Co to jest?
Odpowiedz do tematu

: Co to jest?
Witam, przy mojej VT 700 86r jestt taka jakby puszka i dochodzi do niej z dwóch stron wąż.

Co to jest??

Widoczne na zdjeciu :

http://img694.imageshack.us/i/beztytuudow.jpg/

:
Czyżby chodziło o Air Induction System ?



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
w mojej 700 nic takiego nie ma. Skąd to zdjęcie? W serwisówce Clymera tego nie ma

tako rzecze Hoder ;)
:
Jest to w serwisówce Clymera na stronie 213.

Właśnie mnie też to ciekawi co to jest bo nie jest to spotykane we wszystkich 700 86r.

:
aaa faktycznie :-)



to jest tylko w modelach kalifornijskich. to jest chyba element tego systemu, o którym napisał wyżej Robi - dodatkowy wlot powietrza, mający poprawić "ekologiczność" motocykla i nie tylko. A ten konkretnie element to "air injection control valve cover" czyli "osłonka zaworu bezpieczeństwa" tegoż systemu? ciężko mi się takie rzeczy tłumaczy, ale chyba taką funkcję ma to spełniać ;-) w razie czego poprawcie mnie :-)

tako rzecze Hoder ;)
:
To coś "Air injection control valve", występuje tylko w wersji moto na Kalifornię. Zapewne masz także w moto taką puszkę umiejscowioną pod chłodnicą. nie wiem dokładnie do czego ten zawór służy, ale ma on związek z ekologią i ostrymi przepisami ekologicznymi w stanie Kalifornia. Ten zawór steruje przepływem powietrza i takim jakby zasysaniem części spalin do powtórnego obiegu i mieszaniem ich z czystym powietrzem idącym do gaźnika.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Czyli coś w stylu zaworu EGR jaki wystepuje w samochodach.

A nie wiecie czy jakos się to czyści czy coś w tym stylu, czy może lepiej to wymontować??

:
dawidtypa napisał/a:
Czyli coś w stylu zaworu EGR jaki wystepuje w samochodach.

A nie wiecie czy jakos się to czyści czy coś w tym stylu, czy może lepiej to wymontować??




No chyba można powiedzieć, że coś podobnego jak EGR. Czy się czyści? Zapewne można to rozebrać, przynajmniej częściowo.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
O ile jest to element o tej samej zasadzie działania co w VT 750 to jest to układ oczyszczania spalin a dokładnie działa tak że podciśnienie w gaźniku otwiera zawór który doprowadza powietrze pobierane z komory z filtrem powietrza i kieruje go przewodami i kanałami w głowicy do kolektorów wydechowych. W głowicy są zawory płytkowe, takie blaszki które mogą się wyginać tylko w jedną stronę otwierając dolot powietrza do kolektora wydechowego a pęd spalin zasysa powietrze.

Ma to na celu dopalenie spalin czyli redukcję trującego tlenku węgla (CO) do nieszkodliwego dwutlenku węgla (CO2) oraz dopalenie węglowodorów-niespalonej benzyny-powstaje para wodna i dwutlenek węgla. (HC + O2 = CO2 i H2O)

Jest to taki tani i sprytny sposób sprzed ery katalizatorów na oszyszczenie spalin, niestety nie tak dokładny jak katalizator bo on redukuje jeszcze tlenki azotu, które w połączeniu z parą wodną tworzą kwas azotowy i azotawy. Katalizator zamienia te tlenki na azot atmosferyczny.

W moim moto VT 750 '99r przy 70 000 km wszystko było czyste, jedynie trochę sadzy w kanale w kolektorze za zaworkiem płytkowym, ale tak symbolicznie bez osadów i nagaru. Z samej ciekawości można by zajrzeć...

Taka ciekawostka jakie to cuda dzieją się w wydechu który od jutra będę patroszył :chytrusek:

:
Dzięki Elmo. :thx:

A czy przypadkiem shadowka nie traci przez takie dopalanie spalin na mocy?

Może lepiej by zdjąć to cudo? Co o tym myślicie.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group