/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zaślepione przewody za chłodnicą
Autor Wiadomość
noik_1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 14:53   zaślepione przewody za chłodnicą

witam! jak w temacie, szukałem czegoś na ten temat na forum, nie znalazłem. Przyznaje że jestem początkującym użytkownikiem i mam póki co spore braki w wiedzy na temat motocykla. Kupiłem go dwa tygodnie temu, i przy bliższych oględzinach znalazłem dwa wężyki za chłodnicą, żółte przezroczyste. oba zaślepione, jeden ucieka gdzieś dalej pod te osłony główki ramy, a drugi ku mojemu zdumieniu okazał się nie podpięty nigdzie?! dodaje foty, proszę o wyrozumiałość i pomoc ;)





 
 
Garet
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 15:09   

ja w vt 500 mam takie dwa. są to przewody od filtra powietrza przynajmniej u mnie. jeden zasysa powietrze a drugi tez zaślepiony powinien zbierac brud z filtra.. moze u ciebie jest podobnie... zapal motor i przyloz palec do tego odetkanego... jak ciagnie powietrze to pewnie to to samo :mrgreen:
 
 
noik_1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 15:11   

z tym że ten drugi (widoczny na zdjęciu jako otwarty) jest zaślepiony z drugiej strony a otwarty koniec po prostu sobie wisi, jakby się od czegoś odłączył?
 
 
BĄBEL 
Tomek


Motocykl: VTX 1300C '06
Wiek: 47
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Zapolice EZD
Wysłany: 2010-04-10, 17:58   

Te wężyki są od filtra powietrza a służą do tego, że zbiera się w nich osad który zamiast gromadzić się w filtrze gromadzi się właśnie w tych wężykach i który raz na jakiś czas powinno się wypuścić.
 
 
cytawka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 20:17   

Jeśli można , pierwszy ten zaslepiony jest podlączony do małego zbiorniczka gdzie zbiera się olej z odmy w głowic i tam zbiera się nadmiar oleju , drugi jest podłączony do puszki z filtrem powietrza
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-04-10, 20:43   

Ten rysunek powinien Ci pomóc, w ustaleniu gdzie powinny być podłączone te wężyki. :lol:

Twoje wężyki, to oznaczone nr 38 i 39. :lol:



http://www.hdlparts.com/f...=1991&fveh=4013
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
noik_1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-11, 00:22   

wielkie dzięki chłopaki! wszystko powoli staje się łatwiejsze ;)
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-11, 01:16   

noik_1 napisał/a:
wielkie dzięki chłopaki! wszystko powoli staje się łatwiejsze ;)


To zajżyj jeszcze TU.

Też jest łatwo :mrgreen:
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
noik_1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 17:53   

przepraszam za moją niekompetencję ale ten wąż który jest przyczyną moich utrapień ma ok. 15cm długości i ni hu hu nie da się nigdzie podpiąć, no i niestety nie znalazłem żadnego wolnego miejsca gdzie by go wpasować.

j

Jeżeli jest to ten wężyk o którym pisał Todek to jakie mogą być konsekwencje jazdy bez podłączenia?
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-04-12, 21:33   

noik_1 napisał/a:
przepraszam za moją niekompetencję ale ten wąż który jest przyczyną moich utrapień ma ok. 15cm długości i ni hu hu nie da się nigdzie podpiąć, no i niestety nie znalazłem żadnego wolnego miejsca gdzie by go wpasować.

j

Jeżeli jest to ten wężyk o którym pisał Todek to jakie mogą być konsekwencje jazdy bez podłączenia?




Masz tam 2 zaślepione wężyki, tak? Jeden idzie w okolice filtru powietrza, do "CHAMBER, AIR CLEANER", komory filtru powietrza, a drugi do takiego małego plastikowego zbiorniczka, w którym zbierają się nieczystości z odpowietrzenia komory korbowej silnika. Z którym masz problem? Który masz podpięty na swoje miejsce, a który nie?



Jakie konsekwencje? Jeżeli to wężyk od tego małego zbiorniczka, to żadne. A jeżeli wężyk od filtru powietrza, to moto może zasysać lewe powietrze, może nie równo pracować, gorzej odpalać.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM