/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zapinanie 1 biegu....
Autor Wiadomość
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 10:43   zapinanie 1 biegu....

Witam. U was tez tak koledzy zgrzytnie podczas wrzucania 1 biegu??? mowie o VT 750 C 84" przy 1000obr wchodzi nawet nawet gladko... wyzej to juz zgrzytnie... sprzeglo mam odpowietrzone, caly uklad szczelny, zmieniony olej na 10W40... podobno ze ten typ tak ma... i ze zawwsze tak jest i nie grozne... podpowiedzcie cos:)
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-04-13, 10:51   

Nie ma się czym przejmować, ten silnik "żyje własnym życiem" :lol:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-04-13, 11:09   

Tka ma być, i już. :lol: :lol: Mam już drugą Hondzię, i..... jest tak samo przy wrzucaniu 1. :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Rigez 
Rysiek


Motocykl: Honda Shadow VT 750 RC29 1987
Wiek: 57
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 682
Skąd: Budczyce
Wysłany: 2009-04-13, 11:20   

Na starcie polecam dwukrotne użycie sprzęgła powinno troszkę pomóc :mrgreen:
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-04-13, 11:32   

Można ew. jeszcze trochę przepchnąć moto, w momencie wrzucania 1-nki. :) Po prostu delikatnie się odpychasz nogą, tak żeby moto się bardzo powoli toczyło, w tym momencie wbijasz 1. :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Doc 


Motocykl: VT 750 C2 ACE 02
Wiek: 52
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-13, 13:11   

W mojej C2 też jedynka wchodzi ze szłyszalnym stukiem. Potem jest już OK - słyszałem że tak ma byc i juz.
_________________
Mój Cień
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-04-13, 13:51   

Biegi wrzucaj zdecydowanie. Skrzynia jest niesynchronizowana, pełnego wysprzęglenia na mokrym sprzęgle nigdy nie ma.

Postaw maszynę na cegłach tak aby koło tylne było w górze, odpal, wciśnij sprzęgło i wrzuć jedynkę - zobaczysz że nawet be puszczenia sprzęgła tylne koło będzie się kręcić.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 15:49   

Dziekuje wam za wypowiedzi:) to moja pierwsza shadow wiec pytania ciagle sie pojawiaja:) i problem z głowy pozdrawiam
 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-04-14, 20:55   

mało tego- każdy motor z mokrym sprzęgłem tak ma

ja sobie ze zgrzytem radzę tak, że zanim wyjadę z garażu i odpalę silnik zapinam 1 i na sprzęgle przepchnę kawałeczek aż opór puści- tak się rozklejają tarczki po postoju

potem na odpalonym zanim wbiję 1 to potrzymam sprzęgło ze 3-4 sekundy żeby dać czas na rozdzielenie tarczek i jest cichutko
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 20:58   

dobry patent:) sprobuje:)
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-04-14, 23:07   

Rozklejanie sprzęgła to rozkejanie... Z reguły nie ma prawa się skleić przy codziennej ekspolatacji, no chyba że używamy motocykla raz na kilka tygodni.



Aby rozkleić sprzęgło, wystarczy odpalić na luzie, wcisnąć sprzęgło i dodać gwałtownie gazu - powinno puścić...
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
adapio 


Motocykl: Honda Shadow Spirit VT 750
Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-08, 00:39   stuki przy zmianie biegów

Witam wszystkich forumowiczów :)

Jestem nowym użytkownikiem forum, a także świeżym właścicielem hondy shadow spirit VT750 z 2007 r.

Z tego co jest opisywane w podobnych do tego wątkach widzę, iż problem w większości dotyczy "stuknięcia" 1 -go biegu. Mnie niepokoi to, że taki "stuk" występuje praktycznie przy każdym przełożeniu (a najbardziej nasilony jest przy zmianie z 1 na 2), znajomy mówi, że to normalne przy napędzie kardanem i z czasem powinno to się wyciszyć, jednak ciężko jest mi się do tego przyzwyczaić i ciągle mam wrażenie, że jest coś nie tak. Bardzo proszę o podpowiedź... może rzeczywiście jestem przewrażliwiony albo można coś poprawić? na coś zwrócić uwagę?

p.s

biegi staram się zmieniać szybko, kombinowałem już na różne sposoby ze zmianą biegów aby zminimalizować te stuki ale efekt cały czas ten sam.

Z góry dzięki za wszystkie odp.

Pozdrawiam
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2010-08-08, 08:32   Re: stuki przy zmianie biegów

adapio napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów :)

Jestem nowym użytkownikiem forum, a także świeżym właścicielem hondy shadow spirit VT750 z 2007 r.

Z tego co jest opisywane w podobnych do tego wątkach widzę, iż problem w większości dotyczy "stuknięcia" 1 -go biegu. Mnie niepokoi to, że taki "stuk" występuje praktycznie przy każdym przełożeniu (a najbardziej nasilony jest przy zmianie z 1 na 2), znajomy mówi, że to normalne przy napędzie kardanem i z czasem powinno to się wyciszyć, jednak ciężko jest mi się do tego przyzwyczaić i ciągle mam wrażenie, że jest coś nie tak. Bardzo proszę o podpowiedź... może rzeczywiście jestem przewrażliwiony albo można coś poprawić? na coś zwrócić uwagę?

p.s

biegi staram się zmieniać szybko, kombinowałem już na różne sposoby ze zmianą biegów aby zminimalizować te stuki ale efekt cały czas ten sam.

Z góry dzięki za wszystkie odp.

Pozdrawiam




Generalna zasada - jeśli słyszysz skrzynię podczas zmiany biegów, to znaczy, że źle zmieniasz biegi. Na początek proponuję przeczytać http://shadow.org.pl -> Na drodze -> Przegazówka. Znajdziesz tam podstawy teoretyczne. A to, że jest wał to żadne wytłumaczenie, chociaż odrobina prawdy w tym jest - moto z wałem wymaga przy tym więcej precyzji. Ja też mam motocykl z kardanem i wiem doskonale, że bezszelestna zmiana biegów jest jak najbardziej możliwa ;-)
 
 
adapio 


Motocykl: Honda Shadow Spirit VT 750
Wiek: 42
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-08, 15:05   

Dzięki za poradę, mam nadzieję, iż rzeczywiście problem leży tylko po mojej stronie :)... będę próbował dalej, szukając perfekcji w zmianie przełożeń :)

Pzdr
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2010-08-08, 17:57   

adapio napisał/a:
Dzięki za poradę, mam nadzieję, iż rzeczywiście problem leży tylko po mojej stronie :)... będę próbował dalej, szukając perfekcji w zmianie przełożeń :)

Pzdr




No to mam jeszcze jedną, ciekawą myślę, radę, by 1-ka wchodziła lepiej. Wskazówka ta ma zastosowanie tylko wtedy, jeśli moto odpalasz zimne, czyli np. stało przez kilka dni lub tygodni - im dłużej, tym ta rada jest "skuteczniejsza". A mianowicie. Po uruchomieniu moto po okresie postoju, po tym jak dasz mu odrobinę popracować by się choć trochę rozgrzało, wciskasz kilka razy klamkę sprzęgła, przytrzymując ją przy tym wciśniętą za każdym razem na ok. 1-2 sekundy. Trochę lepszy efekt uzyskuje się jeszcze gdy podczas wciśniętej klamki sprzęgła, przegazujesz delikatnie. Dlaczego? Otóż przy dłuższym postoju tarcze sprzęgłowe mają tendencję do "sklejania się" - im dłużej moto stoi, tym mocniej się "skleją". Przeprowadzenie "procedurki" jak opisałem powyżej sprawia, że pierwsze wbicie 1-ki jest cichutkie i nie powoduje szarpnięcia. I nie jest to tylko teoria - robię tak już dość długo, a eksperymentalnie wrzuciłem kilka razy 1-kę bez uprzedniego, kilkukrotnego wciskania sprzęgła - różnica jest odczuwalna ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM