/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
czujnik temperatury
Autor Wiadomość
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-05-07, 21:16   

A co? Jak Ci wskazówka wchodzi na czerwone pole to nie załącza?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:17   

Cezar napisał/a:
No więc u mnie jest tak samo i się zastanawiam czy po prostu TTTM ?


U mnie włączał się mniej więcej w 2/3 środkowego białego pola. A teraz wskazówka doszła prawie do czerwonej i dalej nic ... a dalej bałem sie go nagrzewać. Na razie nie wiem, jak jest po przeczyszczeniu wszystkich styków - uszczelnia się cieknąca rurka :-) Jutro zaleję i sprawdzę ...
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-05-07, 21:18   

Mateusz napisał/a:
omo napisał/a:
Pewnikiem termostat dostał popalić,a jak zrobić go na krótko to co się dzieje-sprawdzałeś?


Znaczy co zrobić na krótko? Wiatrak? To działa, sprawdziłem na krótko


W/g mnie jeśli zrobiłeś kable na krótko(pominąłeś termostat i poszła wichura) tzn,termostat ma juz dość Twojego towarzystwa
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:19   

omo napisał/a:
Mateusz napisał/a:
omo napisał/a:
Pewnikiem termostat dostał popalić,a jak zrobić go na krótko to co się dzieje-sprawdzałeś?


Znaczy co zrobić na krótko? Wiatrak? To działa, sprawdziłem na krótko


W/g mnie jeśli zrobiłeś kable na krótko(pominąłeś termostat i poszła wichura) tzn,termostat ma juz dość Twojego towarzystwa


Termostat czy czujnik? Bo to dwie różne rzeczy w 500 ... i dlaczego czujnik pokazuje, co ma pokazać, a wiatrak się nie załącza???
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:21   

Cezar napisał/a:
A co? Jak Ci wskazówka wchodzi na czerwone pole to nie załącza?


Nie wiem, bałem sie go puścić aż na czerwone ... sam wiesz - glut w chłodnicy, wyciek z boku ... ale tym razem może zrobię test :-)
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-05-07, 21:23   

[quote="Cezar"]W VT500C jest tak że w chłodnicy jest czujnik który pod wpływem temperatury zmienia rezystancję. Gdy jest gorąca woda w chłodnicy to czujnik sie zwiera i w ten sposób załączane jest zasilanie wiatraka..

Myslę o tym
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-05-07, 21:28   

Mateusz napisał/a:
Roadrunner napisał/a:
W VT600c jest tak, że są dwa czujniki - jeden od kontrolki (u ciebie pewnie analogiczny czujnik steruje wskaźnikiem temperatury), a drugi jest od włączania wichury. Może po prostu ten od wiatraka Ci zdechł?


Nie znalazłem drugiego czujnika ... znalazłem jeden, z którego wychodzą dwa przewody :-) I właśnie mnie to dlatego dziwi, bo wskazówka działa, wiatrak chodził ... i nagle wiatrak przestał a wskazówka działa.




Mati nie wiem jak w 500 ale u mnie czujnik od zegara jest przy termostacie. U ciebie pewnie jest tak samo i dlatego wskazówka działa a wentylator nie bo masz walnięty czujnik w chłodnicy.
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-07, 21:33   

renegade26 napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Roadrunner napisał/a:
W VT600c jest tak, że są dwa czujniki - jeden od kontrolki (u ciebie pewnie analogiczny czujnik steruje wskaźnikiem temperatury), a drugi jest od włączania wichury. Może po prostu ten od wiatraka Ci zdechł?


Nie znalazłem drugiego czujnika ... znalazłem jeden, z którego wychodzą dwa przewody :-) I właśnie mnie to dlatego dziwi, bo wskazówka działa, wiatrak chodził ... i nagle wiatrak przestał a wskazówka działa.




Mati nie wiem jak w 500 ale u mnie czujnik od zegara jest przy termostacie. U ciebie pewnie jest tak samo i dlatego wskazówka działa a wentylator nie bo masz walnięty czujnik w chłodnicy.


Aaaaaaa .... o i tu mnie masz .... znaczy dupa zbita i czas zrobić włącznik na kierownicy :-) A nikt nie próbował czegoś dopasować? Jakiś polonez, fiat itp? :-)
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-07, 22:00   

mi to nawet termostat pierdyknął... wskazowka nigdy nie drgnęła da rade to jakos zrobic??
 
 
mac
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-07, 22:17   

U mnie też tak było i sprawdzałem na krótko wszystko działało. Okazało się że to najprostsza rzecz z możliwych bezpiecznik w skrzynce na kierownicy przepalony.
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2008-05-08, 08:26   

Mateusz napisał/a:
Roadrunner napisał/a:
W VT600c jest tak, że są dwa czujniki - jeden od kontrolki (u ciebie pewnie analogiczny czujnik steruje wskaźnikiem temperatury), a drugi jest od włączania wichury. Może po prostu ten od wiatraka Ci zdechł?


Nie znalazłem drugiego czujnika ... znalazłem jeden, z którego wychodzą dwa przewody :-) I właśnie mnie to dlatego dziwi, bo wskazówka działa, wiatrak chodził ... i nagle wiatrak przestał a wskazówka działa.






W VT600c od obu czujników odchodzi po jednym przewodzie. U Ciebie od jednego czujnika odchodzą dwa. I tu jest pies pogrzebany ;-)

A pomysł z dopasowaniem od samochodu albo innego motocykla może być dość trafiony. Oby tylko załączał wichurę przy odpowiedniej temperaturze. W przypadku innego gwintu zawsze można by poprosić o pomoc jakiegoś ślusarza - zawsze to taniej jak nowy oryginalny czujnik ;-)
_________________
Say no to slow.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-08, 08:56   

mac napisał/a:
U mnie też tak było i sprawdzałem na krótko wszystko działało. Okazało się że to najprostsza rzecz z możliwych bezpiecznik w skrzynce na kierownicy przepalony.


Sprawdzone, wszystkie całe. Jeszcze muszę popatrzeć - może coś innego sie znajdzie.
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-08, 10:39   

tez myslałem na poczatu ze moze bezpiecznik... wszystkie były ok.



Co jest przyczyną unieruchomienia wskazowki od temperatury??
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-08, 10:51   

Bushi napisał/a:
tez myslałem na poczatu ze moze bezpiecznik... wszystkie były ok.



Co jest przyczyną unieruchomienia wskazowki od temperatury??


Właśnie staram sie dojść, czy przypadkiem przy termostacie nie ma drugiego czujnika ... ale chyba będę musiał to organoleptycznie sprawdzić, bo w serwisówce nie mogę sie doczytać
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-05-08, 10:52   

Roadrunner napisał/a:




W VT600c od obu czujników odchodzi po jednym przewodzie. U Ciebie od jednego czujnika odchodzą dwa. I tu jest pies pogrzebany ;-)

A pomysł z dopasowaniem od samochodu albo innego motocykla może być dość trafiony. Oby tylko załączał wichurę przy odpowiedniej temperaturze. W przypadku innego gwintu zawsze można by poprosić o pomoc jakiegoś ślusarza - zawsze to taniej jak nowy oryginalny czujnik ;-)


Chyba wymontuję i przejadę się do jakiegoś motoryzacyjnego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM