/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Strzelanie z tłumika
Autor Wiadomość
Daniel_A
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-13, 22:12   Strzelanie z tłumika

Witam :!:

Chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób można strzelać z tłumika i czy powoduje to jakieś poważniejsze szkody :?: Może to głupie pytanie bo na pewno szkodzi to motocyklowi ale chciałbym wiedzieć do jakiego stopnia :-/
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 15:55   

Tłumik dokręcasz do gnata, odbezpieczasz i pociągasz za spust. Jeśli lufę skierujesz w tym czasie w stronę motocykla - możesz spodziewać się poważnych szkód.

A tak serio ... jakby Ci to wytłumaczyć :?: :roll:
 
 
Jurek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 19:08   

Też nie wytłumaczę... ale ten dźwięk ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Daniel_A
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 20:19   

Czyli co trzeba zrobić tak łopatologicznie pisząc żeby mi strzelił kiedy chce?
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-04-14, 20:30   

Odmówić modlitwę do Świętego Motóra :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
KoSS
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 22:34   

Musisz mieć puste wydechy i jak dodasz gazu a potem szybko odejmiesz to ci strzeli, lub jak zwalniasz hamując silnikiem to też będziesz miał efekt strzelania. Powoduje to spalanie mieszanki poza komorą spalania czyli krótko mówiąc w w komorze wydechowej, efekt uboczny to wypalanie się gniazd zaworowych, możesz wydłubać fabryczne wydechy lub je ponawiercać długom wiertłem, ale pamiętaj o jednakowej liczbie dodatkowych dziur tak aby był równy wydech z każdego cylindra. Efekt głośniejsze wydechy strzelanie z rur ale nie tak mocne jak przy pustych ale zdrowe zawory wydechowe.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-04-14, 22:41   

Efekt lepszy przy ubogiej mieszance... lecz wtedy może Ci sie bryka dławić :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-04-14, 22:45   

Taki efekt można uzyskać nie tylko na pustych wydechach.

Wystarczy na chwile wyłączyć zapłon. Ale na tak, żeby zdążyć go włączyć ponownie zanim silnik sie zatrzyma. Wtedy będzie głośne walniecie.
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
Daniel_A
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-15, 14:47   

Mam wydechy rozwiercone (5 dziur na każdym) i chodziło mi o sposób strzelania tak jak pisał Mały_tomi. Tylko że rzadko mi to wychodzi może to przez to że mam 125:( w gdy to robie to przekręcać trochę manetkę :?:

Tak w ogóle to dzięki za zainteresowanie :thx:
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-16, 21:10   

witam



Panowie, do strzelania wcale nie trzeba mieć pustych wydechów, dodajesz gazu, następnie wyłanczas zapłon (przełącznikiem na kierowniy) - dosłownie na sekundę i odrazu włanczasz. Po włączeniu znowu dodajesz szybko gazu. Przez moment wyłaczenia zapłonu, nie masz iskry i mieszanka zbierze się w kolektorze wylotowym, a jak właczysz to tam nastąpi eksplozja jej a nie w cylindrze. Efekt: zawory, korobody dostają w .... (4 litery), a pozatym może ci tłumik rozerwać. Efekt uboczny zależy od stanu twojej maszyny, ale ogólnie nie polecam...
 
 
Daniel_A
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 22:56   

Heh już wszystko wiem. 125ccm da sie strzelić choć bardzo trudno i jest to niebezpieczne. A dla tych którzy chcą postrzelać to najlepiej jakiś motor co najmniej 650 choć nie wiem czy sie da w każdym bądź razie 1300 na pewno. Do tego są specjalne tłumiki które mają specjalnie duże otwory fabrycznie robione wiem bo dziadzia sobie zamówił. To co słychać z tego tłumika to jest coś niesamowitego. Jadąc za nim nie wiedziałem kiedy zmienić bieg bo nie słyszałem mojego motoru :lol: . Więc moje pytanie z tego tematu zostało rozwiązane i dzięki za zainteresowanie sie i pisaniem :thx: Szerokich dróg i jak ktoś sie wybiera to do zobaczenia w Mrągowie :-D
 
 
Bushi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-29, 11:00   

Jak miałem Honde cb 450 S to uwierz ze tak napier....ło ze az głowa bolała :-) wiec nie trzeba miec 1300 zeby narobic hałasu. Shadowka nie strzelałem jeszcze bo nie miałem takiej potrzeby
 
 
Daniel_A
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-19, 01:31   

Panowie

Dzisiaj strzelałem (patrząc na godzinę wczoraj) poprzez dodanie lekko gazu i duszenie motoru po wyłączeniu zapłonu i kolejnym przekręceniu kluczyka.

Odrazu nie wyjdzie bo muszą spaliny parę razy sie zebrać a potem to co drugi raz strzela ogniem na 0,4m. Stąd mam parę pytań: Czy takie walenie nie powoduje potężnego obrotu tłoka :?: Czy to niszczy sie tylko tłumik :?: Co dokładnie może sie stać przez coś takiego :?:



Zaznaczam że nie trzeba piłować motoru żeby strzelić bo wystarczy na niskich obrotach go przydusić a i wydechy mam podwójne nawiercone (nie puste) i motor 125ccm i ogień z rury niesamowity.



A i jeszcze jedno jeśli ktoś wie co zrobić żeby z 2 rur strzeliło naraz to niech napisze bo mi zarazie strzela albo jedną albo drugą.



A i czy na ssaniu lepiej będzie strzelał :?:
 
 
Rocker 

Motocykl: FLHR
Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 266
Skąd: Dobrodzień
Wysłany: 2008-06-25, 13:09   

Ja miałem Suzuki GS400 z 78r i tak strzelał że nikt nie chciał za mną jeździć żeby jakąś kulką z łożyska nie dostać ;-)
 
 
lider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-05, 22:08   

KoSS napisał/a:
Musisz mieć puste wydechy i jak dodasz gazu a potem szybko odejmiesz to ci strzeli, lub jak zwalniasz hamując silnikiem to też będziesz miał efekt strzelania. Powoduje to spalanie mieszanki poza komorą spalania czyli krótko mówiąc w w komorze wyd echowej, efekt uboczny to wypalanie się gniazd zaworowych,
czyli podsumowujac jesli mam wolne wydechy to rozpiep......szy mi zawory tak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM