/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Biały dym
Autor Wiadomość
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-09-18, 12:09   Re: no i jeszcze do tego wszystkiego....

popocatepetzl napisał/a:
Dzieki za dotychczasową pomoc, jednakże... przy próbie rozruchu stuka, świszczy, słychać gromy, coś się kręci .... no a później jakoś odpala i chodzi, tylko ten dym się wydobywa.



Podstawowe pytanie, czy próbować samemu, czy może według waszej wiedzy są to tak poważne sprawy, że lepiej sprzęt oddać sprawnemu mechanikowi, bo do roboty jest po prostu za dużo? Bralibyście się Panowie za naprawę samodzielnie? - głowice i takie tam mogę przeszlifować.



Kupując motor używany i z duszą, zdawałem sobie sprawę, że będę musiał przy nim trochę czasu spędzać. Idzie zima więc jeździć i tak nie będę.



Jeśli macie namiary na kogoś kto może wpaść i ocenić to byłym wdzięczny, motoru przy prawdopodobieństwie zatarcia nie będę ruszał - na wylocie na Kraków.


Ja mogę w przyszłym tygodniu, wytrzymasz?
 
 
popocatepetzl
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-19, 10:13   

Jasne!

Tylko jak się skontaktować, bo na priva, mało kto, nie wiedzieć czemu, odpowiada.

Daj tylko znać kiedy masz czas, maszyna cały czas w garażu stoi.
 
 
gineczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 14:31   

Przeczytałam ze strachem bo... mam to samo

Stanęłam za sprzętem (dzisiaj rano) był na ssaniu , i z prawej rury -biały dym a z lewej prawie niewidoczny . Moto ma nakulane 30.000 MIL

Więc mam się bać czy nie???

ps. już czuję nieprzyjemny ucisk w żołądku :cry:



Zaraz zaraz - gdyby to była uszczelka pod głowicą to "powinien " dymić także podczas odkręcania manetki ...prawda :roll:
 
 
Dzida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 20:08   

Słuchajcie nie uważacie że ten temat to trochę niepotrzebna panika?



Przecież jest po prostu trochę zimniej, popatrzcie na samochody zaraz po odpaleniu, leci im "biały dym" z rur?
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-09-27, 09:55   

Dzida ma rację. Jeśli dymienie ustaje to nie ma się czym przejmować to normalny efekt w chłodne dni.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
shadowman
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-27, 13:57   

Jestem tego samego zdania, po odpaleniu w chłodne dni na początku pojawia się biały dym, ale jest to całkowicie normalne. Jak tylko silnik i tłumik się rozgrzeje wszystko wraca do normy, wilgoć z "rury" zostaje odparowana:)
 
 
jenny
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-28, 20:16   

Dzida napisał/a:
Słuchajcie nie uważacie że ten temat to trochę niepotrzebna panika?



Przecież jest po prostu trochę zimniej, popatrzcie na samochody zaraz po odpaleniu, leci im "biały dym" z rur?




Jestem tego samego zdania :thx:

Miałam podobnie ale po rozgrzaniu silnika i wydechów problem znika - a podejrzewałam także różne dziwne rzeczy, hehe :-)8 Nie ma co wpadać w panikę - poobserwujcie swoje i inne maszyny :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM