Układ chłodzenia VT600c - czy moja niunia jest zdrowa?
Odpowiedz do tematu

:
bartekh2o napisał/a:
Jeszcze nic w tej sprawie nie działałem. Chciałem jedynie wiedzieć, czy domyślnie lampka powinna się zapalać na chwile przy rozruchu, bo serwisówka swoje, a wiedza i doświadczenie motocyklistów z forum swoje :)


U mnie kontrolka nigdy się nie zaświeciła, ani podczas rozruchu moto ani podczas jazdy. Żadnych problemów z układem chłodzenia nie miałem.

:
U mnie też nigdy się nie zaświeciła.

Lucky rideR
:
Witam
Jestem świeżo upieczonym riderem i szczęśliwym posiadaczem VT 600 Shadow :chytrusek:
Może to będzie ciut przewrażliwione pytanko i może to normalne bo trochę się domyślam czego to może być powodem...trzy opcje według mnie.

A mianowicie zaraz po uruchomieniu silnika w tłumikach pojawia się woda. Nie jest to ogromna ilość ale jednak. No i po kilku minutach siłą rzeczy paruje i tłumiki są suche.

Więc teraz pytanko:
czy to może oznaczać wodę w paliwie, czy też może jest to woda z katalizatora(jeśli shadowka takowy posiada), czy też może NIESTETY płyn chłodzący przedostaje się do paliwa(mam nadzieję że nie!!!!!!!!)

Proszę o posty i pomoc

pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2012-05-17, 21:01 ]
sqner79 napisał/a:
Witam
Jestem świeżo upieczonym riderem i szczęśliwym posiadaczem VT 600 Shadow :chytrusek:
Może to będzie ciut przewrażliwione pytanko i może to normalne bo trochę się domyślam czego to może być powodem...trzy opcje według mnie.

A mianowicie zaraz po uruchomieniu silnika w tłumikach pojawia się woda. Nie jest to ogromna ilość ale jednak. No i po kilku minutach siłą rzeczy paruje i tłumiki są suche.

Więc teraz pytanko:
czy to może oznaczać wodę w paliwie, czy też może jest to woda z katalizatora(jeśli shadowka takowy posiada), czy też może NIESTETY płyn chłodzący przedostaje się do paliwa(mam nadzieję że nie!!!!!!!!)

Proszę o posty i pomoc

pozdrawiam wszystkich

:
Spokojna Twoja przewrażliwiona głowa;) Sgner Najważniejsze żebyś odwiedził to miejsce http://www.shadow.org.pl/forum/viewforum.php?f=24

Maj mamy taki piękny że to normalne. Jest zimno, wilgotno. W taką pogode moto wyparowuje wilgoć. Motocykl może ciut kopcić zanim się rozgrzeje i cała woda wyparuje, w wydechach zauważysz troche kropel wody. Kontroluj wszystkie płyny i bądź spokojny.

Ostatnio zmieniony przez sowacki 2012-05-17, 22:06, w całości zmieniany 1 raz
:
sqner79 napisał/a:
zaraz po uruchomieniu silnika w tłumikach pojawia się woda.
Nic się nie martw tak jest w każdym moto. Jako że po wyłączeniu moto tłumiki są gorące, w skutek czego łatwiej zbierają wilgoć z powietrza na zasadzie różnicy temperatur. To normalny objaw jest, stąd odradza się odpalanie motocykla zimą gdzie różnica temperatur między rozgrzanym tłumikiem a otoczeniem jest bardzo duża i całkowite odparowanie wody z układu wydechowego wymaga/zajmuje więcej czasu, ale to tak na marginesie. Pozostaje Ci tylko jeździć i nie martwić się tym zjawiskiem.

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
No to uspokoiliście mnie.

Dzięki serdeczne za pomoc oraz wskazówki!

Może uda się kiedyś spotkać gdzieś na wyprawie.

To była moja jedyna bolączka jeśli chodzi o kondycję mojego moto więc jeszcze raz dzięki i spadam w drogę

pozdrowienia

Lewa w górę
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group