane są takie gumowe, okrągłe, żebrowane kołki. Były one mocno wytarte, wybite. Wyczyściłem je, obkleiłem gumą i teraz nie drgnie. Jeszcze raz DZIĘKS
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-07-06, 21:43   

saretar napisał/a:
Divastation -->

w 600-tce jest inaczej.

Jest tam tylko jedna sruba fi8 i nic wiecej do przykrecenia. Z przodu bak takim kolnierzem wciska sie sie pod oslonki przy glowce ramy. Generalnie mizerne rozwiazanie i bak tak czy siak sie nie trzyma tak jak powinien, moze w salonowkach jest OK.

Acha zebrowanych gum tez tam nie ma, sa tylko takie mniejsze gumowe krazki po bokach. Na ramie za to mam przyklejona gabke, ale cos podejrzewam, ze to wymysl Saimona ;)




Dlatego też zaznaczyłem, że nie wiem, jak w 600tce :mrgreen: ehhhh... komplikują sobie życie tylko takimi pomysłami... nie ma to jak 1100 :lol: :-D



P.S. "Divastation" prawie blisko... moją ksywką przejściową w drodze do Divastion było kiedyś Devastation... prawie trafiłeś :-D :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM