/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura pytanie
Autor Wiadomość
Syrnik19 
Show must go on

Motocykl: Honda VT 500 1985
Wiek: 37
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 112
Skąd: Nowa Dęba
Wysłany: 2011-07-10, 15:57   Temperatura pytanie

Przeczytałem dział o układzie chłodzenia praktycznie od deski do deski.. ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi... otóż wczoraj późnym wieczorem zachciało mnie się przejażdżki ( moto stał z 1,5 tyg nieużywane ) zapaliło od razu i pojechałem się przejechać po około 25 km zgasiłem moto na jakieś 40 -50 min i jadę dalej było coś koło 20.30 więc temperatura otoczenia niższa i tak jadę i po jakiś 10 km wskaźnik temp w moto wskoczył w ponad polowe grubej białej kreski następnie tak jechałem cały czas aż wjechałem w miasto ruchu nie było wielkiego, raptem z 4 razy na światłach stałem i wskaźnik wskoczył pod czerwone pole ale nie włączył się wiatrak ( wcześniej wszystko było sprawne) więc pomyślałem że coś może być nie tak i tak dojechałem jeszcze 20 km do domu temperatura międzyczasie spadła tak do 3/4 białej grubej kreski. Natomiast dziś też pojechałem sprawdzić co się będzie działo temp u mnie w cieniu 30 stop przejechałem tak z 90 km w tym jedno miasto też kilka świateł temperatura wskoczyła w mieście pod czerwone pole ale brakowało jej jeszcze do czerwonego i tak otrzymywała się późnej przez jakieś 10 km, dopiero później spadła do początku grubej białej kreski tzn była troszkę więcej niż w połowie.

pytanie do was czy to normalne z tą temp że by utrzymywała się na takim poziomie np po dzisiejszej jeździe ? czy ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie :-) , dodam ze płyn ma 2 sezon też 2 sezony temu był odpowietrzany i chłodnica była płukana.. co jakiś czas dolewam płynu do zbiorniczka wyrównawczego. Czy jest sens odpowietrzyć albo jakieś inne zabiegi wykonać np wymiana płynu, lub czujnika, dodam że nie mam termostatu
 
 
 
sowacki 


Motocykl: Honda Shadow 500C/ 1985r.
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 153
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-07-12, 22:06   

Nie wiem czy normalne ale mam praktycznie to samo... Dzisiaj ze znajomą wyciągnałem Shadowke a właściwie siebie na 10 km rozjazd w jeździe powiedzmy takiej mieszanej, jakieś światła ale większośc w ruchu.. i wskazówka na 3/4 moment.

Poprzedni właściwiel wywalił ten czujnik temp. i wiatraczek zamontował na surowo;) Przy kierownicy mam taki całkiem estetyczny przełącznik ON/OFF :) Całkiem nieźle zdaje to egzamin a też mam przewrażliwienie na tym pkt więc kontroluje temp co chwile:)

pozdro.
 
 
yarkom 
Jarek


Motocykl: VT 700 C 86
Wiek: 59
Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 246
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-07-13, 08:24   

Witam
Nie znam się na 500 (na swojej ledwo co) ale u mnie np. temperatura jest utrzymywana na samym początku pola wskazań, i to nawet jak jadę w gorący dzień. No chyba że stanę na parę minut w kurku po do 1/3 podskoczy, ale potem w jeździe ją zbija. Oczywiście w mieście pewnie bardziej by wzrastała. Sądzę że 500 ma też duża chłodnicę i powinna ona lepiej chłodzić, może zakamieniona?
_________________
"Get your motor runnin'
Head out on the highway
Lookin' for adventure"
Steppenwolf "Born to be Wild"

https://picasaweb.google.com/111954795753993843437/HondaShadow700c?authkey=Gv1sRgCK6QhoWsnu6UCQ&feat=directlink#
 
 
 
Syrnik19 
Show must go on

Motocykl: Honda VT 500 1985
Wiek: 37
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 112
Skąd: Nowa Dęba
Wysłany: 2011-07-13, 13:15   

Ja dziś po przejażdżce około 80 km temperatura (tzn wskaznik) utrzymuje się w w połowie skali tzn jest na grubej kresce czasem spadnie do początku grubej kreski czy to nomrmalne wskazanie czy trzeba czyścić chłodnice?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM