/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z licznikiem.
Autor Wiadomość
CzarekZ
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-16, 10:37   Problem z licznikiem.

Witam .

Otóż mam problem z licznikiem. Mianowicie, wskazuje większą prędkość niż rzeczywiście jest - wujek na VFR jechał obok i okazało się, że gdy u mnie wskazuje 120 km/h, to naprawdę jest 100 km/h.

Nie wiem jak przy np. 160 u mnie - czy to już różnica np. 30km/h czy nadal 20 km/h.

Wskazówka 'chodzi' regularnie, beż żadnych zatrzymań, 'wahadełka' czy 'niezaskoczenia'.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy wiecie może co z tym zrobić ?



Z góry dzięki za pomoc ;)
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2009-03-16, 11:05   Re: Problem z licznikiem.

CzarekZ napisał/a:
Witam .

Otóż mam problem z licznikiem. Mianowicie, wskazuje większą prędkość niż rzeczywiście jest - wujek na VFR jechał obok i okazało się, że gdy u mnie wskazuje 120 km/h, to naprawdę jest 100 km/h.

Nie wiem jak przy np. 160 u mnie - czy to już różnica np. 30km/h czy nadal 20 km/h.

Wskazówka 'chodzi' regularnie, beż żadnych zatrzymań, 'wahadełka' czy 'niezaskoczenia'.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy wiecie może co z tym zrobić ?



Z góry dzięki za pomoc ;)




Podpinam sie do tematu - u mnie w VF-ce jest różnica 15km i terz nie wiem jak to poprawic - za pomoc :thx:
 
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-03-16, 11:24   Re: Problem z licznikiem.

CzarekZ napisał/a:
Witam .

Otóż mam problem z licznikiem. Mianowicie, wskazuje większą prędkość niż rzeczywiście jest - wujek na VFR jechał obok i okazało się, że gdy u mnie wskazuje 120 km/h, to naprawdę jest 100 km/h.

Nie wiem jak przy np. 160 u mnie - czy to już różnica np. 30km/h czy nadal 20 km/h.

Wskazówka 'chodzi' regularnie, beż żadnych zatrzymań, 'wahadełka' czy 'niezaskoczenia'.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy wiecie może co z tym zrobić ?



Z góry dzięki za pomoc ;)


To jest normalne - w aucie też tak mam, podobnie jak wielu znajomych - przy czym mierzyliśmy to przy pomocy GPS.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-03-16, 11:32   

Liczniki zazwyczaj są ustawione z pewną tolerancją - ale nie aż taką. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy opony są w rozmiarze podawanym przez producenta - ewentualnie zamienniki, które nie dają zbytnich różnic w obwodzie. Poza tym należy sprawdzić dokładność zamocowania linki prędkościomierza. Zbyt mocne wciśnięcie lub zbyt luźne skręcenie może powodować przekłamania. Kolejnym możliwym - acz kosztownym - do wykonania zabiegiem jest odstawienie zegara do serwisu tachografów - tam można wykonać kalibrację licznika. Oczywiście nie jest powiedziane, że się tego podejmą. Kolejny sposób to zamontowanie dodatkowego prędkościomierza rowerowego (są takie bezprzewodowe do 300 km/h). To rozwiązanie pozwala uzyskać kilka dodatkowych możliwości, jak np. prędkość (ze skalą prędkości), średnia prędkość, maksymalna prędkość, porównanie prędkości (+/-), drogomierz, pamięć drogomierza, dystans podróży, zegar, czas jazdy.

A na koniec zostaje wymiana licznika na nowy.
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2009-03-16, 22:56   

Mateusz napisał/a:
Liczniki zazwyczaj są ustawione z pewną tolerancją - ale nie aż taką.


Gwoli uściślenia: zazwyczaj liczniki zawyżają rzeczywistą prędkość i jężeli to zawyżenie nie przekracza 10% "prawdziwej" prędkości, to nie ma powodów do zawracania sobie tym głowy.
_________________
Andryszek - www
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2009-03-17, 09:02   

andryszek napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Liczniki zazwyczaj są ustawione z pewną tolerancją - ale nie aż taką.


Gwoli uściślenia: zazwyczaj liczniki zawyżają rzeczywistą prędkość i jężeli to zawyżenie nie przekracza 10% "prawdziwej" prędkości, to nie ma powodów do zawracania sobie tym głowy.




To moje 15km. więcej na budziku to nawet dobry wentyl bezpieczeństwa , który czasami może uratować od mandatu :-> i nie tylko....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM