/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest?
Autor Wiadomość
dawidtypa 

Motocykl: Honda Shadow VT 700c 86r.
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: olszyn
Wysłany: 2011-02-07, 12:38   Co to jest?

Witam, przy mojej VT 700 86r jestt taka jakby puszka i dochodzi do niej z dwóch stron wąż.

Co to jest??

Widoczne na zdjeciu :

http://img694.imageshack.us/i/beztytuudow.jpg/
 
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2011-02-07, 12:49   

Czyżby chodziło o Air Induction System ?
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
Hoder 


Motocykl: VT700c 1986r.
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 210
Skąd: Poznań/Krzyworzeka
Wysłany: 2011-02-07, 13:11   

w mojej 700 nic takiego nie ma. Skąd to zdjęcie? W serwisówce Clymera tego nie ma
_________________
tako rzecze Hoder ;)
 
 
 
dawidtypa 

Motocykl: Honda Shadow VT 700c 86r.
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: olszyn
Wysłany: 2011-02-07, 13:15   

Jest to w serwisówce Clymera na stronie 213.

Właśnie mnie też to ciekawi co to jest bo nie jest to spotykane we wszystkich 700 86r.
 
 
 
Hoder 


Motocykl: VT700c 1986r.
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 210
Skąd: Poznań/Krzyworzeka
Wysłany: 2011-02-07, 13:39   

aaa faktycznie :-)



to jest tylko w modelach kalifornijskich. to jest chyba element tego systemu, o którym napisał wyżej Robi - dodatkowy wlot powietrza, mający poprawić "ekologiczność" motocykla i nie tylko. A ten konkretnie element to "air injection control valve cover" czyli "osłonka zaworu bezpieczeństwa" tegoż systemu? ciężko mi się takie rzeczy tłumaczy, ale chyba taką funkcję ma to spełniać ;-) w razie czego poprawcie mnie :-)
_________________
tako rzecze Hoder ;)
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9503
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-02-07, 16:20   

To coś "Air injection control valve", występuje tylko w wersji moto na Kalifornię. Zapewne masz także w moto taką puszkę umiejscowioną pod chłodnicą. nie wiem dokładnie do czego ten zawór służy, ale ma on związek z ekologią i ostrymi przepisami ekologicznymi w stanie Kalifornia. Ten zawór steruje przepływem powietrza i takim jakby zasysaniem części spalin do powtórnego obiegu i mieszaniem ich z czystym powietrzem idącym do gaźnika.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
dawidtypa 

Motocykl: Honda Shadow VT 700c 86r.
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: olszyn
Wysłany: 2011-02-07, 16:24   

Czyli coś w stylu zaworu EGR jaki wystepuje w samochodach.

A nie wiecie czy jakos się to czyści czy coś w tym stylu, czy może lepiej to wymontować??
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9503
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2011-02-07, 16:48   

dawidtypa napisał/a:
Czyli coś w stylu zaworu EGR jaki wystepuje w samochodach.

A nie wiecie czy jakos się to czyści czy coś w tym stylu, czy może lepiej to wymontować??




No chyba można powiedzieć, że coś podobnego jak EGR. Czy się czyści? Zapewne można to rozebrać, przynajmniej częściowo.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
elmo 
elmo

Motocykl: czarny wół 750
Wiek: 46
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 61
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-02-08, 12:48   

O ile jest to element o tej samej zasadzie działania co w VT 750 to jest to układ oczyszczania spalin a dokładnie działa tak że podciśnienie w gaźniku otwiera zawór który doprowadza powietrze pobierane z komory z filtrem powietrza i kieruje go przewodami i kanałami w głowicy do kolektorów wydechowych. W głowicy są zawory płytkowe, takie blaszki które mogą się wyginać tylko w jedną stronę otwierając dolot powietrza do kolektora wydechowego a pęd spalin zasysa powietrze.

Ma to na celu dopalenie spalin czyli redukcję trującego tlenku węgla (CO) do nieszkodliwego dwutlenku węgla (CO2) oraz dopalenie węglowodorów-niespalonej benzyny-powstaje para wodna i dwutlenek węgla. (HC + O2 = CO2 i H2O)

Jest to taki tani i sprytny sposób sprzed ery katalizatorów na oszyszczenie spalin, niestety nie tak dokładny jak katalizator bo on redukuje jeszcze tlenki azotu, które w połączeniu z parą wodną tworzą kwas azotowy i azotawy. Katalizator zamienia te tlenki na azot atmosferyczny.

W moim moto VT 750 '99r przy 70 000 km wszystko było czyste, jedynie trochę sadzy w kanale w kolektorze za zaworkiem płytkowym, ale tak symbolicznie bez osadów i nagaru. Z samej ciekawości można by zajrzeć...

Taka ciekawostka jakie to cuda dzieją się w wydechu który od jutra będę patroszył :chytrusek:
 
 
dawidtypa 

Motocykl: Honda Shadow VT 700c 86r.
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: olszyn
Wysłany: 2011-02-08, 12:59   

Dzięki Elmo. :thx:

A czy przypadkiem shadowka nie traci przez takie dopalanie spalin na mocy?

Może lepiej by zdjąć to cudo? Co o tym myślicie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM