/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana przedniej opony
Autor Wiadomość
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-18, 20:29   wymiana przedniej opony

witam mam pytanie ,czy można samemu wymienić oponkę przednią w motorku vt750c 84r??i czy są duże problemy. :roll:
 
 
Andrut 
VT 750 C2 Ace 00'


Motocykl: Honda vt 750 C2 Ace / 00r
Wiek: 39
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 42
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2010-05-18, 20:36   

Moim zdaniem lepiej iść do serwisu !!! Od razu Ci wyważą , tak dużo nie to kosztuje ( tak czy siak wyważyć musisz !!! )
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-05-18, 20:54   

Andrut napisał/a:
Moim zdaniem lepiej iść do serwisu !!! Od razu Ci wyważą , tak dużo nie to kosztuje ( tak czy siak wyważyć musisz !!! )


Co racja to racja... za przekadkę z wyważwniem zapłacisz może 30zł, a masz pewność, że szystko jest OK i rączki czyste :lol:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-18, 21:16   

W mojej miejscowości jestem już przegrany ,ponieważ mamy tylko jeden serwis i dwa lata temu zabrali mi za wymiane dwóch opon 200 zł bez wyważania ,zrobiłem im zadymke i mam problem ,lecz nie żąłuje bo to były patałachy a nie serwis,kiedy wspomniałem im o wyważaniu patrzyli na mnie jak bym był nie z tego świata.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-05-18, 21:25   

Słoniu napisał/a:
W mojej miejscowości jestem już przegrany ,ponieważ mamy tylko jeden serwis i dwa lata temu zabrali mi za wymiane dwóch opon 200 zł bez wyważania ,zrobiłem im zadymke i mam problem ,lecz nie żąłuje bo to były patałachy a nie serwis,kiedy wspomniałem im o wyważaniu patrzyli na mnie jak bym był nie z tego świata.


A skąd dokładnie jesteś bo "Śląskie" to raczej kiepskie sprecyzowanie...

W większych miastach napewno znajdziesz wulkaniację gdzie przełożą i wyważą...
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 12:16   

lubliniec
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 19:54   

już znalazłem serwis ,jedyny serwis samochodowy ,który wymienia także opony do motocykli,samemu jednak byłoby bardzo trudno . :-)
 
 
Andrut 
VT 750 C2 Ace 00'


Motocykl: Honda vt 750 C2 Ace / 00r
Wiek: 39
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 42
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2010-05-19, 23:07   

no i gitara :lol: wymieniaj i w trasę mam nadzieje że Ciebie nie zalało :-/
 
 
 
Rafal 


Motocykl: VTX 1800 S Retro 02; BMW K1200 GT 07
Wiek: 54
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 114
Skąd: Reda
Wysłany: 2010-05-20, 11:32   

W zimie kiedy wymieniałem opony, próbowałem sam zmienić przedniego Dunlopa 120/90/17 w swojej Shadowce :-/

Po dobrych 30 minutach siłowania się z opona za pomocą dwóch łyżek dałem sobie spokój :-(

Stara opona była sztywna i nie chała za nic zejść....

Bałem sie pokaleczyć felge i zawiozłem koło do przekładki-koszt 30 zł. Tylko uważaj z ciężarkami - jeśli nasz koło szprychowe, to nie wszyscy wulkanizatorzy maja ciężarki nakładane na szprychy i próbuja ci wcisnąć klejone do obręczy, a to wyglada paskudnie .....
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-21, 20:14   

za wymianę i wyważenie zapłaciłem 25zł,ale nigdy po tym co zobaczyłem nie podjął bym się wymiany.Problem był nawet z napompowaniem,tzn opona nie chciała wejsć na swoje miejsce ,musieli użyć tzw bomby,jeden pompuje ,a drugi wali pod ciśnieniem z drugiej strony w środek opony ,no ale po pierwszym podejściu udało się i oponka weszła na swoje miejsce :chytrusek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM