/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pechowy koniec sezonu :(
Autor Wiadomość
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-11-29, 20:29   

A mi powiedzieli, że spawanie odpada, bo za duża domieszka magnezu. W sumie wyszło na to, że kupiłem nowe mocowanie. Nie pamiętam niestety, ile dałem.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2113
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 21:17   

potfur napisał/a:
A mi powiedzieli, że spawanie odpada, bo za duża domieszka magnezu. W sumie wyszło na to, że kupiłem nowe mocowanie. Nie pamiętam niestety, ile dałem.




Niestety nie każde aluminium da się spawać :-(
 
 
Dawid
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 23:01   

Mocowanie spróbuje jednak tym klejem, może u mnie się uda, w tej cenie warto spróbować ;-)

Kierunkowskaz pojedynczy taki sam jak mam zamontowane namierzony.



Mam tylko dylemat - czy 11 litrowy zbiornik na 100% podpasuje? wydaje mi się że tak no ale... :-P Jutro zadzwonie do sprzedawcy dopytać czy to napewno ten większy.



Teraz jeszcze pozostaje kwestia montażu zbiornika, w sumie nigdy nie zdejmowałem i nie podłączałem baku :mrgreen:
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-11-29, 23:10   

Dawid napisał/a:
Mam tylko dylemat - czy 11 litrowy zbiornik na 100% podpasuje? wydaje mi się że tak no ale... :-P Jutro zadzwonie do sprzedawcy dopytać czy to napewno ten większy.


Powinien pasować, wkońcu rama ta sama :lol:





Dawid napisał/a:
Teraz jeszcze pozostaje kwestia montażu zbiornika, w sumie nigdy nie zdejmowałem i nie podłączałem baku :mrgreen:


Spoko dasz radę. Pamiętaj, że musisz odkręcić "pokrętło" od kranika(długi krzyżak w środek). Następnie odkręcasz tą śrubę przy kanapie(oczywiście dla wygody kanapę zdjąć), tył zbiornika lekko do góry i do tyłu... Ostrożnie bo pod spodem są podłączone przewody paliwowe. Luzujesz opaski, ściągasz przewody z króćców i... w zasadzie to zbiornik już zdjęty.



Montaż w odwrotnej kolejności.

Powodzenia.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Bartez 


Motocykl: shadow vt 750 C2
Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-30, 02:41   

Najważniejsze, żeś cały! A uchwyt lusterka da się pospawać tylko poszukaj porządnego śpeca. Ja sam miałem identyczny przypadek po moim wrześniowym szlifie. Ukruszyło się tez lewe lusterko razem z częścią tego całego elementu ( na którym też jest klamka i przewody - przynajmniej w vt 750). Odkręciłem całość imbusem od kiery poodkręcałem klamkę, linkę i przewody i zaniosłem do spawania. Śpec zrobił za 50 zł a pytałem w salonie hondy (a tylko tam podobno można dostać takie coś) t kosztowało 240 zł. Na końcu podszlifowałem spaw i prysnąłem całość na czarno, tak jak było wcześniej. No i jest ok.
 
 
Dawid
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 14:10   

Ze zbiornikiem troche skucha bo bo sprzedawca nie wie, i nie jest w stanie określić rok produkcji ani tym bardziej pojemnosci zbiornika ;|
 
 
MCY 
Marcin


Motocykl: VT600C-93 JAWA350-82 VTX1300S-06
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2199
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-30, 14:32   

Dawid napisał/a:
Ze zbiornikiem troche skucha bo bo sprzedawca nie wie, i nie jest w stanie określić rok produkcji ani tym bardziej pojemnosci zbiornika ;|




To niech go zatankuje :shock: :mrgreen: .
_________________
Marcin
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2009-11-30, 18:27   

MCY napisał/a:
Dawid napisał/a:
Ze zbiornikiem troche skucha bo bo sprzedawca nie wie, i nie jest w stanie określić rok produkcji ani tym bardziej pojemnosci zbiornika ;|




To niech go zatankuje :shock: :mrgreen: .




Marcin to wcale nie było by takie głupie :!:

Raz, że wiedział by jaka pojemność, a dwa to czy przypadkiem nie jest dziurawy.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2009-11-30, 19:45   

Poproś go niech weźmie butelkę, np. po wodzie mineralnej, zaleje go wodą do pełna i zobaczy jaka jest pojemność ;-) (jeśli go kupisz to i tak musiałbyś przed założeniem lekko go przepłukać benzynką). Bak może być przemalowany (może również szpachlowany), widać na nim spore uszkodzenia lakieru (rysy i obtarcia) - czeka Cię więc na dzień dobry lakierowanie (dodatkowo brak emblematów/naklejek). Poza tym brak kluczyka do korka oznacza borowanie wiertarką. Na oko na 99,9% jest to wersja 11 litrów. Wypytaj go o malowanie i ew. szpachlowanie - może to być podstawa do zbicia ceny, i raczej nie kupowałbym bez wcześniejszego oglądania. Może lepiej będzie po prostu poszukać innego egzemplarza albo naprawić swój bak? Zrób może jakąś fotkę tej wgniotki to będziemy wiedzieć jakiej wielkości jest to uszkodzenie - może nie warto sobie zaprzątać tym głowy i po prostu zostawić jak jest? ;-)
_________________
Say no to slow.
 
 
barto 

Motocykl: VT 1100 C2 96
Wiek: 49
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 281
Skąd: Białystok/Augustów
Wysłany: 2009-11-30, 20:07   

Bardzo się cieszę że Tobie nic się nie stało. A motor ...zrobisz....masz całą zimę:) Zaufaj mi lepiej składać motor niż goić rany- wiem coś o tym :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
Czy to pretekstem jest czy nałogiem, że wciąż chcemy ruszyć w drogę...
 
 
 
Gerwazy 
MARCIN

Motocykl: VL 800
Wiek: 47
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 90
Skąd: ASW/TOS
Wysłany: 2009-12-05, 14:02   

Spawanie tak jak potfur napisał odpada bo za dużo domieszki magnezu i mogą powstać dziury w czasie spawania dlatego mi odradzono. Uchwyt kupiłem na Allegro za 80 pln ale trzeba być szybkim, bo błyskawicznie znikają... ja na swój polowałem prawie rok czasu ale udało się :chytrusek: przez ten czas używałem taki jak Marcin pokazał.

Co do zbiornika to mam na zbyciu z 95 roku z mojego moto z drobną ryską wielkości zapałki,malowanie oryginalne, wymieniłem go na idealny, bo mnie ryska bolała, a że Ukochana wyczaiła na Allegro i dokładnie w takim samym malowaniu to mi postanowiła zrobić prezent... gdybyś był zainteresowany to zdjęcia i szczegóły na priva!
 
 
Dawid
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 18:01   

No i sprawa z bakiem wyjaśniona i dogadana, kierunkowskaz zamówie po świętach i w zasadzie zostaje tylko mocowanie lusterka i później poskładać to do kupy :]



Dzięki wielkie!
 
 
Gerwazy 
MARCIN

Motocykl: VL 800
Wiek: 47
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 90
Skąd: ASW/TOS
Wysłany: 2009-12-06, 19:13   

Nie ma za co, po to jest to forum, żeby sobie pomagać :-)8
 
 
simon1977 


Motocykl: XRV 750 RD07 93
Wiek: 46
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 427
Skąd: Tranowskie Góry
Wysłany: 2010-02-05, 11:11   

Dawid napisał/a:
No i sprawa z bakiem wyjaśniona i dogadana, kierunkowskaz zamówie po świętach i w zasadzie zostaje tylko mocowanie lusterka i później poskładać to do kupy :]



Dzięki wielkie!




No i jak poskładałeś to do kupy :?: :-)
_________________
https://picasaweb.google.com/110236538065539021645
 
 
 
Dawid
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-21, 12:54   

Hej,



Wszystko w zasadzie poskładane :) zrobiłem też porządny serwis i powymieniałem z grubsza wszystko co trzeba bylo, śladów po pechowym zakręcie już w zasadzie nie ma, obecny stan prac nad Hanką:



-nowy 11 litrowy zbiornik polakierowany na czarną perłę i założony, bardzo delikatne wgniecenie usunięte przed lakierowaniem.

-nowy kierunkowskaz założony

-przód pomierzony laserowo i wszystko jest prościutkie

-wymieniony olej i uszczelniacze w lagach, wszystko spasowane i idealnie proste

-nowy kompletny zestaw napędowy

-nowy filtr powietrza

-nowe klocki z przodu

-nowy płyn hamulcowy i chłodniczy

-nowe fajki i przewody

-czyszczenie i regulacja gaźników



i wiele pomniejszych detali, zdecydowałem też postawić na takie mocowanie lusterka jak pokazał Marcin a ślad po starym wypolerowac na półokrągło i wyglada to tak jakby nigdy go tam nie było w zasadzie.



siedzenie powinno wrócic na dniach od tapicera a ja po piątkowej wypłacie udaje sie na zakupy (czekają jeszcze nowe lusterka i osłona chłodnicy ze stali nierdzewnej a następnie nowe manetki)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM