/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-03, 15:00
Jaka jest norma olejowa?
Autor Wiadomość
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-04, 19:50   

Ja narazie w ramach filtra mam ogolocona siatke ze starego i zawinieta dookola tego czegos szmate ;) Ale moj filtr ciezki do znalezienia... Jedna z tych nielicznych rzeczy nie pasujacych od VT 500 :(
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-04, 19:55   

Dym czarny

Czarny dym może pojawić się jeśli do cylindrów będzie napływać bardzo bogata mieszanka paliwowa. Dymienie nie będzie duże, ale widoczne nawet na biegu jałowym.[/quote]



U mnie wali na czarno, swiece zaswinione jak nieboskie stworzenie...wzystko na pierwszym cylindrze Drugi w normie...chcesz powiedziec ze to tylko mieszanka? Kamien spadlby mi z serca
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-04, 19:57   

cotec napisał/a:
Ja narazie w ramach filtra mam ogolocona siatke ze starego i zawinieta dookola tego czegos szmate ;) Ale moj filtr ciezki do znalezienia... Jedna z tych nielicznych rzeczy nie pasujacych od VT 500 :(
A nie dałoby się na to założyć jakąś gąbkę?

Poprzedni właściciele mojego moto ,właśnie na ogołoconą siatkę z filtra papierowego naciągnęli gąbke od filtra mokrego

Pozdr
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-04, 20:01   

Zastanawiam sie nad zalozeniem tych takich "pitek" bezposrednio na gazniki Poprzedni filtr skladalem z dwoch :))
 
 
igner 
Łukasz Beskitos :)

Motocykl: był VT 500 C 84 a teraz śmigło
Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Brześć Kujawski
Wysłany: 2007-07-04, 20:04   

lekko jeździ Czarek?

to ja też witam w klubie a co :mrgreen:

ja zmieniam biegi przy 4 tyś. obrotów

dopiero na 6 biegu mam obroty powyżej 4 tyś

a tak to zawsze pomiedzy 3-4 tyś

też go mule a tyle mi nie pali co Czarka :evil:

może za bardzo mule :mrgreen:

ma być jazda dostojna pryk pryk i bez katowania



a Globi jeśli chodzi o "machniom" to raczej nie

wole już ten-tańszy w eksploatacji mimo wszystko :mrgreen:



a co do nawilżenia-to nawilże olejem od moto(półsyntetyk Mobila) leciutko i myśle że narazie dopóki nie zaopatrzę się w spray lub coś w tym stylu to też narazie bedzie dobrze
 
 
igner 
Łukasz Beskitos :)

Motocykl: był VT 500 C 84 a teraz śmigło
Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Brześć Kujawski
Wysłany: 2007-07-04, 20:07   

Cotec u mnie miałem taki problem- co prawda nie kopcił na czarno czy coś w tym stylu ale jedna świeca zakopcona, druga czyściutka- synchronizacja gaźników i regulacja mieszanki i po problemie



zacznij od tego
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-04, 20:11   

igner napisał/a:
a Globi jeśli chodzi o "machniom" to raczej nie

wole już ten-tańszy w eksploatacji mimo wszystko :mrgreen:
Pewnie że tańszy, dlatego nieśmiało zapytałem :mrgreen:

igner napisał/a:
a co do nawilżenia-to nawilże olejem od moto(półsyntetyk Mobila) leciutko i myśle że narazie dopóki nie zaopatrzę się w spray lub coś w tym stylu to też narazie bedzie dobrze
Będzie dobrze. Jak taka maszyna daje radę bez flitra :-> , na suchej gąbce, to tym bardziej na silnikowym nic się jej nie stanie.

Pozdr
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-04, 20:20   

Poki co zbieram informacje :) I tak rozpedzam sie z max 80 do 90 a nawet 100...z gorki ;) a spalanie zeszlo z 7,9 do 5,4 hihihi Jak bede mial urlop to podlacze sie jeszcze z miernikiem do "puls generatorow" czyli po naszemu to chyba czujnikow polozenia walu no i ten nieszczesny rozrzad... I tak szczesliwy jestem ze to jednak CHYBA nie moduly :) Na piatym biegu wkreca sie calkiem niezle ale na nadbiegu edwie 4,5 tys obrotow i maaaaalo sily :(
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-04, 22:46   

cotec napisał/a:
Dym czarny

Czarny dym może pojawić się jeśli do cylindrów będzie napływać bardzo bogata mieszanka paliwowa. Dymienie nie będzie duże, ale widoczne nawet na biegu jałowym.




U mnie wali na czarno, swiece zaswinione jak nieboskie stworzenie...wzystko na pierwszym cylindrze Drugi w normie...chcesz powiedziec ze to tylko mieszanka? Kamien spadlby mi z serca[/quote]

Może masz walnięty pływak/membranę albo dysze w gaźniku i Ci wali paliwa jak głupie? Ale licz sie z możliwością pierścieni
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-04, 22:48   

cotec napisał/a:
Zastanawiam sie nad zalozeniem tych takich "pitek" bezposrednio na gazniki Poprzedni filtr skladalem z dwoch :))


Uuuuuu, dobrze się nad tym zastanów. Te filtry maja dość dużą przepustowość, kiepsko wyłapują syf. Oczywiście mówię o filtrach <100 pln za sztukę
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-04, 22:51   

cotec napisał/a:
Poki co zbieram informacje :) I tak rozpedzam sie z max 80 do 90 a nawet 100...z gorki ;) a spalanie zeszlo z 7,9 do 5,4 hihihi Jak bede mial urlop to podlacze sie jeszcze z miernikiem do "puls generatorow" czyli po naszemu to chyba czujnikow polozenia walu no i ten nieszczesny rozrzad... I tak szczesliwy jestem ze to jednak CHYBA nie moduly :) Na piatym biegu wkreca sie calkiem niezle ale na nadbiegu edwie 4,5 tys obrotow i maaaaalo sily :(


Póki co zrób porządnie synchronizację i skład mieszanki :-) Bo zdaje się, że na razie z tym masz największy problem. A co z rozrządem? Łańcuchy Ci walą?
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-04, 23:08   

Oj graja graja...Najpierw myslalem ze zawory ale okazalo sie ze niestety to nie one Przynajmniej tak mi wyjasnil jeden oswiecony :) Ze niby juz wiecej slizgacze nie siegaja :) Kiepskie slizgacze japonce wymyslili mysle sobie ;) Nie na nasze warunki :)
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-04, 23:12   

Dzięki Mateusz za obszerne wyjaśnienia, ale jest to dla mnie za bardzo skomplikowane. Pogadam z chłopakami z Łodzi, to mi może trochę objaśnią. He, he, he. he........
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
sztywny 
czerwona gałeczka


Motocykl: vtx 1800c
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-04, 23:28   

igner napisał/a:
......................



filtr oleju wymieniałem dwa miesiące temu to airbox był suchy-ścianki były minimalnie tłuste ale nie mokre..........................



Pzdr.


Igner

scianki zawsze beda tluste bo jak wyjmujesz nowy filtr z pudelka to one juz sa natluszczone

pewnie chroni to przed wilgocia
_________________
.......motór nie umiera nigdy, motór jest wieczny.....
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-07-05, 01:41   

O kurcze ale sie tu wielki ruch na forum zrobił... ;)) Suuper...

I widać że temat oleju w VT500C szybko i dynamicznie sie rozwija :))



Co do świec... To ja też miałem czarne jak miałem zapchany filtr powietrza i motocykl wtedy strasznie mi sie mulił powyzej 4k rpm..



BTW. Co do mulenia motocykl... Ja jeżdże spokojenie, bo tak lubie, biegi zmieniam przy 3,5krpm, nie jeżdżę powyżej 5krpm, no dobra... jeżdżę rzadko..

Co do spalania... Spalał mało bez filtra, z filtrem spala jeszcze mniej :D

Pozdro!
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM