/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-03, 14:46
Układ chłodzenia VT600c - czy moja niunia jest zdrowa?
Autor Wiadomość
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2011-09-26, 07:46   

bartekh2o napisał/a:
Jeszcze nic w tej sprawie nie działałem. Chciałem jedynie wiedzieć, czy domyślnie lampka powinna się zapalać na chwile przy rozruchu, bo serwisówka swoje, a wiedza i doświadczenie motocyklistów z forum swoje :)


U mnie kontrolka nigdy się nie zaświeciła, ani podczas rozruchu moto ani podczas jazdy. Żadnych problemów z układem chłodzenia nie miałem.
 
 
adamoos72 


Motocykl: VTX1800C '03 & VTX1300C '06
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 240
Skąd: Koronowo/Limerick
Wysłany: 2011-09-26, 10:35   

U mnie też nigdy się nie zaświeciła.
_________________
Lucky rideR
 
 
sqner79 


Motocykl: Było VT600 jest VTX 1300C
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 49
Skąd: Cygany
Wysłany: 2012-05-17, 19:38   

Witam
Jestem świeżo upieczonym riderem i szczęśliwym posiadaczem VT 600 Shadow :chytrusek:
Może to będzie ciut przewrażliwione pytanko i może to normalne bo trochę się domyślam czego to może być powodem...trzy opcje według mnie.

A mianowicie zaraz po uruchomieniu silnika w tłumikach pojawia się woda. Nie jest to ogromna ilość ale jednak. No i po kilku minutach siłą rzeczy paruje i tłumiki są suche.

Więc teraz pytanko:
czy to może oznaczać wodę w paliwie, czy też może jest to woda z katalizatora(jeśli shadowka takowy posiada), czy też może NIESTETY płyn chłodzący przedostaje się do paliwa(mam nadzieję że nie!!!!!!!!)

Proszę o posty i pomoc

pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2012-05-17, 21:01 ]
sqner79 napisał/a:
Witam
Jestem świeżo upieczonym riderem i szczęśliwym posiadaczem VT 600 Shadow :chytrusek:
Może to będzie ciut przewrażliwione pytanko i może to normalne bo trochę się domyślam czego to może być powodem...trzy opcje według mnie.

A mianowicie zaraz po uruchomieniu silnika w tłumikach pojawia się woda. Nie jest to ogromna ilość ale jednak. No i po kilku minutach siłą rzeczy paruje i tłumiki są suche.

Więc teraz pytanko:
czy to może oznaczać wodę w paliwie, czy też może jest to woda z katalizatora(jeśli shadowka takowy posiada), czy też może NIESTETY płyn chłodzący przedostaje się do paliwa(mam nadzieję że nie!!!!!!!!)

Proszę o posty i pomoc

pozdrawiam wszystkich
 
 
sowacki 


Motocykl: Honda Shadow 500C/ 1985r.
Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 153
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-05-17, 21:56   

Spokojna Twoja przewrażliwiona głowa;) Sgner Najważniejsze żebyś odwiedził to miejsce http://www.shadow.org.pl/forum/viewforum.php?f=24

Maj mamy taki piękny że to normalne. Jest zimno, wilgotno. W taką pogode moto wyparowuje wilgoć. Motocykl może ciut kopcić zanim się rozgrzeje i cała woda wyparuje, w wydechach zauważysz troche kropel wody. Kontroluj wszystkie płyny i bądź spokojny.
Ostatnio zmieniony przez sowacki 2012-05-17, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2012-05-17, 22:06   

sqner79 napisał/a:
zaraz po uruchomieniu silnika w tłumikach pojawia się woda.
Nic się nie martw tak jest w każdym moto. Jako że po wyłączeniu moto tłumiki są gorące, w skutek czego łatwiej zbierają wilgoć z powietrza na zasadzie różnicy temperatur. To normalny objaw jest, stąd odradza się odpalanie motocykla zimą gdzie różnica temperatur między rozgrzanym tłumikiem a otoczeniem jest bardzo duża i całkowite odparowanie wody z układu wydechowego wymaga/zajmuje więcej czasu, ale to tak na marginesie. Pozostaje Ci tylko jeździć i nie martwić się tym zjawiskiem.
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
sqner79 


Motocykl: Było VT600 jest VTX 1300C
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 49
Skąd: Cygany
Wysłany: 2012-05-18, 14:18   

No to uspokoiliście mnie.

Dzięki serdeczne za pomoc oraz wskazówki!

Może uda się kiedyś spotkać gdzieś na wyprawie.

To była moja jedyna bolączka jeśli chodzi o kondycję mojego moto więc jeszcze raz dzięki i spadam w drogę

pozdrowienia
_________________
Lewa w górę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM