/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem podczas jazdy
Autor Wiadomość
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 21:30   Problem podczas jazdy

Dzisiaj podczas krótkiej trasy nagle motocykl zaczął dziwnie się zachowywać, miał problem z przyspieszeniem dopiero po jakimś czasie miał powera, tak jakoś pierdział a po zatrzymaniu gasł na wolnych obrotach był problem żeby go odpalić, trzeba było gazu dodać, ale jak dodałem mu gazu to paliwo leciało ciurkiem z jakiejś rurki Zdjęcie



Moje pytania to:

Co trzeba zrobić żeby było wszystko ok (tj żeby chodził na wolnych obrotach jak poprzednio i odpalał bez problemów)

Czy tą aluminiowo czarną obudowę można odkręcić bo chciałem ją wypolerować i zmienić śrubki
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-04, 22:30   Re: Problem podczas jazdy

janus napisał/a:
Dzisiaj podczas krótkiej trasy nagle motocykl zaczął dziwnie się zachowywać, miał problem z przyspieszeniem dopiero po jakimś czasie miał powera, tak jakoś pierdział a po zatrzymaniu gasł na wolnych obrotach był problem żeby go odpalić, trzeba było gazu dodać, ale jak dodałem mu gazu to paliwo leciało ciurkiem z jakiejś rurki Zdjęcie



Moje pytania to:

Co trzeba zrobić żeby było wszystko ok (tj żeby chodził na wolnych obrotach jak poprzednio i odpalał bez problemów)

Czy tą aluminiowo czarną obudowę można odkręcić bo chciałem ją wypolerować i zmienić śrubki


Myślę, że nawet trzeba - mam wrażenie, że ten wężyk odpiął Ci się skądś właśnie pod tą obudową ... ale ja nie mam 600 :-)
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 22:57   

No właśnie też wydaje mi się że on powinien gdzieś dochodzić ale nie mam bladego pojęcia gdzie a wcześniej szczerze powiedziawszy nie zastanawiałem się jak to wygląda
 
 
Cichy 


Motocykl: Kawasaki gt550
Wiek: 53
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-04, 23:11   

Ten wężyk to przelew w komorze pływakowej. Jak kręcisz i nie możesz zapalić to pompa paliwa tłoczy paliwo do komory tam jest coś zapchane i wywala je tym wężykiem.

A może padł zaworek iglicowy. Może tylko śię zawiesił. Ale nie dam sobie za to nic obciąć :lol:
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-05, 17:05   

MI też sie wydaje że to przelew paliwa z gaźników, przydało by sie do nich zajrzeć ;/
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
jacabe 


Motocykl: Honda VF 750C2 - 1995; VT500C-sprzedana
Wiek: 50
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Lębork
Wysłany: 2008-06-05, 21:52   

daje głowe że iglicowy sie zawiesił i leje sie paliwko przez przelew a co za tym idzie zbyt wysoki pozoim paliwa w komorze powoduje zalewanie silnika i wlaśnie takie objawy jak kolega zauważyl. Nie pozostaje nic innego jak gaznik wyciagac :twisted:

powodzenia
_________________
Jak dasz koniom jeść, tak cię będą wieźć.

http://i16.photobucket.co...cbar/sobow2.jpg

http://i16.photobucket.co...marzec08016.jpg
 
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-05, 22:14   

No to będzie moje pierwsze zdejmowanie gaźnika jeszcze tego nie robiłem w moto z tego rocznika poprzednio jedynie wsk junak itp mam nadzieje ze dam sobie rade, muszę stwierdzić że juz kilka problemów ze swoim cieniem miałem a dopiero tysiąc km nim zrobiłem
 
 
czarny 
Grzesiek


Motocykl: VT 1100 SC23 94r
Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 177
Skąd: Glinik Średni RSR
Wysłany: 2008-06-06, 22:12   

Kurde sorka dopiero to przeczytalem. Mialem wlasnie to samo zaworki iglicowe sie zawiesily nie trzeba nic wyjmowac!!! wystarczy odkręcic srubke i spuscic paliwo ewentualnie wypalic do konca. Mojej to pomogło.
_________________
Życie jest po to, aby śmigać na moto!!!
Honda Shadow SC 23 1100C 1994r
WSK M06B3 125cm 1976r
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 00:01   

czarny napisał/a:
Kurde sorka dopiero to przeczytalem. Mialem wlasnie to samo zaworki iglicowe sie zawiesily nie trzeba nic wyjmowac!!! wystarczy odkręcic srubke i spuscic paliwo ewentualnie wypalic do konca. Mojej to pomogło.


Jutro zastosuję ten patent miejmy nadzieję że pomoże jak nie to trudno będę musiał rokręcać
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 11:29   

Jednak bez rozebrania się nie da wypaliłem całe paliwo z gaźnika ale nie pomogło co gorsza juz nie moge odpalić
 
 
czarny 
Grzesiek


Motocykl: VT 1100 SC23 94r
Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 177
Skąd: Glinik Średni RSR
Wysłany: 2008-06-07, 11:40   

To nie ciekawie :koso:

Mojej zrobiłem taki zabieg i teraz pracuje ładnie.

Poważniejsza sprawa.
_________________
Życie jest po to, aby śmigać na moto!!!
Honda Shadow SC 23 1100C 1994r
WSK M06B3 125cm 1976r
 
 
janus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 13:44   

Małe rozebranko i problem rozwiązany, ale to nie koniec ciekawostek będąc na jeździe próbnej zaliczyłem pierwszy delikatny szlif (naprawiali drogę i kamyszki były), ale co najgorsze jak się wpakowałem do rowy to akurat policja nadjechała a ja bez kasku i dokumentów :( własnie jadę na komende trzymajcie kciuki
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-06-07, 14:39   

no to tylko powodzenia i małego mandatu........
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM